Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Witam, nie wiem, czy piszę we właściwym miejscu. Dotyczy modemu Hu... E3272. To, co to Urządzenie robi, wystarcza mi. Internet ze Smart D. Od miesiąca szwankuje - często rozłącza się, nieregularnie. Technik z infolinii zasugerował wymianę. W pobliskich  - byłem w dwóch -APS brak takiego sprzętu, nawet na zamówienie, bo wyszedł z obiegu. Innego nie mogli zaproponować z racji warunków mojej Umowy. Rozkładali ręce i sugerowali szukanie... Od tygodnia piszę z Panią W. przez ICOK. Dostaję zdawkowe, sztampowe odpowiedzi a ponadto propozycję, bym wymienił swoje Urządzenie na podobne w APS, oddalonym ode mnie o 25 km, co jest dla mnie nie do zrealizowania. Ostatnia rada - wysłać Urządzenie na Łubinową ... Dla mnie to kłopot, no i koszt. Poza tym, wiadomo jak działa Poczta P. Czy nie powinien tego zrobić APS, w którym byłem z Urządzeniem? Wkurza mnie takie traktowanie klienta. Proszę o pomoc, z kim i jak gadać-pisać by rozwiązać problem. Umowa do kwietnia 2020.

Edytowane przez Barti
Na forum nie ujawniamy nazwisk konsultantów operatorów.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
9 godzin temu, patryk7588 napisał:

Jest jeszcze kolor fioletowy, pojawia się gdy sygnał jest jeszcze lepszy.

Wówczas na routerze jest niebieski a na ODU fioletowy, sam mam tak zimą gdy na drzewach nie ma liści a propagacja sygnału jest najlepsza.  

Tak kiedyś też miałem że dioda fioletowa czyli sygnał najmocniejszy i również w ruterze była fioletowa jako ODU Status a teraz ODU Status jest niebieski czyli powinno to samo być w antenie w końcu ODU tyczy się anteny ( zawsze miałem ten sam kolor diody w statusie rutera i w antenie czy to czerwony, niebieski, fioletowy, zielony, zawsze kolor  na ruterze i antenie był ten sam . :) ) ale ja mam kolor czerwony ( w antenie ), czyli nie powinienem mieć Internetu. :) Może coś z diodą w antenie albo jest coś nie tak z anteną...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Proszę o rade w sprawie umowy i sprzętu.

Mam teraz umowę na czas nieokreślony i płacę bardzo mało – 25zł za 40GB LTE bez limitu 2.0. Mam do tego Huawei 5573 bez opłaty za czynsz. Na moje obecne potrzeby – streaming na laptopie, www, poczta – to wystarcza. Nie doświadczyłam lejka, ale raczej nie przekraczam tych 40GB.

Jednak za kilka miesięcy zmieni się moja sytuacja. Przeprowadzam się, zamierzam kupić telewizor i kierować streaming (też 4k) na ten TV. W takim przypadku moje obecne prędkości -  DL  5-10Mbs po Wi-Fi (UL 2-15 Mbs) - są nie do przyjęcia.

Dodam, że mieszkam w Warszawie na Pradze i mając wymuszone LTE na routerze pewnie łączę się z nadajnikiem umieszczonym na Łubinowej 4 w odległości 4km o mojego mieszkania. Wczoraj sprawdzałam prędkość DL w nowej lokalizacji – Targówek, 2,5km od nadajnika na Łubinowej 4. Takie same prędkości.

Co mi radzicie? W mojej umowie na czas nieokreślony przechodziłam już zmianę pakietu w dół, więc pewnie zwiększenie też jest możliwe. Jednak dobranie sprzętu wiąże się pewnie z lojalką na 24 miesiące. Czy też dla stałych klientów są jakieś inne umowy?

Jako alternatywa mam możliwość podłączenia światłowodu Orange, gdzie za opcję  100Mbs DL / 10Mb/s UL zapłacę średnio 54zł/msc w umowie na 24 miesiące.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Proponuje światłowód. Łącze światłowodowe zawsze lepsze niż bezprzewodowe

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Lub kablówka. Wszytko jest lepsze o radiowego połączenia.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Wszystko zależy od położenia nadajnika. Ja mieszkam w odległości około 600m od nadajnika. Internet CP. Roger Huawei b 525. Prędkości w godzinach " szczyty"  40 Mbs, do południa prędkość dochodzi do 80 Mbs. Ping od 20 do 30. Zestaw bez anteny zewnętrznej.

Edytowane przez dartman

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam czy ktoś może mi opisać jakie urządzenia występują w zestawie ODU / IDU 200 A jakie w 300?

Wczoraj zamówiłem na testy czy jest sygnał i jakie prędkości (14 dni za 9 pln) Pami na infolini poleciła do domu zestaw antena kominowa + router Huawei B525 gdzie czynsz będzie 12 PLN miesięcznie

I jeszcze interesuje mnie kwestia czy w Polsacie / plusie po wykupieniu publicznego adresu IP zmienne za (+6pln) lub stale za (+18pln) nie blokują żadnych portów ?
Dzwoniłem do działu technicznego i gość stwierdził że nic nie blokują ale jak zapytałem czy dyddns i cctv będzie śmigać to nie bardzo wiedział co to jest ddns :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ODU IDU 200 i 300 składa się z tych samych elementów - antena z wbudowanym modemem + router.

Huawei to dobry sprzęt ale antenę musiałbyś kupić inną, ta która jest w zestawie do niczego się nie nadaje.

Pytanie jak daleko masz do stacji bazowej? Możliwe że antena nie będzie Ci potrzebna. 

O porty pytaj tutaj: https://plusforum.pl/viewforum.php?f=100&sid=19f820343843ff015f34a67d4942a84d

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No właśnie nie wiem jak daleko jestem od stacji bazowej - podejrzewam że kilka kilometrów
Jest może jakaś mapa albo jakieś info gdzie znajdują się nadajniki ?

Do stacji Playa mam 0.6 km ale oni nie dają adresu publicznego ani zmiennego ani stałego A szkoda...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jest mapa BTS: http://beta.btsearch.pl

Pamiętaj tylko że tą mapę tworzą użytkownicy a nie operatorzy więc może nie być dokładna. 

W przypadku Plusa zawsze możesz w tym wątku: https://plusforum.pl/viewtopic.php?f=100&t=7787&start=12375

zapytać o najbliższe stacje bazowe, jakie pasma są na nich dostępne oraz o ewentualne plany modernizacji.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

wedlug tej mapy BTS-ow to lipa straszna ze stacjami Plusa, spory kawalek jest moze nawet 15-20 km od mojego domu wiec pewnie nie bedzie sygnalu
natomiast nadajnikow Playa to jest 100 razy wiecej

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli szukasz plusa to zaznacz plus-aero2-lte. Tej należy szukać. Przynajmniej tak mi mówili bo mam Internet w CP i mają Te same nadajniki co plus.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Zaznaczyłem ten Plus-LTE-Aero i od razu lepiej. :)  Wygląda, że mam 2 nadajniki w odległości ok. 2-3 km od domu w dwóch kierunkach. Wcześniej zaznaczałem sieć Plus i ptaszkiem LTE. Czekam na sprzęt od Polsatu i będę testował. Dzięki wielkie za info.

Edytowane przez Barti
Każde zdanie rozpoczynamy wielką literą i kończymy odpowiednim znakiem przestankowym. Poprawiono post.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mam pytanko. Czy ktoś z Was wyłączał usługi dodatkowe w zestawie Internetu Domowego ODU-IDU 200? Mam to zrobić do połowy grudnia, na e-mail dostałem informację na temat instalacji Ochrony Internetu. Nie potrzebuję dodatkowych usług plus dodatkowe opłaty. :) 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ICOK, Telefoniczne Biuro Obsługi Klienta, APS.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi