Skocz do zawartości

Cyfrowy Polsat – Internet


Rekomendowane odpowiedzi

Limity będą i muszą być, to nie jest kabel tylko radiolinia.

Gdy by limitów nie było to prawie każdy Abonent takiej usługi generował by duży ruch co do radiolinii jest wręcz katastrofą....

Oczywiście są inne sposoby ograniczenia np blokowanie portów ale to i tak nie da się nazwać internetem szerokopasmowym tylko mobilnym

Ale polsat niestety myli te pojęcia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Limity bedą na 100% jest to podstawa aby jakoś wszystko działało a nie cały czas było zablokowane...

A co do ogladania filmów HD przez neta przy limitach to może zrobia jak Plus ze swoim serwisem który przegląda się za Free to tak w Polsacvie będzie z Iplą... Transfer z Iply nie będzie sie liczył

Dla klientów CP z Super Film powinien byc limi 30Gb za 55zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem właśnie internet z CP jako tester, i powiem tak hula jak tra lala , lepiej niż mój net z kablówki, prędkość połączenia waha się od 10- 20 mb na ściąganie, upload 3mb.

Co do limitów w umowie mam 5gb transferu.

 

632041474.png

wyniki pomiaru zrobione prze zemnie w pracy , gdzie zasięg mama na 2 kreski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba się nie orientujesz nadajnik ma przepustowość 66mb i nie każdy wykorzystuje maksymalny transfer w danym momencie, 98% ludzi tylko przegląda strony

a do tego nie trzeba takiego obciążenia, zresztą w mojej małej miejscowości jest już kilkanaście testerów, i nie ma problemu z prędkością, głównie interesuje nas pokrycie terenu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Internet w CP :lol2::lol2: Dobre ... zapowiadaja czy ma byc jeszcze w tym roku, a przypomnijcie sobie Polsat HD ktory mial byc pod koniec roku .....2006 :lol: Tak samo bedzie z netem. Tylko pewnie uruchomia go pod koniec roku ale tylko dla "wybranych" w swoich serwisach ktorzy beda go testowac przez kolejne 2 lata :roll:

 

Cyfrowy Polsat WŁACZ EMOCJE !!! :lol2::lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba się nie orientujesz nadajnik ma przepustowość 66mb i nie każdy wykorzystuje maksymalny transfer w danym momencie, 98% ludzi tylko przegląda strony

a do tego nie trzeba takiego obciążenia, zresztą w mojej małej miejscowości jest już kilkanaście testerów, i nie ma problemu z prędkością, głównie interesuje nas pokrycie terenu

 

66mb ? Zastanów się co Ty piszesz .

Stacja bazowa ma światło na świat o przepustowości 30 Mbps ( symetrycznie ) o czym też informował polsat w newsach.

Stacja bazowa z 1 sektorem w warunkach laboratoryjnych jest w stanie przesłać punkt <> punkt 65 Mbps ( down )

Ta prędkość jest dzielona na ilość punktów połączonych wiec z czystych obliczeń jeżeli na 1 sektor będzie połączonych 20 osób ( przyjmijmy że wszyscy z dobrym sygnałem ) to każdy będzie miał prędkość w granicach 3.5 Mbps.

Wiadomo że na bazie nie jest 1 sektor tylko minimum gwiazda z 3-ma sektorami lub więcej ale to i tak nie ratuje "mega" prędkości tego internetu.

Z biegiem czasu użytkowników będzie przybywać więc nie spodziewajcie się nic innego jak internet od innych operatorów komórkowych ( Orange Plus Era )

Oczywiście jest to czysta teoria więc w praktyce będzie gorzej.

I teraz ja zadam Tobie pytanie, czy zajmujesz się tym czy jesteś wiernym właścicielem APS Polsatu i wierzysz w ciemno zapowiedziom polsatu które patrząc po jakości telewizji już świadczy jaki będzie internet.

Niestety polsat nic nowego nie zaproponuje ściągając sprzęt ze Stanów który tam jest już wycofywany....

No ale 21 Mbps na kartce robi furorę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tylko pogratulować takiego internetu. :brawo:

Jak bym nie popatrzył na stronę ISP to bym długo zgadywał ile cie taki łącze kosztuje ;)

Ja akurat mam styczność z łączami gdzie się płaci 1500 zł plus 150 zł za każdy 1 Mbps tal więc naprawdę bardzo dobra oferta

 

Wracając do tematu, nie żebym był jakiś anty co do usług Polsatu a wiele ich mi się nie podoba ale nabieranie ludzi takimi prędkościami to jest wręcz chore.

Już widzę te reklamy " super szybki szerokopasmowy internet z prędkością 21 Mbps "

Polsat niestety na siłę chce wypchnąć internet w technologii która jest przeznaczona do urządzeń mobilnych a nie jako stałe łącze które instaluje się w domach czy firmach.

 

Poza tym co to dużo pisać, odczekajmy tylko kilka miesięcy po zakończeniu testów i wprowadzeniu usługi do sprzedaży. Wtedy się zaczną narzekania itp

A polsat na pewno będzie mieć klauzurę że prędkość nie jest gwarantowana

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znaczy, zależy ile będzie klientów, wtedy przepustowość stacji jest o wiele większa. Typowy przykład to internet Playa, kiedyś miałem stabilne 1,5mb/s, teraz są dni kiedy 200kb/s nie może wyciągnąć przez ciągły ruch sieciowy i obciążenie stacji. Z początku, szybkości będą nawet 10mb/s, potem jak oferta będzie atrakcyjna, zacznie się większy ruch sieciowy i będzie jak u innych popularnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PH. tez mają limity, a co prędkości, to narazie jest ok, odnośnie obciążenia nadajnika, przecież jest to 900mhz i żeby pokryć dobrze sygnałem miasto np. 40 tys. potrzeba minimum 2-3 takich nadajników,wieć pojemność się zwiększa, no i raczej nie ma co się spodziewać masowego napływu użytkowników internetu, więc o prędkość bym się nie martwił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niech się tylko pospieszą z uruchamianiem usługi, bo już konkurencja ich powoli zaczyna gonić :arrow:http://media2.pl/telekomunikacja/59032-iplus-przyspieszy-do-21-mbs-(hspaplus).html. Narazie tylko duże miasta, ale kto wie co będzie później :| A same testy to przecież jeszcze nie usługa :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Druga nowa usługa to szybki Internet bezprzewodowy. 30 listopada 2009 roku ruszy ogólnopolski test konsumencki z udziałem kilku tysięcy klientów

platformy. Usługa dostępu do Internetu zostanie uruchomiona w pierwszym kwartale przyszłego roku, natomiast pakiet usług zintegrowanych - telewizja, telefon, Internet - w II kwartale 2010 r. Usługa wykorzystuje najnowocześniejszą technologię HSPA+, która pozwala pobierać dane z prędkością do 21 Mb/s, a wysyłać z prędkością 5,76 Mb/s.

Źródło :arrow:media2.pl

 

Skoro ma to być ogólnopolski test to dlaczego weźmie w nim udział tylko kilka tysięcy abonentów Cyfrowego Polsatu? :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...