Skocz do zawartości

Głowice w tunerach z systemem Linux


smolny
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Kolejno odbiornik pozwoli na jednoczesne oglądanie z jednego transpondera i nagrywanie - z innego, dwóch innych lub trzech innych transponderów. Ale to sprowadza się tylko do dostępu do sygnału, Osobno musisz zatroszczyć się o możliwość deszyfrowania przy kanałach zaszyfrowanych. Jeśli odbiornik ma czytnik kart, to dla ofert nieparowanych zwykle da się korzystając z czytnika to opanować. Natomiast w przypadku modułów CAM przeważnie jest to niewykonalne z uwagi na ich ograniczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wygląda sytuacja z użytkowaniem?

1. Czy są przydatne 4 głowice, czy wystarczy posiadać dwie?

2. Załóżmy, że mam 2 karty nieparowane i z jednej chciałbym nagrywać 2 kanały i z drugiej karty również 2.

Edytowane przez Barti
Poprawiono nieco niechlujną pisownię w poście.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedź na obydwa punkty sprowadza się do jednego - zależy jakie to będą kanały. Kanały na satelicie są porozkładane na paczki emitowane z różnych transponderów. Sama platforma nc+ ma ich 10 (i jeszcze korzysta z kanałów emitowanych u innych nadawców). Jedna głowica w danej chwili może odebrać sygnał z jednego transpondera.

 

Zatem chcąc nagrywać 2x2 kanały (czyli 4) możesz potrzebować potencjalnie 4 głowic - jeśli akurat wybierzesz kanały do nagrywania tak, że każdy będzie na innym transponderze. Wtedy mając 4 głowice i chcąc nagrywać 4 kanały zawsze odbiornik będzie miał sygnał nieważne jaki kanał wybierzesz i reszta zależy już od kart :)

 

Mając mniej głowic sytuacja zacznie zależeć od tego jakie kanały wybierzesz, przykładowo jeśli chciałbyś nagrywać jednocześnie:

- CANAL+ HD, CANAL+ Sport HD, CANAL+ Film HD i CANAL+ Family HD, to wystarczyłyby nawet tylko 2 głowice, bo mimo że są cztery kanały, to są na dwóch transponderach,

- CANAL+ HD, CANAL+ Family HD, TVP1 HD i Eleven HD - już potrzebują 4 głowic, bo każdy kanał jest na innym transponderze

 

Odbiorniki na Linuksie są na tyle sprytne, że jeśli zdecydujesz się na mniejszą ilość głowic i uruchomisz nagrywanie, to na liście kanałów te, których już nie będziesz mógł nagrywać (bo się wyczerpią dostępne tunery) - będą na szaro. Nie musisz więc strzelać w ciemno - będziesz widział, czy możesz startować zapis dalej. Czasami może być też tak, że wystartujesz 4 zapisy, a nadal będziesz mógł nagrywać różne kanały - bo trafisz tak, że nie wykorzystasz limitu transponderów, więc odbiornik będzie pozwalał dalej i póki wyrobi karta (i dysk) - nagrywanie będzie możliwe, także powyżej 4 kanałów - wszystko zależy od ich zestawu :)

 

Na pytanie, czy są potrzebne 4 głowice to już trudno odpowiedzieć. Jeśli chcesz pełną niezależność przy nagrywaniu, to tak, ale jeśli nie nagrywasz aż tak dużo, to może tego nie poczujesz, jeśli będziesz miał mniej głowic. Mój znajomy też zapakował 4 głowice, a jak przyszło co do czego, to po roku mi powiedział, że przy tym jak nagrywa (nie aż tak dużo), to może na sytuację, że użył wszystkich tunerów wpadł może raz, może dwa razy. Ale to wszystko zależy jak dużo nagrywasz i jakie kanały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie takie że procek od tego tunera nie są już produkowane .Miracle Ultra   1249zł      Vu+ SOLO4k   18xx zł   .   550zł różnicy masz mocniejszy procek . Dostęp do 4k  nie tylko drogą sat.  Różnica taka że nie  ma cccama  jest tylko oscam.

Więcej możliwości z głowicami no bo są FBC   no i tak jak wyżej  unicable. Pomijam już szybkość jak tuner się resetuje.  Instalacja imaga na meoboocie wszystko z pilota.   KODI   . Netflix raczej tylko na androidzie.

SOLO4 k i tak stanieje    Miracle  ma tą samą cenę już w stagnacji a image?  poza EGAMI nie widzę niczego .A egami mi się  nie widzi co nie oznacza że jestem anty. Tak jak jeden woli Open Pli tak drugi  Open ATV.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ALe masz atv również openpli też.Na mirku. VU+ ma bug w sterownikach obrazu powielony notabene na nowych produktach vu+.Ciekawe jak wejdą na rynek<haha>

 

Co do głowic fbc to jest jedyna zaleta vu+ ale nowe mirki może te 4k co mają być niewiadomo kiedy będą miały.I wtedy VU+ leży dla mnie całkowicie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, może nie w tym miejscu piszę, ale temat o głowicach. Obecnie posiadam Opticum 9500 i stary, bez plusa moduł CP. Ponieważ powoli sytuacja dojrzewa do zmiany dekodera, zastanawiam się, jakie są różnice pomiędzy dekoderami, jeśli chodzi o czułość głowic DVB-S2. Mam na myśli zwłaszcza te dwa: Vu+ Solo SE V2 i Miraclebox Premium Mini+.

Edytowane przez Barti
Poprawiono pisownię w poście.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Atemio 6200 to w sumie to samo co Miraclebox Premium Mini+.

Na jakość - czułość głowic nie narzekam. Działa co ma działać bezproblemowo.

Dekoder ma prawie dwa lata i sprawuje się OK.

Czasza 90 cm - Hotbird + Astra z satelitów. Do tego konwerter monoblock Inverto Black Twin - dopiero przy dużych opadach deszczu i śniegu jest problem z sygnałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odp. Atemio 6200 nie widzę teraz po sklepach, pytam o czułość po na 9500 hd, czasza Corab 90cm BBC Brit tnie, konwertery na HB wypróbowałem w sumie cztery, jakiś stary, inverto black twin, long, i normalny, na każdym to samo. Mam zeza na 19,2 ale tam dałem ten stary konwerter i śmiga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@smolny - nie ma żadnej, od strony oprogramowania widać to tak samo.

@wlado - czas poprawić ustawienie anteny. Nie wiem jak na 90 cm cokolwiek może się zacinać, z takiej anteny (o ile nie jest zwichrowana oraz przewód OK) powinien być wyraźny zapas sygnału, nawet na tym tp. Teraz z byle jak ustawionego Coraba 90 przy średniej pogodzie mam 12 dB C/N, co już jest sporym naddatkiem. Skręcenie LNB ustawiałeś? Nie masz blisko nadajnika GSM? Jeśli masz - skombinuj sobie LNB Triaxa. Jeśli masz blisko LTE - przestaw modem dalej. W razie problemów - odpal wątek w dziale Problemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyglada na to ze jednak może zacinać , mam miracleboxa oraz antenę 120cm i przy większym zachmurzeniu potrafi całkowicie stracić sygnał , gdzie stary Nbox działa bez zarzutu...zreszta dziwna sprawa bo problem dotyczy jedynie HB, gdzie o 12db na tr. TVN można zapomnieć , wszystkie inne satelity działają bez problemu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...