Skocz do zawartości

Dekoder HD5500s


Cyfek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Z moich obserwacji wynika, że skalibrowany został trochę bardziej miernik sygnału.

Wcześniej:

Siła - 100, jakość 90

Obecnie:

Siła - 80, jakość 64

 

Co do samego oprogramowania, to miałem już przyjemność z niego wcześniej korzystać. Mi kompletnie nie pasuje EPG.

Podczas przełączania kanałów, czcionka mogłaby być większa (tak jestem maruda, ale dla osoby z wadą wzroku, w podeszłym wieku taki przeskok jest zauważalny). Oczywiście da się do tego przyzwyczaić.

 

Do pełni szczęścia brakuje mi piconów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy można ustawić EPG w podobnym widoku, jak był w pomarańczy? Teraz mam coś takiego:

 

f50fc4c799755abf5521cf663503822a.jpg

Edytowane przez Barti
Proszę nie zaśmiecać forum informacją o posiadanej platformie, pakiecie i sprzęcie w każdym jednym swoim poście. Do takich celów można użyć sygnaturki na forum. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj parę stron wcześniej. Przerabiałem ten temat. Kupujesz obudowę do dysku na USB i śmiga jak ta lala. :) Masz wszystko na tym forum.

Edytowane przez Barti
Proszę nie zaśmiecać forum informacją o posiadanej platformie, pakiecie i sprzęcie w każdym jednym swoim poście. Do takich celów można użyć sygnaturki na forum. Poprawiono post
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie akceptujesz tego, to zawsze możesz zakupić sprzęt na wolnym rynku. Chociaż tam też istnieje prawdopodobieństwo, że komuś się "odwidzi" i zmieni oprogramowanie wraz z wyglądem MENU, EPG. Producent dekoderów HDxx00 postanowił to zmienić, aby ujednolicić interfejs we wszystkich swoich dekoderach. Ma do tego prawo, a my na tę decyzję nie mamy wpływu. Jedynie co możemy, to zrezygnować z tego sprzętu, zakupić inny sprzęt, zrezygnować z operatora lub spróbować poznać nowy interfejs. Sensowne uwagi można zgłaszać też tutaj: https://forum.satkurier.pl/topic/21530-nowe-menu-w-dekoderach-cpt-hd/ Osoby mające jakiś wpływ na oprogramowanie i interfejs tam zaglądają. Gwarancji wzięcia uwag nie mamy, ale przykład Evobox pokazuje, że słuchają. ;)

Ciekawostką jest, że w Evobox ten widok EPG nie przeszkadza użytkownikom, ale użytkownikom "pomarańczy" już tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście mam Evoboxa i używam menu poziomego jak z pomarańczy,bo mi lepiej pasuje. Pionowe mi nie odpowiada ale w Evoboxsie mam wybór. HD5500s jest jako multiroom i oglądają dzieciaki, z reguły te same kanały, więc im jest wszystko jedno. Samo menu jako menu mi się podoba. Ale listę wolę poziomą.

Edytowane przez Barti
Ort! Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niebieski -> klawisz ⬆-> OK -> 2×⬇-> OK. :)

Tak pięknie jest tylko wtedy, gdy jestem na pierwszym kanale listy ulubionych. A gdy jestem np. na kanale 47 (utworzonym w liście ulubionych 1), a chcę przejść na kanał 55 (utworzonym w liście ulubionych 3)? Tragedia, beznadzieja...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanka:

1. Czy u Was EPG po przełączeniu kanału (góra/dół) też pojawia się dopiero po czasie, wydaje mi się, dłuższym niż na poprzednim sofcie?

2. Czy na Waszym sprzęcie nadal radio włącza się bardzo długo? Trwa to zdecydowanie dłużej niż w przypadku kanałów TV.

 

Coś jeszcze miałem, ale wyleciało mi z głowy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Jakoś wydaje mi się, że działa to nieco mniej "wydajni" niż przy tej przebrzydłej pomarańczy.

2. To albo mam coś z tym egzemplarzem nie tak albo muszę czekać na inne głosy, bo przy bodajże HD6000 wystarczyło przełączyć na którekolwiek radio i niemal natychmiast pojawiał się dźwięk. Idealnie to było widać na poprzednim sofcie kiedy kropki zapalały się właściwie do końca i dopiero włączał się dźwięk, a przy kanałach tv góra ze 3 kropki się pojawiały.

 

Tak czy inaczej w końcu nowy soft i bez tego walącego po oczach koloru :D Czekam na kolejne udoskonalenia :)

Edytowane przez james_b
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...