Skocz do zawartości

Dekoder HD5500s


Cyfek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry,

Antena jest dobrze ustawiona. Sygnał jest dokładnie z AzerSpace 46E.

Podłączyłem swojego VU+ Solo SE i bez problemu znalazł programy na tym transponderze

46E dvbs 11134H 27500 Teleradio

Rzecz chyba w tym, że na HB 13E jest bardzo zbliżony transponder

13E dvbs 11137H 27500 Arqiva

a tuner HD5050s jest dedykowanym sprzętem Polsatu i coś się tu gryzie.

Pozostaje chyba nowy odbiornik do tego AzerSpace'a

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeden z użytkowników forum miał problem ostatnio z odbiorem TV Trwam z Astry przy innym dekoderze.Także wychodzi na to ,że dekodery służą tylko wyłącznie do odbioru określonej oferty operatora a reszta to dodatek,który nie koniecznie musi działać.W takim przypadku jak Twój pozostaje moduł CP i nie zależny tuner i można nieźle poszaleć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wuzel Dziękuję.

Też już tak pomyślałem. Cryptobox 752 combo

1. moduł CI+ Polsat cyfrowy

2. tuner dvbt2 hevc 265  odbiór naziemny PL i CZ

3. niezależny tuner dvbs2  odbiór z orbity

... i wszystko w jednym miejscu

Przejściowo podłączę na 46E bezpośrednio jakiś tuner dvbs ( nie mój Vu+ Solo SE )

Chodzi mi tylko o transponder 11134H, który jest dvbs

Instalacja u Rodziców w innym miejscu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam!

 

Mam mały problem z 2 dekoderami 5500s. A mianowicie posiadam konwerter unicable od CP z dwoma dodatkowymi wyjsciami uniwersalnymi do których podłączone są te dekodery. Na Evoboxie podpiętym pod unicable wszystko śmiga a poziom sygnalu jest nastepujacy: 

https://ifotos.pl/z/qshexrq

https://ifotos.pl/zobacz/201904261_qshexxr.jpg

 

Zaś na dekoderach 5500s TVP 1 działa "jak chce". Raz jest, raz nie ma. W tym samym czasie na Evoboxie jest wszystko ok A na 5500s jest brak sygnału...

 

Wcześniej na standardowym konwerterze quad poziom sygnału był o wiele niższy A nie bylo takich problemów.

 

Gdzie może być przyczyna? To jest mój drugi konwerter unicable i te same problemy...

 

Z góry dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro na Evoboksie jest ok,sygnał jest dobry to raczej antena ci się nie przestawiła,ale na początek sprawdź złączki- może zarób na nowo, po jakimś czasie mogło coś zaśniedzieć a jeśli nie pomoże to może być oznaka że konwertery legacy padają- ale żeby oba naraz :?:  mało realne.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O złaczkach nie pomyślałem. Jak wrócę z pracy zarobie na nowo. Wcześniej mordowalem się z konwerterem unicable firmy optimum i było to samo. Na uniwersalnym quad nie było takich problemów choć w Evoboxie na Polsacie wskazywało 12% siły sygnału, ale nigdy nie szarpalo czy coś w tym stylu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W swoim pierwszym poście podałem jakie mam parametry sygnału na konwerterze Unicable z Evoboxa... 12% było na konwerterze uniwersalnym na kanale Polsat HD, zaś na TVP1 wskazywało coś w okolicach 70% i na żadnym z dekoderów nie było problemów. Jak zarzucę konwerter unicable to dekodery dodatkowe "wariują"... Wiadomo, że Evobox stoi u mnie :) (hehe), a 5500s u rodziców i co jak co, ale TVP1 musi działać. :D 

Edytowane przez Barti
Usunięto zbędne cytowanie. Nie cytujemy treści poprzedniego postu w całości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 29.04.2019 o 18:43, OlafS napisał:

Skoro na Evoboksie jest ok,sygnał jest dobry to raczej antena ci się nie przestawiła,ale na początek sprawdź złączki- może zarób na nowo, po jakimś czasie mogło coś zaśniedzieć a jeśli nie pomoże to może być oznaka że konwertery legacy padają- ale żeby oba naraz :?:  mało realne.

 

Zarobiłem złączki i przez 2 tygodnie spokój ;) Dzięki!

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Była jakaś aktualizacja tego dekodera? Osoby które mają ten dekoder nie mogły dzisiaj go włączyć. Cały czas wyświetlał godzinę z okolic południa. Wyłączyłem z prądu to na wyświetlaczu pojawiły się takie kreseczki które się przesuwały. Chwilę poczekałem, nic nie dało się zrobić. Wyłączyłem z prądu ponownie i wtedy zaskoczył. Te kreseczki to oznaczają jakąś aktualizację?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

W przypadku chęci nagrywania w wybranym czasie należy nacisnąć przycisk EPG, a następnie na odtwarzanym materiale nacisnąć przycisk OK. Z wyświetlonej listy wybierz opcję NAGRAJ WEDŁUG CZASU i zatwierdź przyciskiem OK. Kolejna plansza pozwoli na określenie dnia oraz przedziału czasowego, w którym ma zostać zrealizowane nagranie.

Edytowane przez Barti
Usunięto zbędne cytowanie. Nie cytujemy treści poprzedniego postu w całości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otrzymałem dekoder hd 5500s jako multiroom - ten dekoder nie powinien ujrzeć w ogóle światła dziennego! To jakaś kompromitująca fuszerka, dźwięk jest tak cichy, że nie idzie w ogóle muzyki posłuchać, chyba że w pokoju nocnym na dobranoc - tylko tam ewentualnie się nadaje.

Kto wypuścił taki bubel ? Włączam muzykę na cały regulator, zarówno TV czy też soundbar - skala od 0 do 100 ustawiam max, czyli 100 i cisza. Dekoder oczywiście też na MAX i przy tych ustawieniach leci muzyka, przy której normalnie można rozmawiać (w małym pokoju 4/2,5 metra) - normalnie szok !

Pisano o cichym, fatalnym dźwięku już kilka lat temu i nadal Polsat ma gdzieś tą sprawę ?? To nie jest niuans, to skandaliczne niedomaganie tego dekodera!

Przecież z tych maksymalnych ustawień głosu, strach ruszać pilota od telewizora, bo gdy przełączy się na naziemną bądź włączy się coś z Youtuba, IPLI, to głośniki z TV czy też soundbar można wynosić na śmietnik. Stale trzeba myśleć o przyciszaniu gdy wchodzę na inne źródła. Wiadomym jest, że w końcu się zapomni i szlag wszystko trafi.

Czy "Specjalista Cyfrowy Polsat" może pchnąć tą sprawę gdzieś dalej ? Czy ten dekoder jest skazany na stratę i nikt już mu nie pomoże ? W takim wypadku jest on nie do używania, gdy ktoś korzysta z innych źródeł sygnału. Jedynie nadaje się do sypialni, gdzie korzysta się tylko z satelity, bez możliwości zmiany na coś innego typu naziemna, internet itp..

P.S. Dodam że w hd 3000, hd 5000 z dźwiękiem jest ok. W tej samej skali od 0-100, ustawiam na 30-35 i uszy trzeba zatykać tak głośno.

 

 

Edytowane przez TOMI2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem kiedyś ten dekoder właśnie z tego powodu już go nie mam. Też korzystam z  innych źródeł i i pierwsze co robiłem to przyciszenie tv, dopiero przełączenie na inne źródło. Inaczej by zmarłych obudził, jeśli tylko z dekodera korzystamy da się przyzwyczaić.

Nic się nie zmieni, możesz ewentualnie wymienić na inny model.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, TOMI2 napisał:

Otrzymałem dekoder hd 5500s jako multiroom - ten dekoder nie powinien ujrzeć w ogóle światła dziennego! To jakaś kompromitująca fuszerka, dźwięk jest tak cichy, że nie idzie w ogóle muzyki posłuchać, chyba że w pokoju nocnym na dobranoc - tylko tam ewentualnie się nadaje.

Kto wypuścił taki bubel ? Włączam muzykę na cały regulator, zarówno TV czy też soundbar - skala od 0 do 100 ustawiam max, czyli 100 i cisza. Dekoder oczywiście też na MAX i przy tych ustawieniach leci muzyka, przy której normalnie można rozmawiać (w małym pokoju 4/2,5 metra) - normalnie szok !

Pisano o cichym, fatalnym dźwięku już kilka lat temu i nadal Polsat ma gdzieś tą sprawę ?? To nie jest niuans, to skandaliczne niedomaganie tego dekodera!

Przecież z tych maksymalnych ustawień głosu, strach ruszać pilota od telewizora, bo gdy przełączy się na naziemną bądź włączy się coś z Youtuba, IPLI, to głośniki z TV czy też soundbar można wynosić na śmietnik. Stale trzeba myśleć o przyciszaniu gdy wchodzę na inne źródła. Wiadomym jest, że w końcu się zapomni i szlag wszystko trafi.

Czy "Specjalista Cyfrowy Polsat" może pchnąć tą sprawę gdzieś dalej ? Czy ten dekoder jest skazany na stratę i nikt już mu nie pomoże ? W takim wypadku jest on nie do używania, gdy ktoś korzysta z innych źródeł sygnału. Jedynie nadaje się do sypialni, gdzie korzysta się tylko z satelity, bez możliwości zmiany na coś innego typu naziemna, internet itp..

P.S. Dodam że w hd 3000, hd 5000 z dźwiękiem jest ok. W tej samej skali od 0-100, ustawiam na 30-35 i uszy trzeba zatykać tak głośno.

 

 

Witaj. Bardzo proszę o kontakt w tej sprawie w wiadomości prywatnej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...