Skocz do zawartości
Cyfek

Dekoder HD5500s

Rekomendowane odpowiedzi

Czyli zwalniają miejsce w pamięci. Zatem nowy soft pewnie jest już blisko :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Sprawdzałem rano na dekoderze HD5500s nadal mam EPG powyżej 3 dni. ;) Tylko wczoraj był jeden dzień. 

Edytowane przez Patjyk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Co do przejściówki - pamiętajcie, by miała przełącznik input/output. W takim przypadku, aby wszystko poprawnie zagrało, przejściówka musi działać w trybie output.

Zauważyłem, że niestety HD 5500s daje znacznie niższy poziom głośności aniżeli inne urządzenia podłączone do wzmacniacza (tj. 2 tunery oraz komputer w trybie AUX - tutaj poziomy głośności są równe).

Wracając do tematu dźwięku z tego dekodera.

Mam dekoder podłączony do TV, a TV do soundbara przez kabel SPDIF. Na głośnikach TV nie testowałem, ale w układzie w/w czasami zdarza się taki sekundowy zanik dźwięku. Dzieje się to najczęściej przy zmianie reklamy (z jednej na 2), przejścia audycji na reklamy i na odwrót. Tak jakby problem powodował np. inny kodek dźwięku (?). Próbowałem różnych ustawień zarówno na TV, jak i na dekoderze i problem występuje nadal.

Na ADB 2850ST (nc+) problem ten nie występował, więc nie jest to wina sprzętu (TV, soundbara, kabla SPDIF).

U mnie zdarza się to samo. Tzn. nie miałem jeszcze czarnego ekranu, ale po wyciągnięciu wtyczki z gniazdka na liście mam nagranie typu Record/.../.../, którego nie da się odtworzyć. Oczywiście jest to jedno z nagrań, które wcześniej widniało normalnie na liście i "śmigało".

Również doświadczyłem tego problemu.

Edytowane przez Vsat

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak radzi sobie ten dekoder z obsługą HBO GO?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Radzi sobie bardzo dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jest mozliwosc na tym dekoderze zmiany na wyswietlaczu by sie wyswietlal czas, a nie numer kanalu? Bo nie moge tego znalezc.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Chyba powoli moje HD5500s zaczynają się sypać. Drugi z trzech zaliczył coś dziwnego. Normalnie działał. Wyłączyłem i na tym jakby się zwiesił. Wyświetlacz zgasł i dioda czuwania już się nie włączyła. Obrazu oczywiście nie ma. Naciśnięcie wyłącznika na panelu przednim owocowało włączeniem się diody. Gdy go puściłem, zgasła.

Powrót do normalnej pracy nastąpił po wyłączeniu z prądu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja tak mam z HD5000 jak jest wyłączony z prądu czasem na dłużej, to za pierwszym razem nie wstaje, dopiero kolejne wyłącznie z gniazdka i daje radę go włączyć.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mi też przyszło korzystać z tego modelu i też świruje, a ma raptem 3 miesiące. Czy ktoś w Polsce testuje i recenzuje sprzęt produkowany w CP?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mam problem z tym dekoderem. Dostałem go do jako multiroom. Problem jest tego typu, że raz działa, raz nie. Obraz przez HDMI, przywróciłem ustawienia fabryczne. Chwilę było dobrze do pierwszego wyłączenia dekodera, a później znowu czarny obraz i brak dźwięku. Mam podłączony przez Euroscart i tutaj działa bez problemu. Dodam, że sprawdzałem inne kable i wejścia w TV i przy każdym jest to samo. Co to może być za przyczyna? Dekoder mam dopiero dwa dni.

Edytowane przez Barti
Post napisany bardzo chaotycznie, "jednym ciągiem". Na forum piszemy poprawnie po polsku, z poszanowaniem zasad polskiej pisowni, gramatyki, ortografii i interpunkcji. Wyjątkowo poprawiono post.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W jakiej kolejności włączasz? To czasami ma znaczenie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Różnie, jednak problem nadal pozostaje. Próbowałem w ustawieniach zmianę rozdzielczości z 1080i na 720p, pomaga ale do pierwszego wyłączenia i nadal to samo. Musiałbym za każdym razem zmieniać z jednej na drugą.

Edytowane przez kx11

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To jeszcze sprawdź aktualizację dla odbiornika TV. Wykonaj powrót do ustawień fabrycznych w TV.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@kx11 Wyłącz funkcję HDMI CEC w dekoderze i telewizorze.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
19 godzin temu, swojadroga napisał:

To jeszcze sprawdź aktualizację dla odbiornika TV. Wykonaj powrót do ustawień fabrycznych w TV.

7 godzin temu, Vernon napisał:

@kx11 Wyłącz funkcję HDMI CEC w dekoderze i telewizorze.

Nadal to samo, chyba czeka mnie wymiana dekodera.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czy w tym dekoderze są ustawione jakieś kanały z Astry 1 czy trzeba je ręcznie wyszukiwać?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie, nie ma- fabrycznie masz tylko kanały CP z HB

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@G2000 z automatu nie ma ale zawsze możesz sam przeskanować satelitę Astra 1 i wskakują na pozycję listy coś ok. 1000.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ten dekoder ma taki sam soft jak Evobox Lite? Wczoraj otrzymałem takowy i po uruchomieniu nie widziałam logotypów na belce informacyjnej, jak poniżej. W tym miejscu był kwadrat z napisem TV. Nie zdążyły się pobrać, czy nie są dostępne w tym sofcie?

66460.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Szkoda, bo z logotypem jest trochę ładniejsza ta bardzo minimalistyczna belka.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 8.11.2018 o 21:53, support458 napisał:

Próbowałeś użyć innego kabla HDMi ?

Tak, próbowałem i nadal nic nie pomagało. Dekoder został już wymieniony na HD6000.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ustawiłem nagrywanie audycji,wyłączyłem telewizor.Po kilku godzinach chciałem odtworzyć nagrana audycję a tu lipa.Nagrywanie skończyło się z chwilą wyłączenia telewizora.Mam włączony tryb HDMI CEC i głębokie usypianie ale chyba tuner jeśli coś nagrywa nie powinien się wyłączyć i przerywać nagrywania.Czy to normalne w tym modelu ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi