Jump to content

Recommended Posts

DaVinci - kanał edukacyjny dla dzieci. Pojawi się podobnie jak KidsCo w ramach oferty Dzieci.

 

Co myślicie o tym projekcie?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Żeby sie wypowiedzieć w tym temacie to trzeba to najpierw zobaczyć, pooglądać i wtedy komentować teraz to możemy tylko gdybać. Uważam, że tego typu kanał jest potrzebny i na pewno znajdzie wiernych telewidzów.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Badzo dobry pomysł. Jak widać nie trzeba sprowadzac do Polski nowych marek jak Discovery Kids, mozna to zrobic samemu. Moim zdaniem nazwa tez jest udana i powinna juz taka pozostac. Zawartość oczywiście ocenimy we wrześniu, natomiast teraz można powiedzieć, że oferta dzięcięca n będzie chyba najbardziej zróżnicowana - mimo braku DisneyChannel.

Share this post


Link to post
Share on other sites
15 września o godz. 9:00 w platformie n wystartuje Da Vinci Learning - nowy kanał edukacyjny przeznaczony dla całych rodzin. Zostanie on dołączony do pakietu Dzieci, pojawi się na pozycji 96. Oferta programowa będzie obfitować w magazyny naukowe, filmy dokumentalne i seriale popularno-naukowe.

Naszą misją jest edukacja - powiedział Ferdynand Habsburg, szef stacji. Wybraliśmy symbol Da Vinciego, ponieważ renesans był okresem, kiedy uczono się wszechstronnie, a edukacja była powszechna - dodał. Chcemy, aby wiedza była ciekawa i była zabawna. Żeby łączyła pasję.

 

Dziedzinami przewodnimi kanału Da Vinci Learning będą nauki ściśle i przyrodnicze, nauki o ziemi, nauki o człowieku oraz nauki społeczne.

 

Na antenie nie zabraknie także produkcji z Australii, Austrii, Niemiec oraz Wielkiej Brytanii.

 

źródło: SatKurier.pl

 

No to się nam przedłużyła o ciut nazwa ;p

Share this post


Link to post
Share on other sites

No i kanał wystartował, jestem mile zaskoczony, jest to coś w stylu DISCOVERY z programami popularno-naukowymi, myślałem, że będzie to kolejny kanał z bajkami dla dzieci, a tu niespodzianka.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na konferencji zmylił mnie ten animowany [beep], myślałem, że będzie to kanał z edukacyjnymi bajkami dla dzieci, a się okazało, że to poprostu kanał dokumentalny typu Discovery Science. Jedyna moja uwaga to za duże logo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kanał jest w miarę ciekawy, tylko dzisiaj przed południem zauważyłem sporo powtórek. Powinni dopasować EPG gdyż angielskie nazwy niewiele mi mówią.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Owszem, logo kanału odpycha. W ogóle kanał usiłuje być bardzo anglojęzyczny, jeśli chodzi o EPG i chociażby nazwę - Da Vinci Learning. Ciekaw jestem kto jest jego nadawcą - czy ITI Neovision, czy jakiś nadawca z zagranicy.

 

Swoją drogą mają dużo wpadek. Np. na 5 minut przed którymś programem nie włączono żadnego materiału filmowego i jedyne co można było oglądać, to logo na czarnym tle.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Może n nie odpowiada za ich EPG ;p Ten kanał jest multi-jezykowy jak KidsCo, i nie jest tylko w n. Po drugie anglinszczyzna nie szkodzi dziecku ;p Ja moją umiejętność posługiwania się angielskim po części zawdzięczam tym że od początku Vectry we Wrocławiu mieli angielski CN w ofercie ;]

Share this post


Link to post
Share on other sites

przestańcie tak głupio gadać... jak ktoś chce się uczyć angielskiego to niech dają kanał w tej wersji ale jeśli kanał jest tak reklamowany w POLSCE to wrecz nienormalne jest żeby nie było wyboru polskiej wersji językowej!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Głęboki wykop :)

 

W dniu 1 kwietnia 2011 roku telewizja nowej generacji n wprowadzi zmiany (...)

z oferty znikną kanały: Da Vinci Learning (...)

spam.org

 

Kanał dostępny jest również w kablówkach m.in Toya, ciekawe czy stamtąd też zniknie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

KidsCo też wycofali z oferty a jednak jest dostepny m.in. w sieciach kablowych, podobnie bedzie z Da Vinci Learning :) gdyz jego własciciel nie poinformował ze chce sie wycofac całkowicie z Polski.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zaskakująca decyzja. Myślałem, że kanał jest w nce na wyłączność i że jest tam kanałem wartościowym.

Share this post


Link to post
Share on other sites

To jest bardzo ciekawe. Wspomnę też, że polskie wersje językowe do większości programów są "na zlecenie ITI Neovision i DaVinci" (nie dziwię się swoją drogą tak niskiemu poziomu tłumaczenia, prawie przy wszystkim, łącznie z sporą częścią animacji jest lektor - przełączam na rosyjską ścieżkę językową - tutaj kreskówki są z dubbingiem, reszta programów z wielolektorem, przełączam na ukraińską, wszędzie wielolektor, pstryk na węgierską i jest podobnie jak w rosyjskiej, pstryk na polską... i jeden męski głos "mówi" za wszystkich). Ogólnie ciekawi mnie, jak DaVinci zgadali się z ITI w sprawie robienia tłumaczeń... czyżby coś na zasadzie - my zlecimy polskie wersje do audycji, umieścimy ten kanał na naszej platformie, a wy dołożycie polską ścieżkę i zajmiecie się dystrybucją w kablówkach? Bo jednak w obecnej sytuacji to ITI ma swoje "udziały" w tym kanale, zlecając chociażby tłumaczenia do programów. Czyżby jakieś cięcia w budżecie, ITI się wycofuje i "DaVinci Learning sami się bawcie w Polsce"? Analogicznie jak z wycofaniem swoich udziałów w Discovery Historia.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cytat z innego forum "W dniu 3 marca 2011 roku uzyskaliśmy oficjalne potwierdzenie od firmy PrOgram - Kanał Da Vinci Learning nadal będzie dostępny w Polsce - mimo wycofania go z oferty platformy Telewizji nowej generacji N. Wstępne informacje zakładały usunięcie owej stacji z Polski, jednak okazały się nieprawdziwe. Aktualnie też nie jesteśmy w stanie odpowiedzieć na pytanie w jakich ofertach kanał będzie dostępny, należy się spodziewać iż pozostanie bez zmian w sieciach kablowych. Co do platform cyfrowych sprawa jest otwarta".

 

Źródło: PrOgram

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wysłałem do wszystkich redakcji zajmujących się mediami (m.in.: SatKurier) taki meil:

 

 

 

Witam,

 

Mam ogromna prosbe.

Wiem, ze siła mediów potrafi wiele, a ponieważ sam juz nie wiem do kogo pisac i do kogo uderzyc wysyłam ten meil do wszystkich redakcji związanych z mediami:

 

Chodzi o wylaczenie z oferty nki kanalu Da Vinci Learning.

Zrobiłem dyskusje na forum nki i okazuje sie ze ten kanal jest bardzo lubiany. W piśmie n-ka podała, że "wycofamy ze względu na małą oglądalność". (!!!) Ciekawe jak to zbadali ?????? Ja (i okazało się, że nie tylko ja) wykupiłem pakiet DZIECI tylko dla DVL !!!! Czyli tak jakby był to kanał premium.

W Polsce kanałów dla dzieci jest masa, ale wszystkie nadają gorsze lub lepsze bajki. Nic więcej !!!! Natomiast DVL uczy bawiąc - bawi ucząc. W dzisiejszych czasach zainteresować dzieci jest ciężko, a DVL nie tylko potrafi skupić uwagę, ale przy tym "nieświadomie" jeszcze czegoś nauczyć. Właśnie dlategp należy bronić kanału. W Polsce coraz mniej "naukowych" kanałów. Discovery coraz więcej czasu przeznacza na "show" a nauka powoli zanika u nich. Kanał DVL trzyma jakość od początku istnienia. Sam mimo że jestem stary koń to oglądam pokazywane eksperymenty w rozdziawioną gębą.

 

Naprawdę mogą likwidować inne kanały i nie będzie ich szkoda, bo filmowych, dokumentalnych, dziecięcych czy muzycznych jest na pęczki i jak jednego nie będzie to zostanie kilka jeszcze do wyboru.

 

Natomiast naukowy dla dzieci jest tylko Da Vinci Learnig !!!!!!!!

 

Dla podparcia mojej prośby podaje link do dyskusji o kanale: http://nhdtv.pl/forum/showthread.php?t=22003

 

Tym bardziej, że kanał zostaje w Polsce, a firma "PrOgram" odpowiadająca za DVL odpisała, że cyt: "sprawa obecności platformach cyfrowych jest nadal otwarta".

 

 

Błagam zajmijcie się tematem. Uratujmy kanał w N-ce !!!!

 

Pozdrawiam

 

Łukasz Wiliński

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da Vinci Learning zmienia parametry na satelicie Amos (4W).

Dotychczas dosył był prowadzony z tp.11.2589 H 27500.

Aktualnie nadawana tam plansza informacyjna w FTA, podaje nowe parametry przekazu tj. tp. 11.303 H 13333

Przekaz kanału DaVinci Learning na nowej częstotliwości jest kodowany w Conax.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Od dziś kanał dostępny jest także w nc+ (na kanale 104).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jakie ciekawe propozycje są na tym kanale godne polecenia ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wszystkie !!!!!

 

I tu pisze to z pełną odpowiedzialnością. Kanał "prawdziwie" dokumentalny i uczący, a nie tylko reality show, czopery i krokodyle ;-)

 

 

Powinnni być w DVB-T i we wszystkich szkołach.

 

 

Fokus mógłby kupować ich programy.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...