Skocz do zawartości

Gość Niedzielny


Gość Homer Simpson
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Homer Simpson

Nie znalazłem o tym żadnego tematu, więc postanowiłem go stworzyć.

Gość Niedzielny to ogólnopolski (dawniej regionalny) to tygodnik katolicki wydawany od 1923 roku w Katowicach,a od maja 2011 - także w wersji online. Wydawany jest też "Mały Gość Niedzielny" i dodatki (np. program TV). Co o niej sądzicie?

Edytowane przez RePliC
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto tutaj dodać, że obecnie "Gość Niedzielny" jest najlepiej sprzedającym się tygodnikiem opiniotwórczym (zaraz po "Angorze", która jednak jest klasyfikowana osobno), istotną częścią tego sprzedanego nakładu jest kolportacja w kościołach, gdyż "Gość" ma chyba najwięcej wydań diecezjalnych. Można to pismo kupić także w kioskach i salonach prasowych, a także w Empiku. Często je właśnie w Empiku przeglądam, i z tego co zaobserwowałem, to jest to pismo podejmujące tematy nie tylko religijne, ale także społeczne i polityczne. Gdybym miał jakoś klasyfikować pisma katolickie pod względem treści, to "Gościa" umieściłbym między "Przewodnikiem Katolickim" a "Niedzielą". "Przewodnik" jest obecnie praktycznie tylko o religii, a w "Niedzieli" treści polityczno-społecznych jest ciut więcej niż w "Gościu".

 

Gdyby ktoś chciał poczytać wcześniejsze numery, to tutaj są dostępne z okresu 1923-2004: http://www.sbc.org.pl/dlibra/publication?id=1226

Edytowane przez Kirk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Sorka za post pod postem, ale odświeżę temat.

Akurat to @Kirk miał rację - jest wkładka z programem TV na cały tydzień, tylko dlaczego jej nie zauważyłem? :o Widziałem ją dzisiaj w warszawskim Tesco Extra przeglądając. A ja już znam układ kanałów akurat, więc ja go przedstawię:

Str.1, rząd 1: TVP1, TVP2, TVP Polonia, Polsat (logo sprzed 2006, czyli z pomarańczowo-żółtym słońcem)

rząd 2: TVP Kultura, TVP Seriale, TVP Historia

 

Str.2, rząd 1: TVN, Trwam

rząd 2: Republika, TVP Sport (logo 2010-2014)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe, że po prostu omijałeś wkładkę przy przeglądaniu, bo jest drukowana na tym samym papierze co główne pismo, więc łatwo czasem przeoczyć. Możliwe też, że nie było tego, bo wypadło z pisma i gdzieś indziej na półce leżało. Czasem się tak w marketowych stoiskach z prasą zdarza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Drobna ciekawostka. Ostatnio przeglądałem to pismo w Empiku i zauważyłem, że dodano płytę z programem do PITów. Niby nic nadzwyczajnego, wiele tytułów dodaje takie rzeczy. Ale sam sposób dołączenia jest interesujący: otóż przyklejono płytę do okładki, lecz nie samego pisma, a do okładki dodatku telewizyjnego. Niby drobnostka, ale jakby ktoś oderwał płytkę zbyt gwałtownie, to by poniszczył magazyn (jak ktoś pamięta dawne pisma o grach, to pewnie zna ten ból, jak jeszcze nie pakowano w folie). Z dwojga złego lepiej już jak się tylko część telewizyjną potarmosi, a nie samo pismo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Zdecydowanie w Gościu Niedzielnym jest więcej treści społeczno-politycznych niż w Niedzieli i to jest ogromny atut tego tygodnika. Bardzo podoba mi się także pomysł, na który wskazali już przedmówcy: czyli program tv jako osobny zeszyt wszyty w czasopismo. Warto jednak dodać, że kilka miesięcy temu Przewodnik Katolicki zmienił szatę graficzną i teraz może spokojnie konkurować z GN pod względem artykułów społeczno-politycznych: w Przewodniku jest teraz bardzo dobra publicystyka (piszą np. autorzy z tygodnika W Sieci). Raz w miesiącu dołączana jest też w cenie gazety książeczka "5 minut z Bogiem", jest to modlitewnik na każdy dzień miesiąca: Ewangelia, krótkie rozważanie, modlitwa. Bardzo podoba mi się takie rozwiązanie.

W Przewodniku Katolickim nie ma natomiast programu tv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ciekawostka, bo w wydaniu które kupiłem ostatnio (było to jakieś 3 tygodnie temu) zeszyt był wszyty w środek gazety. Kiedyś pamiętam, że był luzem i w niektórych salonach prasowych lądował gdzieś obok czasopisma, zwłaszcza gdy ktoś intensywnie je przeglądał ;)

Być może zależy to od wydania diecezjalnego, ale jak będę we wtorek w empiku to sprawdzę, jak jest w aktualnym numerze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie to też możliwe, bo tam gdzie ja przeglądam (Empik w Toruniu) to zawsze program był luzem. Ale może to też dlatego, że Toruń (jak i ogólnie pozostałe diecezje na terenie mojego województwa) nie mają wkładek diecezjalnych w "Gościu Niedzielnym", więc tam sprzedaje się wydanie ogólnopolskie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 6 miesięcy temu...

Niedawno pismo przeszło drobny lifting, zmieniono logo oraz papier, na jakim "Gość Niedzielny" jest wydawany: http://www.wirtualnemedia_pl/artykul/gosc-niedzielny-nowe-logo-czcionka-i-papier-maly-lifting

Zmieniono także formę zamieszczania programu telewizyjnego. Teraz jest to integralna część pisma. Nie zmieniła się cena pisma, w dalszym ciągu wynosi ona 5 złotych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

W czwartek sobie zakupiłem Gościa Niedzielnego. Program telewizyjny został przeniesiony na sam koniec gazety, po programie na sobotę jest jeszcze tylko kilka stron numeru. Ale listing się zmienił:

1 strona listingu - lewą połowę zajmują opis jednej najciekawszej propozycji w danym dniu i słowo na dany dzień, natomiast prawą połowę strony zajmują: w 1 rzędzie - TVP 1 i TVP 2, a w 2 rzędzie - Polsat i TVN. Drugą stronę w 1 rzędzie zajmują kanały Trwam, TVP Polonia, TVP Kultura i TVP Historia, a w 2 rzędzie - TVP Seriale i TVP ABC. Pod programem dla stacji TVP Kultura i TVP Historia jest drugi opis najciekawszej propozycji w danym dniu. 

Kanały Polsat i TVP Kultura mają niezaktualizowane logo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po 14 latach kierowania pismem ks. Marek Gancarczyk odchodzi ze stanowiska redaktora naczelnego: http://www.wirtualnemedia_pl/artykul/ks-marek-gancarczyk-nie-jest-juz-redaktorem-naczelnym-goscia-niedzielnego-odwolany-po-14-latach

 

Nowym redaktorem naczelnym zostaje ks. dr. Adam Pawlaszczyk, oficjalnie funkcję obejmie 1 lutego: http://www.wirtualnemedia_pl/artykul/gosc-niedzielny-ks-dr-adam-pawlaszczyk-to-nowy-redaktor-naczelny-ks-marek-gancarczyk-odwolany-na-wlasna-prosbe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 4 lata później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...