Skocz do zawartości

Cyfrowy Polsat – Internet


Rekomendowane odpowiedzi

Wymagania? Umiejscowienie na zewnątrz budynku w miejscu najlepszego sygnału.

Do swojego modemu też możesz dokupić anteny zewnętrzne, ale to już mało wygodne. Ponadto istnieje spore ryzyko uszkodzenia modemu przez wyrwanie delikatnych gniazd antenowych. Tylko zewnętrzne anteny nie zmienią Twoich "osiągów" diametralnie. Przesiadka ze sprzętu kat.4 na kat.6 już daje znaczną poprawę transferu danych. U mnie na przykład jakieś jest to jakieś 2-2,5 raza większy transfer w tej samej lokalizacji.

Edytowane przez swojadroga
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przesiadłem się z polsatowskiego edimaxa na Huawei 5186 kat 6 ale kupiony niezależnie i z prędkości około 20 -30mbs mam około 100 czyli 5x a dochodzi nocą do 120 mbs

Polecam

To oznacza też, że siła i jakość sygnału u Ciebie jest lepsza wewnątrz budynku. U mnie też mogłoby być podobnie, ale wymagałoby to użycia zewnętrznej anteny lub wprowadzonego własnie zestawu ODU-IDU300.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@xut2zs - zapytaj na forum plusa o ewentualne plany modernizacyjne dla twojej okolicy, widziałem że masz już tam konto: http://www.plusforum.pl/viewtopic.php?f=100&t=7787&start=10230

Co do prędkości to tak jak pisałem wyżej, wszystko zależy od lokalizacji.
Tu masz np. test z Białegostoku, tam Plus ma flagową sieć:

3129201526.png

Edytowane przez patryk7588
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój to 5186 ale nie wiem czy ten model co pisał swojadroga nie jest jego następcą myślę że możesz poszukać używanych oby z powiedzmy dobrego źródła

Mój się nie wiesza nie gubi zasięgu ogólnie od roku zero problemów nigdy nie wyłączany

I jeszcze sprawdź w necie lub na plus forum jak jest u Ciebie z zasięgiem

Jest aplikacja chyba bts search. ..

Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Przedluzylem umowe na internet CP z wymiana routera na Huawei B 525. Poniewaz mieszkam w odleglosci Okolona 500 metrow od nadajnika signal jest OK, wszystkie parametry sygnalu Bardzo dobre. Predkosc pobierania PO Wi-Fi do 60Mbs ale od kilku dni w godzinach 16 do 20 - Predkosc spada do 0,5 - 0,9 MBA. Wczoraj zadzwonilem do pomocy technicznej I po ponownym recznym zalogowaniu sie do sieci CP wzrost Predkosc do 40Mbs. W okresie nastepnych godzin jeszcze dwukrotnie musialem zmienic parametry w ustawieniach routera i za kazdy razem wszystko wracalo do normy Teraz pytanie czy moze to byc wina routera ( nie trzymac ustawien ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy przywracałeś ustawienia fabryczne swojego urządzenia? Jeśli nie, to możesz tego dokonać logując się do panelu administracyjnego. Jeśli poprawa tej sytuacji nie nastąpi, to sugerujemy wizytę w punkcie w celu diagnozy i ewentualnej wymiany sprzętu na nowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...