Skocz do zawartości

Rosnąca liczba abonentów Polsat Box


domel
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

@Al-Fatah

Sugerujesz, że Cyfra do swoich statystyk nie dolicza martwych dusz?

Możesz mi wierzyć jest dużo więcej dekoderów Cyfry w tzw. wtórnym obiegu jak tych Polsatu.

 

@Jovik

Cena byłaby wyższa ale nie aż o tyle.

Polsat już niejeden raz udowodnił, że możne zaoferować to samo co Cyfra za mniejsze pieniądze.

 

@Pawop

Potem się dogadali miała być jedna i wstrzymali start Wizji.

Projekt miał się nazywać Wizja+ ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

CP ma duży "+" jeśli chodzi o ofertę, bo fakt, że n-ka ma dobre i "nowoczesne" dekodery, ale to nie tylko o to chodzi. Kanały HD w n-ce, to też, żadna rewelacja, jedynie Discovery HD jest dobry, MGM HD jak widziałem u rodzinki, to nic szczególnego, a na zwykłym, starym TV nie widać dużej różnicy w jakości, a jeśli chodzi o nSport HD, to tego kanału bym nie nazwał sportowym, bardziej informacyjnym, poza tym większość pozycji jest nadawana w normalnym standardzie. Abonament nie jest tani w n-ce, więc CP wygrywa batalie. W CP nie licząc Playboy'a pełny Pakiet można mieć nawet już za ok. 60-65 zł mies., zaś w n-ce za 80 zł, to jest chyba różnica, a oferta wcale nie jest rewelacyjna. Szczerze, to w n-ce są takie tylko kanały, które chciałbym mieć też w CP, tylko: TVP3 i TVP Sport (ale nie na gwałt :wink: ), Comedy Central, MTV Two i może jeszcze Discovery T&L. U mnie w domu, podsumowując licząc wszystkich domowników, to się ogląda prawie wszystkie kanały, a głównie: kanały ogólne, TV1000, TCM, 3xAXN, FOXlife, Disney, CN, Boomerang, Jetix, 3xDiscovery, Travel, Animal Planet, Zone Reality, TVN Turbo, 2xPolsat Sport, 2xEurosport, TVN24, 4fun.TV, VIVA, MTV, VH1 oraz E!, więc CP u mnie bez dwóch zdań wygrywa, bo w sumie bym musiał w n-ce wykupić wszystkie Pakiety, a w CP bez Cinemax-ów płacę w tej chwili dokładnie 54,90 zł/mies. W sumie się nie dziwie, że CP wygrywa, bo u mnie jest małe osiedle i CP ma gdzieś z ok. 10 osób, co ja wiem, a C+ chyba tylko jedna, zaś n-ki nikt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko pięknie i ładnie, tylko nie wierzę, że w 3-4 miesiące nastukało im 300 tys klientów. To jest niemożliwe, bo to 2-3x więcej niż doszło do N i C+ razem. Wzrost dziwi tym bardziej, że przecież Polsat nie zrobił niczego rewolucyjnego w przeciągu tego półrocza.

Co do tego czy CP jest tani czy nie, to już w sumie inna dyskusja, ale za ok. 50-55zł można mieć pakiet podstawowy + Canal+ w Cyfrze, albo 3 pakiety w Nce.

Nie patrzmy może na full ofertę, bo oferta CP jest najuboższa, więc i najtańsza.

 

Edit: Pod koniec czerwca Nka miała 150 tys abonentów, a w 16 maja Sojka podawał 142 tys.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie nka niepotrzebnie stawia na kanały nieznane szerszej widowni w Polsce. Przecież żeby się rozwinąć (nałapać więcej abonentów) powinni postawić na kanały znane ale w niższej cenie niż u konkurencji, a potem dopiero wzbogacać ofertę o kanały typu DaVinci (chyba nie skłamę jak napiszę że dla zwykłego Kowlskiego ta nazwa nie ma nic wspólnego z kanałem tv).

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no jak n oglasza ile ma abo to ok bo oglosil to ITI. a jak CP ogłasza ze ma 1,8 mln. to juz nie. Wiec sie zastanowcie co piszecie. ja uwazam ze 1/4 abo ma mini, 1/2 ma Familijny. 1/5 Relax Mix lub Relax Mix Film a pozostali to ci ktorzy oplacaja kiedy chca i za chca. To sa tylko moje przewidywania co do liczby abo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najzabawniejsze w tym wszystkim jest to, że punkty sprzedaży Cyfry które są w każdym markecie świecą pustkami, natomiast Polsat sprzedaje się jak ciepłe bułeczki.

Nie znam nikogo z pakietem mini Polsatu.

Polsat Sport jest najchętniej oglądanym polskim programem sportowym.

Brak HBO jakoś mi nie przeszkadza wolę pakiet Discovery, AXN-y oraz całą resztę którą mam. W sumie w CP jest dostęp do prawie 50 programów z których ja oglądam zaledwie 1/3 ale i tak się mi to opłaca.

Zadajcie sobie inne pytanie: ile musicie niepotrzebnie wydać pieniędzy aby w końcu mieć dostęp do tych programów na których Wam zależy.

W Czechach mogę sobie wykupić samo HBO (opcja CZ jest dużo lepsza od PL) bez przymusu kupowania czegokolwiek innego.

Życzę CP jeszcze w tym roku 2 mil abonentów.

Pozdrawiam. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ten jeszcze gorszy, choć przyznam, że się uśmiałem jak zobaczyłem ten:

CP ma 1.8 mln. abonentów ale razem z tymi którzy piracko odbierają tą platformę.
bo to jest śmieszne. Wcale nie jest bez sensu a wręcz jest fajny i śmieszny, przunajmniej dla mnie. Dobra, ale nie róbny offtopu- 15foros.gif
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta liczba abonentów i tak jest podana bardzo na wyrost. Jestem ciekawy ile jest tak naprawdę aktywnych abonentów płacących abonament. A przecież CP sprzedaje pakiet Mini za 10 zeta, co też polepsza im ten wynik.

 

Wiele ludzi mieszka w takich rejonach, gdzie nie dochodzą kablówki, sygnał naziemny podstawowych polskich kanałów, i właśnie dlatego decydują się wziąć CP ze względu na pakiet Mini.

 

A zresztą, CP dobrze sobie radzi jeżeli chodzi o kolejne nowości, jeszcze do tego dochodzi przystępna cena pakietów.

 

PS: Poprawiłem nazwę tematu, teraz będzie bardziej aktualniej :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pakiety to mają w przyzwoitej cenie, sam bym się zdecydował na Familijny, jednak obawiam się kolejnej podwyżki. Bo z tego co widzę dołączają do niego kolejne kanały a to kosztuje... Jak będzie podwyżka to liczba abonentów im szybko spadnie.Resztę wniosków wyciągnijcie sami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecej abonentow = wieksze zyski = mniej podwyzek.

 

Jak CP zdobym w listopadzie i grudniu 2006 tez 300 tys. abo to tak sie nie pluliscie. teraz przez 3 m-ce zdobyl 300 tys. to juz nie tak. ludzie biora CP bo jest tani i ma ciekawa oferte. No okres wakacyjny ktory przynosi najmniej klientow widocznie CP nie przeszkodzil w ich pozyskaniu. Do 12 pazdziernika na 100% pozyskaja te 2mln. a pozniej bedzie jeszcze lepiej bo bedzie HD i tez przyciagna troche klientow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pakiety to mają w przyzwoitej cenie, sam bym się zdecydował na Familijny, jednak obawiam się kolejnej podwyżki. Bo z tego co widzę dołączają do niego kolejne kanały a to kosztuje... Jak będzie podwyżka to liczba abonentów im szybko spadnie.Resztę wniosków wyciągnijcie sami.

Wnioski sa takie ze liczba abo na razie rosnie w szybkim tempie wiec nie bedzie raczej malec,nawet...mimo podwyzki abo.Dolaczanie kolejnych kanalow kosztuje ale ta platforma przynosi coraz wieksze zyski wiec podwyzki abonamentu wcale byc nie musi.A firma ktora jest liderem na rynku tv sat jest lakomym kaskiem dla dystrybutorow nowych kanalow.Wiec jesli nawet bedzie podwyzka a klient dostanie kilka nowych pozycji to latwiej to przelknie.Gorzej jesli abonament rosnie a ogladajacy nie dostaje nic w zamian.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój kumpel ma domek nad jeziorkiem i ostatnio kupił CP i wziął pakiet mini, bo jak stwierdził na siatkówce co chwile jakieś zakłócenia, trzeba się bawić anteną, a tak ma czysty odbiór podstawowych kanałów za śmieszne pieniądze i na taki wakacyjny okres mu starczy. Na podstawie jego wniosków śmiem twierdzić, że też dużo osób kupuje CP do domków letniskowych. W sumie też mam domek nad jeziorem i widzę coraz więcej talerzy CP ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...