Skocz do zawartości

Cyfrowy Polsat – Internet


Rekomendowane odpowiedzi

Słuchacie! Chodzą głoski, że CP ma uruchomić Internet. Nawet miałem kilku klientów, którzy twierdzą, że gdzieś to wyczytali. Ja nie mogę nic znaleźć i nie wiem, co im odpowiadać! Dziś nawet słyszałem przybliżona datę: koniec roku 2009.

Edytowane przez Barti
W celach porządkowych przeniesiono niniejszy wątek do odpowiedniego działu forum. Dodatkowo zmieniono tytuł wątku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wirtualnemedia_pl o tym coś wspominali (na samym końcu artykułu piszą o tym, że CP zastanawia się nad sposobem dostępu: BSA, CDMA czy poprzez satelitę), ale nie podawali kiedy go uruchomią :arrow:http://www.wirtualnemedia_pl/article/2613609_Cyfrowy_Polsat_stawia_na_rozwoj_oferty_programowej_w_tym_HD_oraz_telefonii_komorkowej.htm

Na stronie CP znalazłem tylko tyle

Rozważamy również wprowadzenie w przyszłości do naszej oferty innych usług telekomunikacyjnych, w tym usługi szerokopasmowego dostępu do Internetu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest możliwe, bowiem Solorz kupił ostatnio Sferię - warszawskiego operatora telekomunikacyjnego. Poza tym jako jedyny nie ma jeszcze umowy do przygotowania usługi triple play - Cyfra+ porozumiała się w tej sprawie z TP, N z Netią (usługa planowana chyba na 2-3 kwartał 2009). A tylko w zasadzie w ten sposób platformy mogą zaoferować usługi internetowe, bo internet z satelity i tak potrzebuje kanału zwrotnego. Także wszystko możliwe, acz wiadomo jak to jest w Polsacie - nie wszystko idzie tam zgodnie z harmonogramem ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokladnie - wszystko rozbija sie o kanal zwrotny - bo w necie satelitarnym musi takowy BYC

 

poza tym net satelitarny ma same zalety - predkosci do kilkudziesieciu Mbit bez problemu - zasieg w calym kraju - zadnych zwiech - chyba ze obfity deszcz albo snieg

 

 

a jesli CP mysli o necie przez komorke to moze sobie darowac - wiekszego dziadostwa nie mozna sobie wyobrazic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pozycji 13E jest planowany satelita przeznaczony tylko pod internet, tylko pasmo Ku. Także nie jest wykluczone, ze kiedyś, któryś z operatorów platform nadających na HotBird będzie z takiego rozwiązania korzystał i oferował swoim abonentom dostęp do internetu.

Oczywiście to za kilka lat i przy użyciu specjalnego sprzętu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie macie co marzyć o dostępie z satelity :)

Prędkości mogłyby być kosmiczne, podobnie jak ceny za sprzęt i abonament.

 

Ja słyszałem, że start w I kwartale tego roku, cóż realny teraz wydaje się II kwartał :)

 

Sferiostrada - będą najprawdopodobniej dzierżawione łącza od TP.

Miejmy nadzieję, że również będzie jakaś ciekawa oferta dla podróżujących.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Jestem abonentem CP, zamierzam kupić kartę do telefonu Cyfrowego Polsatu a internet ... jakby dali porządną zniżkę to czemu nie !? :jupi:

 

I to się nazywa abonent CP z krwi i kości. :lol2: Póki co zobaczymy jakie będą oferty i prędkości, i może się zastanowimy :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...