Skocz do zawartości

Philips DSR 3201


MaCMSZ
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 miesiące temu...

Czy możliwe jest aby telewizor zakłócał pracę tego tunera? Chodzi o to, że sąsiad kupił dziś telewizor LCD SHARP i za pomocą kabla Euro podpiął go dekoderem PHILIPS DSR 3201 i się wtedy okazało, że trzeba na pilocie od dekodera nacisnąć trzy-cztery razy obojętnie jaki przycisk aby zmienić kanał a wejście do menu graniczy z cudem. Natomiast gdy wyłączymy telewizor tuner działa poprawnie. Zmiana kabli, gniazd i inne konfiguracje nie pomagają. Sprawdzałem dekoder u mnie i wszystko działało poprawnie. Spotkał się ktoś z takim przypadkiem :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie obraz emitowany przez TV jest na zbliżonej częstotliwości co sygnał z pilota, przez co występują problemy z pilotem. Podobna sytuacja jest w przypadku tandemu Phillips 7201 PVR HD oraz plazmy Panasonica. Prawie każda osoba ma własny sposób na polepszenie pracy pilota, dlatego polecałbym przestudiowanie wątku właśnie o Phillipsie PVR HD bo tam podobny temat był poruszany już wiele razy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Witam

Chciałbym się zapytać użytkowników tego terminala - czy obraz z tego dekodera jest prawidłowo wyświetlany na telewizorze? Tzn. czy nie występuje np. czarny cienki pasek na dole ekranu (tak jak jest w Pace DSR 2221 czy Thomson TS4P) oraz czy obraz nie jest przesunięty (ucięty) w żadną stronę.

Proszę również o info odnośnie zalet i wad tego sprzętu. Czy polecacie go, czy nie.

Dziękuję za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Udało mi się dostać u jednego dystrybutora ostatnią sztukę tego dekodera (z wyświetlaczem).

Zamieniłem Pace dsr 2221 na Philipsa dsr 3201 i póki co jestem z tej zamiany zadowolony.

Potwierdzam - tuner prawidłowo wyświetla obraz na ekranie TV.

 

Obecnie mam w nim oprogramowanie w wersji 44. Na stronie Cyfry+ podają, że najnowsze oprogramowanie ma numer 47.

Miałbym w związku z tym takie pytania:

1. Co wprowadza oprogramowanie w wersji 47 w stosunku do wersji 44?

2. Czy w wersji 47 również obraz wyświetlany jest prawidłowo na ekranie TV (bez żadnych czarnych pasków, przesunięć, itp.)?

 

Bardzo proszę o odpowiedź, bo na obecnej wersji (44) wszystko działa OK i nie chciałbym zmieniać oprogramowania na wersję 47, jeżeli spowoduje ono nieprawidłowe wyświetlanie obrazu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

* Zgłoś ten post

* Odpowiedz z cytatem

 

Problem z menu ekranowym

 

Postprzez kshysh » dzisiaj, o 21:15

Witam!

 

Ten problem doprowadza mnie do białej gorączki i nigdzie w Internecie nie widzę jak go rozwiązać.

 

Wygląda to tak: przełączam kanał i wyskakuje mi czerwone pole z nr kanału - oczywiste. Wybieram pilot - wyskakuje mi opis programu. też jasne.

mając ten opis włączony wybieram sobie program - żeby zobaczyć co będzie na innym kanale. I wtedy dekoder się sam przełącza na ten kanał (chociaż powinien tylko wyświetlić u góry nazwę i treść a nie przełączę się).

Wtedy wychodzę - wybierając ponownie pilot. Menu ekranowe znika. No i wtedy kiedy przełączam kanały - informacja o nich nie pojawia się. Nic nie pomaga. Wybranie przycisku Program - nic się nie dzieje.

Wybranie wtedy klawisza "menu" powoduje, że telewizor wyświetla to co wyświetlał ale pilot nie reaguje na nic. Nawet na wyłączenie. Trzeba wstać wyłączyć z prądu - nie działa żaden klawisz, menu też.

 

wersja oprogramowania 47, Philips. Standardowy dekoder.

 

Dostaję szału

 

Z góry dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

kilka dni temu robiłem porządek i znalazłem starego poczciwego Philipsa 3201 jednak z wiadomych względów bez karty :-).Chciałbym go odpalić tylko na kanały FTA, lecz z tego co wiem potrzebuję jakąś kartę.Pytanie do Was, czy możecie mnie nakierować na jakąkolwiek kartę po włożeniu której dekoder odpali?

z góry dziękuję za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
  • 7 miesięcy temu...
Info z adreu http://[beep].pl/showthread.php?t=406983

Philips dsr-3201 aktualizacja softu z obsługą Diseqc!

Informujemy, że na satelicie dostępna jest nowa wersja oprogramowania do dekodera Philips DSR 3201.

Nowe oprogramowanie obsługę przełącznik Diseqc, co umożliwia odbiór programów z dwóch satelitów (Hot Bird i Astra). Instalacja antenowa powinna być skonfigurowana w następujący sposób:

Hot Bird - wejście 1 (A) przełącznika,

Astra - wejście 2 (B) przełącznika.

 

Aby zaktualizować oprogramowanie należy:

1. Włączyć dekoder na kanał Hallmark (nr 44).

2. Wejść do menu przyciskiem MENU na pilocie.

3. Wybrać opcję AKTUALIZACJA OPROGRAMOWANIA naciskając przycisk 8 na pilocie.

4. Potwierdzić aktualizację przyciskiem OK.

 

Dekoder samoczynnie wyłączy się i rozpocznie ładowanie oprogramowania. Aktualizacja trwa kilka minut. W czasie aktualizacji na wyświetlaczu LED przewija się komunikat "Auto update". Podczas aktualizacji nie należy naciskać żadnych przycisków na pilocie i panelu przednim oraz odłączać dekodera od sieci i instalacji antenowej.

Po załadowaniu oprogramowania dekoder włączy się ponownie.

 

Aby sprawdzić czy dekoder załadował nowe oprogramowanie należy:

1. Wejść do menu przyciskiem MENU na pilocie.

2. Wybrać opcję PARAMETRY TECHNICZNE przyciskiem 7.

3. Wybrać opcję WERSJA OPROGRAMOWANIA przyciskiem 2.

 

Najnowsza wersja oprogramowania nosi nr 47.

Jeśli wyświetli się informacja "wersja 44" (co oznacza, że dekoder nie załadował oprogramowania) należy:

1. Wybrać kanał nr 44 (Hallmark).

2. Wyłączyć dekoder przyciskiem STANDBY na pilocie.

3. Włączyć dekoder ponownie.

4. Powtórzyć procedurę ładownia oprogramowania.

 

Witam.

Mam pytanie czy ktoś wie jak to wygląda na dzień dzisiejszy?

1.Czy aktualizacja nadal jest na satelicie?

2.Na HB?

3.Czy aby zaktualizować do wersji 47 trzeba mieć podłączony przełącznik i dwa konwertery?

4.Jaki kanał zamiast Hallmarku?

 

Z góry dziękuję za każdą odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź. Teraz wiem dlaczego mi się to nie udawało.W takim razie pytam dalej:

Czy jest możliwość pobrania tego softu 47 z netu i zaktualizowana sobie tunera?

Jeśli tak, to może ktoś wie jak?

Za odpowiedź na to pytanie , także bardzo dziękuję, choć czuję że i ta odpowiedź mnie nie ucieszy, niestety...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...