Skocz do zawartości

Cyfrowy Polsat – Internet


Rekomendowane odpowiedzi

@ Szymon9904

Witam, nie posiadam zestawu IDU-ODU, lecz takie objawy może powodować samo IDU, a konkretnie moduł Wi-Fi. Jeśli IDU znajduje się blisko sprzętu, który posiadasz, postaraj się odsunąć je od nich. Sprawdzić możesz również odłączając ODU od IDU. Jeśli nadal wystąpią zakłócenia to powodem ich jest IDU.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, zestaw IDU-ODU należy do sąsiada, a radio odbieram poprzez antenę zewnętrzną (tuner jest jakieś 10 metrów od niej). Tymczasowo ODU jest w odległości 2 m od tej anteny, ale zostanie gdzieś dalej zamontowany - na drugim końcu balkonu. Spróbuję jeszcze wymienić kabel koncentryczny na Triseta 113 bądź Televesa T-100, o pewniejszym ekranowaniu.

Ewentualnie problemem jest zasilacz od routera IDU - jakiś czas temu miałem również zakłócenia, a winowajcą był tandetny zasilacz od soundbara Samsunga innego sąsiada (wymieniony zresztą).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie. Jestem tu nowy i mam do was pytanie. Mam pakiet 50GB. Po wykorzystaniu go prędkość internetu zostaje mocno ograniczona. Czy po wykorzystaniu pakietu jest jakaś opłata dodatkowa za zdjęcie ograniczenia prędkości i na jaki traffic?

Edytowane przez Barti
Przeniesiono wątek do odpowiedniego działu forum i połączono z istniejącym już wątkiem dotyczącym usługi dostępu do Internetu w CP. Nie dublujemy wątków na forum.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pakiet 110 GB, nawet jeszcze połowy tego nie wykorzystałem, a moja prędkość teraz:

6669021982.png

 

Dodam że mam tak nawet w pierwszym dniu okresu rozliczeniowego. Dopiero po godzinie 23:00 internet przyspiesza, w nocy jest tak:

6507978214.png

 

Czy da się coś z tym zrobić? Warto pisać/dzwonić do CP w tej sprawie, czemu przycinają mi tak prędkość pomimo niewykorzystanego pakietu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pakiet 110 GB, nawet jeszcze połowy tego nie wykorzystałem, a moja prędkość teraz:

6669021982.png

 

Dodam że mam tak nawet w pierwszym dniu okresu rozliczeniowego. Dopiero po godzinie 23:00 internet przyspiesza, w nocy jest tak:

6507978214.png

 

Czy da się coś z tym zrobić? Warto pisać/dzwonić do CP w tej sprawie, czemu przycinają mi tak prędkość pomimo niewykorzystanego pakietu?

Podaj ID nadajnika z którym się łączysz lub swoją lokalizację to zapytam czy są w planach jakieś prace modernizacyjne w twojej okolicy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jakim cudem zestaw IDU-ODU od Cyfrowego Polsatu zakłóca odbiór stacji radiofonicznych w paśmie UKF i powoduje błędy w odbiorze DVB-T z lokalnego nadajnika (gdzie normalnie stopa błędów wynosi 0)? Czyżby zasilacz?

Podczas pracy zestawu dużo stacji ma bardzo zaszumione stereo (gdzie normalnie jest czyste), wczytywanie się RDS (inf. o aktualnie słuchanej stacji) z uwagi na ww. jest też trudne, a na pustych częstotliwościach jest pisk zamiast czystego szumu, co świadczy o zakłóceniach przemysłowych. Po wyłączeniu zestawu z prądu cała sytuacja nagle ustępuje.

Ten typ tak ma czy to nie jest normalne i należy reklamować sprzęt w punkcie sprzedaży Cyfrowego Polsatu?

Przez jakiś czas próbowałem działać w temacie, o dziwo zmiana położenia anteny LTE sąsiada z jego parapetu balkonowego na drugi koniec balkonu przy balustradzie (a więc dalej od mojej anteny FM) spowodowało.. jeszcze większe pogorszenie (sąsiad zrobił to bez mojej ingerencji). Ponawiam więc ostatnie pytanie - bo jeżeli wymiana zestawu na nowy w punkcie ma pomóc, to nie ma sensu wzywać UKE ;)

Moim zdaniem przy dobrej instalacji i jakości sprzętu IDU-ODU nie powinno być żadnych problemów na innych pasmach (UKF i VHF/UHF), a mimo to są.

Edytowane przez Szymon9904
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam obecnie Internet domowy Power LTE 2.0 80 Gb. Wg umowy kosztuje to 70 zł + 10 zł za udostępnienie sprzętu IDU-ODU. Zostało mi 4 miesiące do końca umowy. Co mogę ugrać przy przedłużeniu umowy. Obecnie mam to jako produkt uprawniony do zniżki SmartDom. Ale chce rozwiązać obecną umowę na telewizję i zawrzeć nową umowę na tv aby wziąć pakiet Premium i na nim otrzymać rabat 50%, obecnie za Internet po zniżce płace 35 zł + 10 zł za udost. sprzetu. Jestem w zasięgu LTE więc mogę zejść na niższy pakiet, ale na tyle aby zrobić z tego podmiot uprawniający do SmartDom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Już w najbliższych dniach do oferty sieci Plus i Cyfrowego Polsatu trafi Zestaw Internetu Domowego 300. Jest to najnowsza generacja i kolejny etap rozwoju unikalnego na polskim rynku rozwiązania, które jest oferowane przez Grupę Cyfrowy Polsat z sukcesem od 2014 r. i zapewnia dostęp do szybkiego Internetu LTE także w lokalizacjach, w których nie sprawdzają się inne rozwiązania. Nowy Zestaw Internetu Domowego 300 obsługuje technologię LTE-Advanced i pozwala na pobieranie danych z szybkością nawet do 300 Mb/s.

 

odu-idu_300_472x314.png

 

Najnowsza wersja Zestawu Internetu Domowego 300 wprowadza szereg udoskonaleń w porównaniu do poprzednika, czyli modelu ODU IDU - 200:

 

- Modem zewnętrzny ODU-300 jest modemem LTE kategorii 6 i pozwala na obsługę agregacji pasm, umożliwiając korzystanie z nowszej, szybszej i bardziej efektywnej technologii LTE-Advanced o szybkości do 300 Mb/s,

- Obsługuje więcej częstotliwości: LTE FDD 800, 900, 1800, 2600 oraz LTE TDD 2600 MHz,

- Posiada dwa gniazda antenowe, co pozwała na ewentualne podłączenie dodatkowej anteny zewnętrznej wzmacniającej sygnał,

- Nowszy router Wi-Fi ac (IDU-300) umożliwiający szybsze przesyłanie danych wewnątrz sieci lokalnej.

 


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie w kwesti technicznej posiadam modem i router jak w sygnaturce i maks. prędkości jakie osiągam w swojej lokalizacji również w sygnaturce modem i ruter ustawione przy oknie, okna na płn/wsch. Umowa obowiązuje jeszcze 2 lata ale teraz wyszły jakieś nowe zestawy odu idu 300 z Lte A oczywiście ja w swojej umowie posiadam Lte ale nie wiem czy ograniczenia w prędkości wynikają ze sprzętu czy zakłóceń. W pobliżu 4 nadajniki http://beta.btsearch.pl/?dataSource=locations&network=26001%2C26017%2C26016&standards=lte&bands=&center=52.396533%2C20.93354&zoom=15  Moja lokalizacja to mniejwięcej teren zilony obok UM Lista sieci wifi wykrywanych prze kompa to od 5 do 10.

Edytowane przez xut2zs
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...