Skocz do zawartości

Dekoder HD5500s


Cyfek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, Pawel napisał:

i głębokie usypianie

Jak masz tak to zgodnie z twoją decyzją on głęboko śpi i co najwyżej głośno chrapie,nagra ci jak pozwolisz mu się wybudzić?

Głębokie uśpienie to tylko odrobina różnicy od wyjęcia wtyczki z kontaktu, chcąc by ci nagrywał musisz przestawić na szybki start czy jak tam się to zwie w tym dekoderze- wtedy będzie ci nagrywał bo tylko "drzemkę" przerwie.

Edytowane przez OlafS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo rozumiem.Przecież włączyłem nagrywanie i wyłączyłem dekoder.Tuner powinien dokończyć zadanie czyli nagrywanie i dopiero po tej operacji zapaść w głęboki sen.Przecież tak robiły magnetowidy w latach 80. Co to za cud techniki który nie potrafi analizować funkcji jakie ma uruchomione ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak kolega @OlafS napisał, zrozum że opcja szybki start nawet jak wyłączysz dekoder to konwerter jest zasilany i wtedy można nagrywać, dekoder może pobierać aktualizacje itp. W stanie "uśpienia  głębokiego"  dekoder tak ogranicza pobór ądo minimum, że chyba tylko dioda czerwona świeci i funkcje aktualizacji czy też nagrywania nie zostaną  przeprowadzone . ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie tłumacz mi jak działa funkcja głębokiego czuwania bo ja to doskonale wiem.Sedno sprawy jest zupełnie inne.Jeśli dekoder realizuje nagrywanie to funkcja ta powinna mieć wyższy priorytet od głębokiego czuwania. Jako użytkownik nie muszę pamiętać, że np. pół roku temu przy pierwszej konfiguracji włączyłem głębokie uśpienie co de facto pozbawia mnie opcji PVR.Skoro włączyłem nagrywanie soft dekodera powinien być na tyle inteligenty, żeby dokończyć nagrywanie i dopiero wtedy uśpić dekoder.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz jasno napisane w instrukcji obsługi:

 

Cytat
ustawienie trybu oszczędzania energii na „czuwanie” spowoduje maksymalne ograniczenie zużycia energii,
ale dekoder za każdym razem będzie potrzebował więcej czasu na uruchomienie, ponadto nie będzie realizo-
wał zaplanowanych nagrań oraz subskrypcji kanałów telewizyjnych;

 

Chcesz korzystać z funkcji PVR musisz korzystać z ustawienia "szybki start".

Edytowane przez support458
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drugim bezsensem jest przy aktywnym "szybkim starcie" ciągła praca dysku.Dlatego przestawiłem na "czuwanie" żeby dysk non stop nie pracował.Niestety w tej opcji znowu nie można korzystać z nagrywania.Ułomne to wszystko ale na szczęście z dekodera będę raczej korzystał sporadycznie bo CP nie jest u mnie głównym dostawcą treści.Ostatnim dekoderem jaki używałem lata temu w CP był Sagem 4275 ,więc w porównaniu do niego postęp jest i tak spory :)

Edytowane przez Mr. Orbita
Wycięte odniesienie do offtopic przeniesionego do kosza.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Pawel to że dysk pracuje non-stop może zależeć od softu dysku. Sam mam 2 dyski Seagate ten sam model kupione w rocznym odstępie czasu i jeden zasypia po wyłączeniu dekodera, drugi pracuje nie śpi. Tej starszy wygasza się trochę mnie cieszy, natomiast na drugim diodę zamówiłem plastem. Skoro zmieniałem tylko dysk przy tym samym dekoderze to wskazuje że dysk nie ma trybu spoczynku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem po roku dokładnie ten sam model i dlatego byłem zdziwiony tym że pracuje po wyłączeniu dekodera. Znajomy informatyk powiedział że musi być powodem soft dysku, skoro sytuacja wystąpiła przy tym samym dekoderze. Tylko dziwiło mnie że nowszy nie zasypia, starszy tak. Zakleiłem diodę na dysku i nie sprawdzałem czy rzeczywiście inny soft.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dysk 2'5 cala Intenso 500 gb polecam.Sprawdzony przy dekoderach HD 2000,oraz HD 5500s.Od kilku lat użytkuję i żadnych problemów z nim nie miałem. Zasilany z portu usb. Małe gabaryty. Dostępny na znanych portalach w cenach 150-180 złotych. Ps.jakiś czas temu miałem przyjemność testować dysk od laptopa model Hitachi 160GB 2,5 plus adapter sata/Ata przez kilka dni. Też nie sprawiał żadnych problemów na w/w modelach dekoderów.Adapter chodzi w cenach od 20 kilku złotych do ok 40 złotych. Sam dysk to cena ok 60 zł.Do tego można dokupić obudowę,bądź użytkować dysk bez obudowy. 

Edytowane przez ARTIPAPK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam :-)

mam pytanie odnośnie problemu z teletekstem...od niedawna posiadam zestaw CP z opcją mulitroomu (EVO PVR + HD5500s). Tuż po instalcji nie było żadnych problemów,jednak po 2 tyg dostałem sygnał że na dodatkowym dekoderze nie można skorzystać z telegazety. Dopiero po przywróceniu opcji fabrycznych  problem zniknął.Jednak parę dni temu znów powrócił :-( . Chcę zaznaczyć że teletekst był wybierany z pilota dekodera klawiszem TXT,ponieważ gdy wcisnę OPCJE (Język) to nie pojawia mi się komórka Telegazeta, tak jak piszecie we wcześniejszych postach.

Próbowałem na innym kablu HDMI,bez efektu. Nawet nie da się wybrać txt za pomocą pilota z TV .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Pawel napisał:

A nie wymieniają model za model? Pomijam sens wymiany na któregoś z tych dwóch Evoboxów.

Wymieniają standard na standard - jak masz dekoder PVR dostaniesz zamiennik PVR. Jak masz zwykły box dostaniesz zwykły co nie znaczy, że dostaniesz taki sam. Czemu pomijasz sens wymiany na Evobox HD? Przecież on jest zdecydowanie szybszy od HD5500s ... Dodatkowo podłączając go pod Unicable masz fast zapping o czym na HD5500s możesz pomarzyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Miał ktoś problem z przełączaniem kanałów z EPG? Mam te dwa boxy jako MR a główny PVR 7000 HD i oba okazjonalnie od miesiąca się zawieszają - klikam EPG i wybieram jakiś kanał, chcę przełączyć i na dekoderze numer się zmienia a na tv zostaje czarny obraz i już nic nie pomaga poza resetem wtyczkowym... ustawienia fabryczne przywracane. Tylko wymiana?

Jakie dekodery są teraz dostępne do MR poza tym który mam? EVOBOX HD?

Bo rozumiem, że za główny czyli PVR 7000 HD  jest EVOBOX PVR w przypadku MR z przekładaniem kart? A EVOBOX HD nie ma dysku ale za to pozwala na MR po sieci wifi i też jest wydawany jako główny? I wtedy dodatkowy to EVOBOX LITE?

Edytowane przez mietekzuqwertyl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam antenę z zezem HB/Astra 19 i diseq na cztery wejścia.

diseq A - Hod Bird

diseg B - Astra 19,2

Zamontowałem nową antenę na 46E i podłączyłem ją do diseq

diseq C - AzerSpace 46E

Nie ma tego satelity w spisie ale wybrałem innego satelitę 

ustawiłem parametry interesującego mnie transpondera z 46E

siła 80% jakość 50%.

Ręczne wyszukiwanie z 11024V 12700 znalazł dwa programy 

z transpondera 11134H 27500 nic nie wyszukał, wyskakuje jakiś błąd.

Transponder 11024V jest słabszy niż 11134H.

W czym problem, że nie może wyszukać z 11134H ?

Czy w HD5500s można zainstalować nowe inne satelity, których nie ma w spisie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...