Jump to content

Recommended Posts

To jest dobry pomysł aby umieścić pierwszy numer SAT Kuriera w pdf-ie i pokazać go wszystkim. Przynajmniej pierwszą stronkę i spis treści. Jestem ciekawy jak dawniej wyglądała szata graficzna tej gazetki i o czym się pisało wtedy (jakie nowe technologie, prezentacje tunerów itp.). :roll:

• 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

myślę, że admin na wstępie mnie nie wyrzuci z forum za wstawienie pierwszej strony wydania nr 1 z 1997 r.

tak oto wygląda strona 1 pierwszego egzemplarza z 1997 r.

satkurier11oo6.jpg

z mojej strony dodam tylko tyle, że w tamtym okresie na naszym rynku wychodziły dwa czasopisma (godne uwagi), które zajmowały się techniką tv-sat

1. Tv-sat magazyn - miesięcznik

2. Infosat - polskie wydanie - kwartalnik.

Tak prawdę powiedziawszy to czasopismem z prawdziwego zdarzenia to był tylko Infosat (jeźdiło się po niego ok. 200 km. :D)

Ale tak gdzieś chyba w 1996 r. (jeżeli dobrze pamiętam) zaprzestano wydawania jego polskiej wersji.

I tak oto w okresie pustki w dziedzinie tv-sat na rynku prasowym pojawił się magazyn Satkurier.

Widać, że chłopaki starają się jak mogą, ale nie zawsze znajdują poszanowanie na różnych forach tv-sat - zwłaszcza poprzez szumne zapowiedzi w niektórych sprawach, które później nie zawsze znajdują odzwierciedlenie w rzeczywistości.

• 4 months later...

Ponawiam prośbę do Sat Kuriera o udostępnienie nr 1/2007 SK.

Proszę zwłaszcza o pierwszy wykaz cyfrowych w mgeg-2.

Jeden z 1007, jeden z 1999, 2001 , 2003.

To jest historia tv-sat.

Ewentualnie proszę napisac jakiś artykuł z histori Tv sat.

Jakie programy można było ogładac np. od 1989 roku.

Tekst o historii da się zrobić, ale stare wykazy drukować - to już nieco bez sensu :P Ew. pierwszą tabelę MPEG mogę zeskanować i wrzucić w wolnej chwili (o ile nie była za długa, bo już nie pamiętam ;) ale chyba jedna strona tego była ;) )

• 2 months later...
  • 2 years later...