Jump to content

Recommended Posts

Czy redakcja Sat Kuriera mogłaby umieścic piewszy numer Sat Kuriera na stronie www w formacie pdf?

Chciałbym porównac nowy i stary SK.

a ja chciałbym, żeby nowe numery pojawiały się bezpłatnie w internecie przed premierą w kioskach ;P :D

To by było możliwe, ale pod jednym warunkiem - tylko kilka pierwszych stron na przystawkę, a po główne danie (cały numer) trzeba by było iść do kiosku. :lol:

I bardzo źle bo gdyby można było zapłacić za e-wydanie to może bym kupił. Tylko żeby nie było jak z prenumeratą, że wychodzi drożej a nie taniej :lol:

Problemem z e-wydaniem jest zabezpieczenie jego kopiowania/powielania i rozprowadzania za darmo dalej...

to jest wielki problem... dlatego w poprzednim tygodniu Przegląd Sportowy zlikwidował sprzedaż wydania elektronicznego.

To jest dobry pomysł aby umieścić pierwszy numer SAT Kuriera w pdf-ie i pokazać go wszystkim. Przynajmniej pierwszą stronkę i spis treści. Jestem ciekawy jak dawniej wyglądała szata graficzna tej gazetki i o czym się pisało wtedy (jakie nowe technologie, prezentacje tunerów itp.). :roll:

ja mam 3 numery z 1998 roku oraz całe roczniki z lat 1999,2000,2001,2002,2003,2004,2005 i 2006 :)

sorry, że podbiję :roll:

czy jest możliwość wrzucenia numeru 2/2003?

właściwie chodzi mi tylko o kilka stron, na których jest porównanie obrotnic SM3D12 i SG2100 :wink:

da się coś zrobić?

U nas scanner nie działa chwilowo, ale jeśli ktoś ma możliwość - zeskanować i puścić, ale na PW, bo jak pojawi się w temacie, to skasuję.

myślę, że admin na wstępie mnie nie wyrzuci z forum za wstawienie pierwszej strony wydania nr 1 z 1997 r.

tak oto wygląda strona 1 pierwszego egzemplarza z 1997 r.

satkurier11oo6.jpg

z mojej strony dodam tylko tyle, że w tamtym okresie na naszym rynku wychodziły dwa czasopisma (godne uwagi), które zajmowały się techniką tv-sat

1. Tv-sat magazyn - miesięcznik

2. Infosat - polskie wydanie - kwartalnik.

Tak prawdę powiedziawszy to czasopismem z prawdziwego zdarzenia to był tylko Infosat (jeźdiło się po niego ok. 200 km. :D)

Ale tak gdzieś chyba w 1996 r. (jeżeli dobrze pamiętam) zaprzestano wydawania jego polskiej wersji.

I tak oto w okresie pustki w dziedzinie tv-sat na rynku prasowym pojawił się magazyn Satkurier.

Widać, że chłopaki starają się jak mogą, ale nie zawsze znajdują poszanowanie na różnych forach tv-sat - zwłaszcza poprzez szumne zapowiedzi w niektórych sprawach, które później nie zawsze znajdują odzwierciedlenie w rzeczywistości.

Ponawiam prośbę do Sat Kuriera o udostępnienie nr 1/2007 SK.

Proszę zwłaszcza o pierwszy wykaz cyfrowych w mgeg-2.

Jeden z 1007, jeden z 1999, 2001 , 2003.

To jest historia tv-sat.

Ewentualnie proszę napisac jakiś artykuł z histori Tv sat.

Jakie programy można było ogładac np. od 1989 roku.

Tekst o historii da się zrobić, ale stare wykazy drukować - to już nieco bez sensu :P Ew. pierwszą tabelę MPEG mogę zeskanować i wrzucić w wolnej chwili (o ile nie była za długa, bo już nie pamiętam ;) ale chyba jedna strona tego była ;) )

Powaliła mnie szata graficzna Sat Kuriera z 1997 roku.Czy magazyn był kolorowy,czy czarnobiały,wydrukowany w drukarce?

Czarno-biały, kolory pojawiły się później. Jak go drukowano - nie wiem - nie współpracowałem jeszcze wtedy z redakcją SAT Kuriera ;)

Tekst o historii da się zrobić, ale stare wykazy drukować - to już nieco bez sensu :P Ew. pierwszą tabelę MPEG mogę zeskanować i wrzucić w wolnej chwili.

Mr. Orbita - 2 i pół roku a tabeli nie ma.