Skocz do zawartości

Bzyku
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Badzo dobry pomysł. Jak widać nie trzeba sprowadzac do Polski nowych marek jak Discovery Kids, mozna to zrobic samemu. Moim zdaniem nazwa tez jest udana i powinna juz taka pozostac. Zawartość oczywiście ocenimy we wrześniu, natomiast teraz można powiedzieć, że oferta dzięcięca n będzie chyba najbardziej zróżnicowana - mimo braku DisneyChannel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
15 września o godz. 9:00 w platformie n wystartuje Da Vinci Learning - nowy kanał edukacyjny przeznaczony dla całych rodzin. Zostanie on dołączony do pakietu Dzieci, pojawi się na pozycji 96. Oferta programowa będzie obfitować w magazyny naukowe, filmy dokumentalne i seriale popularno-naukowe.

Naszą misją jest edukacja - powiedział Ferdynand Habsburg, szef stacji. Wybraliśmy symbol Da Vinciego, ponieważ renesans był okresem, kiedy uczono się wszechstronnie, a edukacja była powszechna - dodał. Chcemy, aby wiedza była ciekawa i była zabawna. Żeby łączyła pasję.

 

Dziedzinami przewodnimi kanału Da Vinci Learning będą nauki ściśle i przyrodnicze, nauki o ziemi, nauki o człowieku oraz nauki społeczne.

 

Na antenie nie zabraknie także produkcji z Australii, Austrii, Niemiec oraz Wielkiej Brytanii.

 

źródło: SatKurier.pl

 

No to się nam przedłużyła o ciut nazwa ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem, logo kanału odpycha. W ogóle kanał usiłuje być bardzo anglojęzyczny, jeśli chodzi o EPG i chociażby nazwę - Da Vinci Learning. Ciekaw jestem kto jest jego nadawcą - czy ITI Neovision, czy jakiś nadawca z zagranicy.

 

Swoją drogą mają dużo wpadek. Np. na 5 minut przed którymś programem nie włączono żadnego materiału filmowego i jedyne co można było oglądać, to logo na czarnym tle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może n nie odpowiada za ich EPG ;p Ten kanał jest multi-jezykowy jak KidsCo, i nie jest tylko w n. Po drugie anglinszczyzna nie szkodzi dziecku ;p Ja moją umiejętność posługiwania się angielskim po części zawdzięczam tym że od początku Vectry we Wrocławiu mieli angielski CN w ofercie ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

To jest bardzo ciekawe. Wspomnę też, że polskie wersje językowe do większości programów są "na zlecenie ITI Neovision i DaVinci" (nie dziwię się swoją drogą tak niskiemu poziomu tłumaczenia, prawie przy wszystkim, łącznie z sporą częścią animacji jest lektor - przełączam na rosyjską ścieżkę językową - tutaj kreskówki są z dubbingiem, reszta programów z wielolektorem, przełączam na ukraińską, wszędzie wielolektor, pstryk na węgierską i jest podobnie jak w rosyjskiej, pstryk na polską... i jeden męski głos "mówi" za wszystkich). Ogólnie ciekawi mnie, jak DaVinci zgadali się z ITI w sprawie robienia tłumaczeń... czyżby coś na zasadzie - my zlecimy polskie wersje do audycji, umieścimy ten kanał na naszej platformie, a wy dołożycie polską ścieżkę i zajmiecie się dystrybucją w kablówkach? Bo jednak w obecnej sytuacji to ITI ma swoje "udziały" w tym kanale, zlecając chociażby tłumaczenia do programów. Czyżby jakieś cięcia w budżecie, ITI się wycofuje i "DaVinci Learning sami się bawcie w Polsce"? Analogicznie jak z wycofaniem swoich udziałów w Discovery Historia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat z innego forum "W dniu 3 marca 2011 roku uzyskaliśmy oficjalne potwierdzenie od firmy PrOgram - Kanał Da Vinci Learning nadal będzie dostępny w Polsce - mimo wycofania go z oferty platformy Telewizji nowej generacji N. Wstępne informacje zakładały usunięcie owej stacji z Polski, jednak okazały się nieprawdziwe. Aktualnie też nie jesteśmy w stanie odpowiedzieć na pytanie w jakich ofertach kanał będzie dostępny, należy się spodziewać iż pozostanie bez zmian w sieciach kablowych. Co do platform cyfrowych sprawa jest otwarta".

 

Źródło: PrOgram

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wysłałem do wszystkich redakcji zajmujących się mediami (m.in.: SatKurier) taki meil:

 

 

 

Witam,

 

Mam ogromna prosbe.

Wiem, ze siła mediów potrafi wiele, a ponieważ sam juz nie wiem do kogo pisac i do kogo uderzyc wysyłam ten meil do wszystkich redakcji związanych z mediami:

 

Chodzi o wylaczenie z oferty nki kanalu Da Vinci Learning.

Zrobiłem dyskusje na forum nki i okazuje sie ze ten kanal jest bardzo lubiany. W piśmie n-ka podała, że "wycofamy ze względu na małą oglądalność". (!!!) Ciekawe jak to zbadali ?????? Ja (i okazało się, że nie tylko ja) wykupiłem pakiet DZIECI tylko dla DVL !!!! Czyli tak jakby był to kanał premium.

W Polsce kanałów dla dzieci jest masa, ale wszystkie nadają gorsze lub lepsze bajki. Nic więcej !!!! Natomiast DVL uczy bawiąc - bawi ucząc. W dzisiejszych czasach zainteresować dzieci jest ciężko, a DVL nie tylko potrafi skupić uwagę, ale przy tym "nieświadomie" jeszcze czegoś nauczyć. Właśnie dlategp należy bronić kanału. W Polsce coraz mniej "naukowych" kanałów. Discovery coraz więcej czasu przeznacza na "show" a nauka powoli zanika u nich. Kanał DVL trzyma jakość od początku istnienia. Sam mimo że jestem stary koń to oglądam pokazywane eksperymenty w rozdziawioną gębą.

 

Naprawdę mogą likwidować inne kanały i nie będzie ich szkoda, bo filmowych, dokumentalnych, dziecięcych czy muzycznych jest na pęczki i jak jednego nie będzie to zostanie kilka jeszcze do wyboru.

 

Natomiast naukowy dla dzieci jest tylko Da Vinci Learnig !!!!!!!!

 

Dla podparcia mojej prośby podaje link do dyskusji o kanale: http://nhdtv.pl/forum/showthread.php?t=22003

 

Tym bardziej, że kanał zostaje w Polsce, a firma "PrOgram" odpowiadająca za DVL odpisała, że cyt: "sprawa obecności platformach cyfrowych jest nadal otwarta".

 

 

Błagam zajmijcie się tematem. Uratujmy kanał w N-ce !!!!

 

Pozdrawiam

 

Łukasz Wiliński

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Da Vinci Learning zmienia parametry na satelicie Amos (4W).

Dotychczas dosył był prowadzony z tp.11.2589 H 27500.

Aktualnie nadawana tam plansza informacyjna w FTA, podaje nowe parametry przekazu tj. tp. 11.303 H 13333

Przekaz kanału DaVinci Learning na nowej częstotliwości jest kodowany w Conax.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...