Skocz do zawartości

Cyfrowy Polsat – Internet


Rekomendowane odpowiedzi

A no jedynie że tak, powiem tyle, jeżeli jesteś typowym "maniakiem" gier typu CS, CoD itp to powiem tyle, poszukaj innej alternatywy. Ping 80ms jest najniższym czasem więc może się zdarzyć że zmienisz na gorsze

 

Trudno mi powiedzieć po jakich stronach w ciągu tych 4-6 godzin skaczesz ale powiem to na przykładzie CS-a

W ciągu grania 1 godziny otrzymasz wynik około 28 MB danych odebranych oraz około 10 MB wysłanych co daje nam 38 Mb na 1 godzinę

Po 6 godzinach mamy już około 220 MB czyli po miej więcej 6-7 dniach grania limit wyczerpany

Oczywiście nie mówię tutaj i WWW poczta GG itp

 

Oczywiście po przekroczeniu grać ściągać możesz ale Polsacik Cie bardzo ślicznie podliczy za każdy Kb ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strony trzeba liczyć tak na oko bo struktura danej strony czy portalu co jakiś czas jest zmieniana, czyli dodawane są nowe zdjęcia, tekst, dźwięk, video itp

trzeba dodać że nawet głupie reklamy które nie zablokujemy jakimś programem też generują transfer danych.

 

Strona główna naszej klasy waży około 0.9 MB do tego trzeba doliczyć transfer zapytań o otwarcie strony. ( nie jest on wielki ale po kilku godzinach serfowania jest dość spory )

Wydaje mi się że w ciągu 1 godziny chodzenia po naszej-klasie możesz wygenerować ruch na poziomie około 30 - 40 MB

Jak dojdą jeszcze fotki to liczba się zwiększa

 

 

Powiem tyle że przy 1.2 GB limitu naprawdę skromnie musisz chodzić czyli od czasu do czasu GG poczta bez załączników no i od czasu do czasu WWW.

 

najlepiej zainstaluj sobie jakiś monitor ruchu WAN i on Ci policzy ile danych wysyłasz a ile odbierasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ping to w prostym tłumaczeniu testowy pakiet który jest wysyłany do adresata a następnie wraca do nadawcy.

W ten sposób możemy częściowo sprawdzić czy jest łączność między nadawcą a odbiorcą i w jakim czasie jest pokonywana ta trasa.

Tym większy ping tym gorzej dla Osób lubiących grać w gry ON_Line np CS lub prowadzących rozmowy głosowe VOIP.

W bardzo obciążonych sieciach lub nie prawidłowej pracy jakiegoś LINKU mogą wystąpić nawet straty w pakietach co utrudnia korzystanie z sieci

 

Jaki serwer pingujesz ??

 

Oczywiście tym mniejszy ping tym lepiej. Do onet-u mam ping średnio 4-6 ms

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

byłem dzisiaj w cyfrowym polsacie i powiedzieli mi że nie moge wziąść internetu bo nie jestem w zasięgu sieci i tylko bym kase stracił a zasięgu by niebyło nawet jakbym miał najmocniejszą antene. Na polsat nie mam co liczyć i mam jedno pytanie jakiego neta mi polecacie żebym prędkość miał ok 2Mb/s i bez limitów cena około 35 może 40 ale nie drożej i tylko nie netia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MaFiA_87 - dziękuję za jasne wyjaśnienie.

Jaki serwer pingujesz ??s

Wchodzę na stronę http://www.dsl.cz/mereni-rychlosti i tu mi pokazuje prędkość wysyłania, odbierania i ping również. Ping pokazuje mi na tej stronie zawsze na poziomie około 50 - 53 ms. Nie mam internetu od CP więc może się to wydać OT ale wiele osób pisze w tym wątku o pingu a myślę, że nie tylko ja nie wiem o co chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spinguj sobie jakiś polski serwer typu WP, onet, czy interia.

 

Można to zrobić w następujący sposób (windows )

 

Start >> uruchom >> wpisujemy cmd

Następnie w konsoli wpisujemy ping (IP serwera lub domena ) czyli np ping onet.pl lub ping 213.180.146.27

 

wtedy zostaną wysłane 4 pakiety.

Można test wydłużyć wpisując dodatkowo -t czyli ping wp.pl -t

Test taki zakańczamy klikając CTRL + C

 

Dokładniejsze wyniki otrzymamy pod systemem Linux

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ping pokazuje mi na tej stronie zawsze na poziomie około 50 - 53 ms. Nie mam internetu od CP więc może się to wydać OT ale wiele osób pisze w tym wątku o pingu a myślę, że nie tylko ja nie wiem o co chodzi.

Proste. Wpisujesz adres strony np onet.pl naciskach ENTER i wtedy od momentu naciśnięcia twojego palca do pojawienia się strony na monitorze upływa jakiś czas . Czyli inaczej. Rzucasz koledze piłeczkę i ona odrzuca. Mierzymy ten czas i to jest tzw pingi. Jest to bardo ważne w grach online. Bo np gdy "te pingi "są wysokie to inny gracze widzą wcześniej na swoim monitorze to co dzieje się w grze od ciebie, który te pingi ma wysokie. Dlatego ważne jest nie tylko jaką masz szybkość netu np 1mb,2mb itd ale i jakie masz pingi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous
a i jeszcze jedno pytanie na ile starczy mi 1,2 GB limitu jestem średnim użytkownikiem na kompie siedze 4-6 godzin dziennie mało ściągam

na maksymalnie 1 tydzień.

 

Oj coś pesymistycznie podszedłeś do tego limitu 1,2 GB. Tu nie jest istotne przecież ile się czasu siedzi przy komputerze ale jak się korzysta z internetu (tylko przegląda strony i ewentualnie chat, ściąga mp3, wysyła dużo maili z załącznikami, ściąga filmy, słucha radia itd.). raffde proponuję Ci znalezienie na internecie kalkulatora limitu (jest wiele na necie). Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli rozumiem że masz miedź Neti, hm... ja bym na Twoim miejscu ich gnębił telefonami z prośbą o założenie internetu.

Kabel to kabel a jak jeszcze z Neti to bardzo dobrze bo jak byś miał kabel z TPSA to lepiej brać neo niż net24.

Oprócz tego pozostaje chyba szukanie innego providera lokalnego. Jeżeli faktycznie grywasz w gry typu CS i spędzasz przez kompem około 4 godziny dziennie polecam Ci dać sobie spokój z pseudo internetem typu Cyfrowy polsati itp

 

KaDet

Kolega sprecyzował mniej więcej jak korzysta z internetu, napisał na jakie portale wchodzi i ile mniej więcej spędza przed komputerem czasu dziennie wiec odpowiedz typu 1.2 GB danych przez 1 tydzień jest bardzo prawdopodobna z powodu tego że strona główna jednej ze stron którą odwiedza waży prawie 1 MB

Tak więc nie ma sensu tego wałkować bo widać biało na czarnym że w tym limicie by się nie zmieścił

Druga sprawa, nie jest pod zasięgiem AREO2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

KaDet

Kolega sprecyzował mniej więcej jak korzysta z internetu, napisał na jakie portale wchodzi i ile mniej więcej spędza przed komputerem czasu dziennie wiec odpowiedz typu 1.2 GB danych przez 1 tydzień jest bardzo prawdopodobna z powodu tego że strona główna jednej ze stron którą odwiedza waży prawie 1 MB

Tak więc nie ma sensu tego wałkować bo widać biało na czarnym że w tym limicie by się nie zmieścił

Druga sprawa, nie jest pod zasięgiem AREO2

 

Odniosłem się tylko do tego postu w którym woofer 1994 napisał: "a i jeszcze jedno pytanie na ile starczy mi 1,2 GB limitu jestem średnim użytkownikiem na kompie siedze 4-6 godzin dziennie mało ściągam" także zwracam honor jeśli chodziło o konkretne strony. Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do @woofer1994, Średni użytkownik netu spędza przed kompem do 2godz dziennie, a osoba spędzająca ok. 6godz dziennie jest od niego uzależniona bądź jest dzieckiem neo, nie mająca swojego osobistego zycia, przez co spędza więcej czasuprzed kompem. Ja proponuję znalejść dziewczynę oraz kolegów i spędzać przed PC mniej czasu, a wtedy to i limit 1,2GB będzie starczał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego KwiateK

Twój post powiem krótko jest głupi i zastanów się zanim jeszcze raz napiszesz.

Kolega napisał od 4 - 6 godzin a nie oznacza to że on cały czas siedzi przed komputerem a może ktoś z rodziny zmienia się od czasu do czasu, albo po prostu napisał więcej by był jakiś zapas.

A obrażać kogoś na forum od "dzieci neo" jest równe z tym że autor "genialnego postu" wstał chyba lewą nogą

Napisał jak korzysta z sieci, po jakich stronach chodzi i ile czasu i poprosił o opinie.

Chcesz udzielać komuś rad życiowych, zmień forum z odpowiednią tematyką

1.2 GB by nawet nie starczyło dla typowego internauty który korzysta z WWW + poczta + komunikatory nawet przy 2 godzinach dziennie

 

temat uważam ten za zamknięty

 

Edit

 

Nie pisze kolejnego posta bo to nie ma sensu w nabijaniu licznika.

Do @woofer1994, Średni użytkownik netu spędza przed kompem do 2godz dziennie, a osoba spędzająca ok. 6godz dziennie jest od niego uzależniona bądź jest dzieckiem neo, nie mająca swojego osobistego zycia....ł

 

Przeczytaj swoje zdanie jeszcze raz....

Porównujesz ludzi, po co ??!! niech siedzi 10 godzin dziennie, boli Cie to ??

Takie postępowanie nazywa się "Trolowaniem"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jarek999

Ping jest w granicach bardzo dobrego.Czasami na neostradzie ciężko taki ping uzyskać

W Polsacie na dzień dzisiejszy z tego co piszą na forach internetowych wychodzi około 80 ms więc "maniak" gier CoD itp już by troszkę był po stronie przegranej a do echa w VOIP już jest blisko

A trzeba pamiętać, tym więcej osób będzie korzystać z "sektora" tym ping szybuje do góry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego KwiateK

Twój post powiem krótko jest głupi i zastanów się zanim jeszcze raz napiszesz.

Kolega napisał od 4 - 6 godzin a nie oznacza to że on cały czas siedzi przed komputerem a może ktoś z rodziny zmienia się od czasu do czasu, albo po prostu napisał więcej by był jakiś zapas.

A obrażać kogoś na forum od "dzieci neo" jest równe z tym że autor "genialnego postu" wstał chyba lewą nogą

Napisał jak korzysta z sieci, po jakich stronach chodzi i ile czasu i poprosił o opinie.

Chcesz udzielać komuś rad życiowych, zmień forum z odpowiednią tematyką

1.2 GB by nawet nie starczyło dla typowego internauty który korzysta z WWW + poczta + komunikatory nawet przy 2 godzinach dziennie

 

temat uważam ten za zamknięty

 

Skoro pisze że tyle siedzi to tyle siedzi a nie ktoś z rodziny, a i nie nazwałem go dzieckiem neo poczytaj dobrze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...