Skocz do zawartości

Nasza TV / TV4 dawniej


Kuba2015
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

TV 4 była również chyba jedną z wielu stacji TV, która w pierwszych latach nadawania emitowała wtorkowe mecze piłkarskiej Ligi Mistrzów, czy wybrane mecze MŚ w piłce nożnej w Korei i Japonii.

Edytowane przez Mr. Orbita
Na klawiaturze jest taki fajny klawisz - przecinek.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TV 4 pokazała także w latach 2002-2006 ciekawe telenowele, które były na Polsacie, ale nie mogły się znaleźć w latach 2002-2006 w emisji powtórkowej.

Są wśród nich takie telenowele, jak: Alvaro, Cud miłości, Fiorella, czy Kachorra to ja.

Edytowane przez Barti
Pisząc posty należy poprawnie stosować znaki interpunkcyjne. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Na TV4 oglądałem m.in. serial Na Południe. Faktycznie stacja transmitowała mecze Ligi Mistrzów, mam w swoich zasobach archiwalnych reklamę jednego meczu sprzed kilkunastu lat. Był też wspomniany przez Was program Muzyczne Listy, który chyba swój początek miał jeszcze na łamach Naszej TV. Trochę szkoda, że TV4 powstało kosztem ówczesnego Polsatu 2. Na Polsacie 2 leciało sporo zacnych seriali, które chętnie bym znowu obejrzał. Poza tym Polsat miał lepsze tłumaczenia i lepszych lektorów (vide wspomniany na początku przeze mnie serial Na Południe). Stare dzieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

W Naszej czasami emitowali zegar, tak jak kiedyś w połowie lat 90-tych TV Polonia.

A ja gdzieś parę lat temu znalazłem zap z testcardu Naszej TV, i tam też widać zegar:

109-Polnoc.jpg

Jeśli ktoś by nie wiedział, to ten zap znalazłem na ing-sat.what.hu - i co ciekawe, na tejże stronie przy tym zdjęciu jest podpis "Polnoc". Czyżby ten zegar pochodził z Bryzy? Bo tego to ja sam nie wiem. Ale na nagraniu to przy pejżażu widać pewnie morze, więc na pewno to z tych lokalnych okienek pochodzi.

Możecie mi pomóc, jak wy coś wiecie.

Edytowane przez Kuba2015
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasami mogły być jakieś lokalne rzeczy przez chwilę poza serwisami informacyjnymi i publicystyką. Tak mi się wydaje, ale sam nie wiem.

Tak jak w stacjach lokalnych zamiast logo Naszej nakładano na nie logo np. TeDe, czy wspomnianej Bryzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasami mogły być jakieś lokalne rzeczy przez chwilę poza serwisami informacyjnymi i publicystyką. Tak mi się wydaje, ale sam nie wiem.

Tak jak w stacjach lokalnych zamiast logo Naszej nakładano na nie logo np. TeDe, czy wspomnianej Bryzy.

Chyba wtedy już zbytnio nie było nawet czasu na inne lokalne rzeczy. Z tego co czytałem to w 1999 roku (czyli w okresie, z którego film pochodzi), TV Bryza miała 15-minutowe okienko o 17:15, i to by nawet mogło pasować, potem by ta telenowela szła. A nakładanie loga to już inna sprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doskonale pamiętam pierwszy dzień nadawania TV4, wieczorem pokazali Żandarma w Nowym Jorku :) Czwórke odbierałem analogowo na HB13 na częstotliwości Polsatu 2, który tego samego dnia zmienił znacząco swój profil na informacyjno-dokumentalny i przeniósł się na nadawanie cyfrowe.

Co ciekawe... kilka dni przed startem czwórki, w blokach reklamowych Polsatu 2 pojawiał się promocyjny spot TV4 - niestety nie znalazłem tego materiału w necie :( Co do ramówki TV4 była znacząco atrakcyjniejsza od obecnej (choć i już wtedy wiele programów i seriali z portfolio Polsatu się pojawiało).

 

Co do Naszej TV to nigdy nie miałem okazji jej mieć w swoim domu, być może dlatego że nie było możliwości technicznej odbierania z analoga HB13 i naziemnie w okolicach Poznania, NTV miałem jedynie możliwość oglądania w lipcu 98 roku, kiedy byłem u rodziny w Strzelach Krajeńskich k. Gorzowa Wlkp. jako NASZA VIGOR, która wypełniała swój program pasmem NTV - i być może zegar który emitowany był po 18:00 był bardziej skierowany dla lokalnych nadawców, coś na zasadzie przełącznika jak w TVP2 w pasmach lokalnych :)

 

A propo NTV, znalazłem na YT ciekawy materiał z 1999 roku:

 

Edytowane przez Barti
Poprawiono pozycję filmiku w poście. Filmiki najlepiej jest zamieszczać pod treścią swojego postu, a nie obok niej. Poprawia to znacznie czytelność i estetykę postu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Wreszcie, po tylu latach oczekiwania, pojawiło się w sieci nagranie z Dziennikiem TV4 w ostatniej oprawie graficznej przed zmianą na Wydarzenia TV4. Co prawda tylko fragment, ale zawsze coś. I do tego trochę reklam, zapowiedzi (w tym sam spot promujący Dziennik) i słynna pauza przed 21:00 (ci, co wtedy oglądali TV4, też ten element zapewne kojarzą):

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, lokalne stacje TV ODRA (m.in. Telewizja Dolnośląska, TVL) emitowały serwisy o 21:00. Po swoich serwisach stacje przełączały się o 21:20 na ogólnopolski serwis sportowy. Przed majem 2003 roku były 2 wydania Dziennika, o 17:45 i 21:50.

Edytowane przez pacio1220
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...