Skocz do zawartości

Cyfrowy Polsat – Internet


Rekomendowane odpowiedzi

Fakt strasznie duzo pradu toto bierze i ma problemy z zasiegiem bez anteny dodatkowej. Troche jestem zawiedziony, ze mnostwo kabli musze ciagnac zeby toto chociaz troche dzialalo. Mam nadzieje, ze w przyszlosci pradozernosc bedzie nizsza w kolejnych wersjach tego sprzetu-cicha nadzieje mam ze po zmianie oprogramowania :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, ale jaki jest max? i czy stabilny czy nie? :D

Max powinien osiągać 70MB/s ale obecnie osiąga 20MB/s stabilnie

 

hehe, tylko ostrożnie z modem bo można się sparzyć i bron boże odłączać lapka od zasilania po padnie po pół godziny... nie udane te modemy strasznie

Dzięki za ostrzeżenie będę miał to na uwadze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jaj mam pytanie (bardziej do panow dystrybutorow :P) czy wiecie moze czy te routery wifi d105 beda kompatyilne z tymi modemami do LTE?

a noi czy antena kominowa bedzie tez taka sama jak do modemow huawei? bo w sumie by sie przydala a nie oplaca mi sie kupowac tera zeby za pol roku wyrzucic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witajcie, ja testuję. Osiągi do 23 Mb/s - czasami zrywa połączenie - ale śmiga.Antenę kominowa zamontowali mi technicy z Cyfrowego Polsatu - odrazu chciałem- jest to AKC2 - poniżej link do instrukcji.

http://www.cyfrowypolsat.pl/antena-komi ... rukcja.pdf jest tu info o MIMO i lTE - może będą pasować.

 

Teraz jestem w innym pokoju - na samym modemie http://www.speedtest.net/result/1234921179.png

Fajnie, na kablu mam 15 Mb max, realny 10 Mb.

:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega Per Pan

W życiu nie czytałem takiej bzdury....

LTE ma leprze wyjście na świat niż np kablówki po światłowodzie :brawo:

W jaki sposób doszłeś do tego ??

 

Powiem tyle, zanim węzeł wyjściowy takiej byle jakiej kablówki dostanie czkawki to sektor LTE będzie tak zapaprany że prędkość na Abonenta tego masztu spadnie do 0.5Mbpsa a ping będzie w granicach 300ms :lol2:

 

PS TP nie testuje VDSL tylko VDSL2 i to jest łącze do Abonenta a nie "wyjście na świat"

 

testuje to też Netia oraz Dialog i nic w tym dziwnego bo to następca ADSL2 by jakoś konkurować z kablówkami które już mają dość spore przepustowości w ofercie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy ja napisałem że ma lepsze wyjście??

Czy ja naisałem że VDSL2 jest wyjściem??

Sens ma to taki że wszystkie typy dostepu do internetu leca po światłowodzie do nadajnika, centrali itp... Dlatego klient nie będzie odczuwał przeciążeń bo do central będą szły światłowody. Obecnie centrale ADSL2+, ADSL są połączone ze "światem" miedzią i taka jedna centralka (DSLAM) ma przepustowość 150Mb/s, a w technice VDSL2 będzie szedł dosył światłowodem i centralka będzie połączona wielo GB/s wejściem.

Podobnie będzie w przypadku LTE gdzie nadajniki są łączone światłowodami dzięki temu nie będzie takich spadków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytuje:

LTE ma to do siebie że ma lepsze wyjście na świat a więc prędkości nie spadną tak jak w kablówkach po światłowodzie

 

Jak to mam inaczej rozumieć ??

 

Druga sprawa nie napisałeś VDLS2 tylko VDSL a to różnica i to spora

Następnie nie jest prawdą że każdy nadajnik LTE jest wpięty do światłowodu. Jest to bzdura totalna. Żaden operator komórkowy nie ma wszystkich sektorów wpiętych bezpośrednio do węzła światłowodem

Do światłowodu są wpinane tylko główne Nadajniki ( w miastach ) a reszta Sektorów ( okoliczne miejscowości ) jest wpinana do głównego RADIEM ( coś ala gwiazdy ) i spadki będą bo mosty to wąskie gardło sieci.

Jeżeli każdy sektor był wpinany do światła wtedy limitów nikt by nie nakładał bo co to był by za sens.

Nigdzie nie napisałem że VDLS2 jest jedynym wyjściem

 

Przewagą VDSL2 np w TP jest to że TP ma szkielet gdzie DSL-mana ma gdzie piąć nie tak jak to jest np w Polsacie gdzie jej nie ma ( mosty na radiu to żaden szkielet )

Co prawda w różnych miejscach różnie to działa jeśli chodzi o DSL ale to już pozostawimy bo temat brzmi Internet CP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Per Pan

teoretycznie masz rację. Ale nie bierzesz pod uwagę ,ze światło podpięte pod nadajnik LTE daje szerokie "gardło". Problem się robi gdy szersza grupa korzysta z nadajnika i sektory-ramki ) dzielą się na n-użytkowników . Wtedy dochodzi do zapchania. Po drugie, nie sądzę aby Solorz podpinał pod każdy nadajnik ciągnął światłowód. Pewnie część nadajników będzie podpięta radiolinią. Mam nadajnik Sferi 500 metrów od domu. Jak będę miał chwilę czasu to podpytam jak jest podpięty.

Poniżej link do testów Cyfrowego Polsatu LTE. W testach można zaobserwować ,ze niektóre stację mają ping w okolicy 50-60ms . Myślę,ze te nadajniki podpięte są właśnie radiolinią a nie światłowodem.

http://lte-4g.info/internet-lte-cyfrowe ... i-0104-879

 

PS

na marginesie. Szybki rozwój LTE w Polsce i gwarancją konkurencji daje wygranie przetargu na PLUSa przez TeliaSonera

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może mi jakiś posiadacz Internetu z cp pomóc??

Bo mam od dziś (nie ten LTE) i jak chcę włączyć to cały czas mi pisze, że połączenie niemożliwe przed zarejestrowaniem do sieci czy coś takiego. (Jakby ktoś się zdziwił to mi działa jeszcze ten stary i dlatego pisze). Albo w sumie to nie musi byc użytkownik CP ale jakiś kto się zna na ten temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 5 tygodni później...

eacf1395 - Całkiem możliwe, że karta nie została jeszcze dopuszczona przez system do nadajników (nie loguje się do sieci bo operator jej jeszcze nie dopuścił). Zadzwoń do TCOK. Zazwyczaj tego samego dnia co podpisana umowa usługa jeszcze nie działa. Często rusza dopiero następnego dnia.

 

A teraz jeśli chodzi o pakiety danych. Dlaczego są. Ładnie się to nazywa, aby óc świadczyć usługę na njawyższym możliwym poziomie. Chodzi o to, że jeśli zdjąć pakiety danych to popularność technologii i chęć posiadania mobilnego dostępu do sieci zablokowałby wszystkie nadajniki. W HSPA+ na sektor (antenę) może się włączyć tylko 60 użytkowników (61 zostanie odrzucony). W wypadku LTE jest to 240 użytkowników. Mobyland inwestuje w światłowody pomiędzy nadajnikami. Obecnie tzw. ściana wschodnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy ktoś zna przybliżoną datę uruchomienia internetu z CP w okolicach miasta Biłgoraj (wschodnia Polska pomiędzy Zamościem i Leżajskiem). Byłem ostatnio w APSie i koleś powiedział, że nic nie działa poza największymi miastami (Lublin, Zamość a potem w dól Rzeszów). A Ja bywam na takim zaścianku (właśnie niedaleko Biłgoraja), że telefonia ma problemy z zasięgiem o internecie nie mówiąc (żaden mobilny nie działa), więc liczę mocno, że może z CP się uda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

LTE w testach:

Ja mam siłę sygnału -113 dB.

Czasami - 111 dB i wtedy jedną niebieska belkę.

Ale łapię z odległości 4 200 m od BTS (Serock) na antanie pokojowej z parapetu.

Czy kominowa da istotne wzmocnienie ?

Szybkść 20 - 23 Mbps.

YouTube filmy 1080p ściąga 12 Mbps. Odtwarzanie płynne, beż żadnych artefaktów.

LTE REWELACJA !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...