Skocz do zawartości

Hub USB do dekodera


Domel89
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...

HUB nie musi być akurat ten z linku. Twierdzisz, że może być za wolny? I właśnie tego się obawiam, bo posiadam czytnik kart pamięci (używam karty 8GB) https://www.tracer.pl/czytnik-kart-tracersd/sdhc/mmc-tracer-c11 i dekoder Cabletech ma z nim problemy. Gdy go podłączam tuner nie zawsze go widzi, tzn. na przemian pojawia się komunikat o podłączeniu i odłączeniu urządzenia, aż wkońcu tuner go wogóle nie widzi. Niekiedy dekoder normalnie go rozpoznaje. Sam TV inny tuner czy wieża nie mają z tym czytnikiem problemu. Myślę, że to jest związane właśnie z prędkością.

Edytowane przez Domel89
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pobór prądu przez czytnik i kartę - szybkie karty mają duże zapotrzebowanie na prąd i w impulsach odczytu może odłączać całość od portu USB. Z hubem będzie podobnie, jak testowałem to max 2 pendrive'y obsługiwał lub pendrive i kartę w pojedynczym czytniku SD/uSD, kombinacja z HDD kończyła się przeciążeniem portu...

Ale na dwóch nośnikach można było zrobić np. osobno timeshift, lub dołączać jako multimedia...

Na płycie głównej URZ mam dodatkowe gniazdo USB ale nie wyprowadzone - czyli ali ma podwójny port natywnie, w wolnej chwili dolutuje gniazdo i sprawdzę czy aktywne (zasilanie jest).

Edytowane przez biprotek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zabudowałem hub-a do środka podłączając mu zewnętrzne zasilanie +5V i działa już prawie 2 lata bez problemu. Dodatkowe zasilanie podebrałem sobie ze złącza HDD. Na 4 portowym hubie mam teraz WiFi, tuner DVB-T i pendrive + 1 port wolny do wykorzystania w przyszłości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, tylko że tunery bez HDD mają słabe zasilacze max 1A na całość, nie ma skąd wziąć prądu; oczywiście najlepiej zabudować hub i zasilić bezpośrednio z wyjścia zasilacza STB - nie będzie strat na kiepskich kabelkach i stykach USB.

Przy komputerze w ogóle nie ma problemu z zapasem mocy a tu mówimy o stb...

Edytowane przez biprotek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinien działać, ale nikt Ci nie powie na pewno, bo ktoś musi sprawdzić... Ja używam czytnik kart Sandisk i nie ma problemów, przez hub też działa.

Co do rozpoznawania nośników - z urz0195 miałem problem, który polegał na rozpoznaniu nośnika po włożeniu do portu usb, ale po wyłączeniu i włączeniu tunera już go nie widział - nie pomagał format w tunerze ani hub, inny pendrive rozwiązał problem (który zresztą zgłosiłem do cabletecha, ale nie poprawili firmware'u) a urz0186 obsługiwał tamten nośnik bez problemu.

Edytowane przez biprotek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś sprawdzałem ten czytnik na tunerze Opticum N2, tam jest jeszcze gorzej bo cały czas wywala komunikat o przeciążeniu portu USB i mało kiedy zaskoczy ale i wtedy potrafi odłączyć podczas odtwarzania. Cabletech i Opticum są na Ali, może ten procesor więcej prądu pobiera i zasilacz nie wyrabia, żeby wydajniej zasilać port USB? Dekoder NOT LV6TBOXHD V.2 nie ma żadnych problemów z czytnikiem. Zawsze jest widziany poprawnie. HUB razem z czytnikiem pewnie jeszcze więcej prądu potrzebuje więc może sprawdze ten z zasilaczem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@biprotek- mógłbyś napisać jak wygląda po podłączeniu HUB'a funkcjonalność tunera, tzn. jak działają multimedia, czy pomiędzy nośnikami jakoś się przełącza? W Cabletechu w Multimediach widzę opcję kopiowania. Czy gdy są podłączone dwa nośniki można pliki kopiować między nimi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szybkość kopiowania pewnie też zależy od wielkości pliku. Jeszcze odnośnie czytnika, to sprawdzałem z zewnętrznym zasilaniem, tzn. do kawałka kabla USB przylutowałem gniazdo, ale nie podłączałem zasilania z tunera tylko z zewnętrznego zasilacza stabilizowanego 5V 2A. Okazało się, że to raczej nie wina zasilania - tuner dalej ma problemy z nim - a być może tego czytnika, jest za wolny albo coś. Teraz jestem w kropce bo w przypadku huba też może być loteria. Tylko co takiego jest w NOT LV6TBOXHD V.2, że wszystko działa jak trzeba a Cabletech nie daje rady?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To masz na myśli?

Na płycie głównej URZ mam dodatkowe gniazdo USB ale nie wyprowadzone - czyli ali ma podwójny port natywnie, w wolnej chwili dolutuje gniazdo i sprawdzę czy aktywne (zasilanie jest).

Każdy Cabletech to ma? Jak to wygląda? Widzałem płytę URZ0324, ale nic nie zwróciło mojej uwagi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie każdy tuner ma wyprowadzony port fizycznie, procesor ma wbudowane dwa porty, ale nie wiem czy każdy model, mój na M3606 ma hosta USB2.0 x2 i na płycie głównej są pady pod drugie gniazdo: 100032650-21639-tupian4.pngDyski są widoczne jako uda, udb, a partycje jako uda1, uda2, udb1 itd...

Edytowane przez biprotek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...