Skocz do zawartości

Nasza TV / TV4 dawniej


Kuba2015
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Skoro pewnie tego tematu jeszcze nie było to zamierzam go otworzyć.

Mianowicie - pamiętacie stare, dobre czasy TV4? Dziennik, Flesz, Hot Chat, Muzyczne listy, Drogówka, VIP, Sztukateria, Strefa P, Ja tylko pytam, Daję słowo, Przetrwanie, Gram.TV, Kłamczuch, Happy Hour, Mała czarna, Dekoratornia... to były te programy które pamięta każdy widz TV4. Ja uważam że od 2013 roku kiedy Polsat przejął w całości spółkę Polskie Media S.A., do której należała ta stacja, już ta stacja zaczyna się robić kiczowata i niszowa.

Przed chwilą zrobiłem oczywiście paczkę z dźwiękami z pierwszej oprawy graficznej, która była tak bardzo dynamiczna i przebiła pewnie wszystkie stacje (tak ja wyrażam swoją opinię): http://www114.zippyshare.com/v/2tXcIgkg/file.html

Oczywiście można też pisać o Naszej TV, bo sukcesem jej były np. retransmisje niektórych pozycji z RTL7.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naszą TV to pamiętam jak "przez mgłę". ;) Pamiętam tylko tyle, że była swego czasu dostępna również na dawnej platformie CYFRA+ i jakiś czas potem przemieniła się właśnie w TV4. :)

Ja nigdy tych kanałów nie oglądałem i do tej pory "czwórki" nie oglądam. Mój tato czasami coś tam na tym kanale ogląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawną ''Czwórkę'' pamiętam zanim jej jeszcze nie przejął ten Polsat. Z dawnych czasów tej stacji najbardziej uwielbiałem teleturnieje, m. in. Daję słowo, z którego pamiętam wpadkę pokazaną kiedyś w Łapu Capu(nie zacytuję jej, bo to raczej wulgarne słowo), czy choćby inne programy, m. in. talk-show Mała czarna albo także informacyjno-rozrywkowe Happy Hour.

Dzisiejsze TV 4 zaczyna sięgać dna, zwłaszcza dzisiejsza oferta programowa tej stacji. Galileo jeszcze jest w miarę do zniesienia, ale paradokumentów typu ''Policjantki i policjanci'' czy jakiegoś starocia powtarzanego wiele razy na Polsacie typu ''Dom nie do poznania'' to już wolę zupełnie nie trawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy raz TV4 widziałem w 2003 roku, gdy podłączono kablówkę i miałem dostęp do tej stacji. Wtedy oferta programowa była o wiele lepsza niż to, co prezentowane jest obecnie. Bardzo mi się podobała oprawa Dziennika i koncepcja z Fleszami. Mieli także fajne seriale dla dzieci, najbardziej zapadły mi w pamięć "Hoboczaki". Parę lat później (w 2006 bodajże) wszedł największy klasyk i legenda tej stacji, czyli "Włatcy móch". Serial kultowy i bardzo zabawny, o ile ktoś lubi konwencję typu "South Park", nawet początkowo mówiono że to taka polska wersja tego będzie, co jednak w praktyce wyszło nieco inaczej, ale to nawet lepiej. Nawet pomimo faktu, iż ostatnie odcinki były nieco przekombinowane, wciąż uważam, że to bardzo dobry serial. Wersja kinowa też wyszła dobrze, nawiązuje klimatem do pierwszych serii.

Innym dobrym serialem był "1000 złych uczynków", tutaj tematyka już trochę poważniejsza, ale scenariusz bardzo pomysłowy. Tylko niestety został on urwany po 11 odcinkach i praktycznie żaden wątek nie został dokończony. Pamiętam, że był jeszcze projekt twórców tych dwóch seriali, w którym historia Polski miała zostać przedstawiona w krzywym zwierciadle, i to klimatem miało być bliżej "1000 złych uczynków", jednak poza artykułem w gazecie nic się nie pojawiło.

 

Obecnie TV4 stoczyła się całkowicie, zamiast "Włatców móch" są nudne i głupie paradokumenty bez żadnego morału, jedyny wart oglądania program to Galileo, ale tutaj też formuła powolutku zaczyna się wyczerpywać (szczególnie że i tak większość materiałów, które są pokazywane, to tylko tłumaczenia z niemieckiej wersji).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kirk: A ja pierwszy raz TV4 widziałem w 2004 roku za pomocą anteny naziemnej. Wtedy widziałem filmy, seriale jakieśtam, Ja tylko pytam (z Odetą Moro), Daję słowo (fajny teleturniej, pamiętam zwłaszcza 2 wpadki: z Obciąganiem i "uroczą kucicielką"), Sztukateria (świetny program kulturalny, prowadziła Agnieszka Iwańska, szkoda że nie ma go w Czwórce, bo mógłby powrócić), VIP (magazyn o plotkach, już od czasów Naszej TV był), Muzyczne listy (od początków TV4 one były), oraz jakieś inne programy. Włatców móch też oglądałem i uważam, że to jest naprawdę świetna produkcja. Wersja kinowa też była spoko. Zresztą TV4 miał jakiś kontent, bo chciał być taką stacją "ogólno-informacyjną", bo minutę lub parę minut przed pełną godziną zawsze były Flesze (aż do godziny głównego wydania Dziennika). Taki sposób był do 2004, kiedy w Polsacie Informacje przemianowano na Wydarzenia, a Dziennik Czwórki znikł całkowicie i w jego miejsce były "Wydarzenia TV4", jeżeli dobrze pamiętam. Fajne mieli też oprawy graficzne, głównie ja pamiętam taką z 2004 gdzie tam było wiele klocków 3D i rockowe brzmienie (to mi się spodobało), z końca 2006r. gdzie tam głównie w oprawie były tylko 4 czarne kwadraty, oraz z 2007 gdzie tam było już nowe logo z "4" w kwadracie. Jeszcze fajna była oprawa z wiosny 2006 z "nowoczesną naturą" w roli głównej, ale niestety jej nie pamiętam, głównie z netu, ale z głowy to nie.

Co do samych Włatców móch, to one pojawiły się pierwszy raz w roku 2007. Zresztą tak jak mówiłem serial dobry i przyjemny, nawet dla pełnoletniego widza.

 

Niestety, równocześnie z tym że spółkę Polskie Media S.A. przejęła w 100% Polsat, to nudne paradokumenty wogóle tutaj są. Jedynie filmy i "Galileo" są ok. Jeszcze dodam, że pierwszy raz "Galileo" pojawiło się właśnie w Niemczech, na Pro7.

A ja marzę o tym, żeby TV4 powróciło do tego co miało kiedyś. A nie tylko same paradokumenty od razu wpychać w jedną ramówkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Włatcy móch" pojawili się w listopadzie 2006. tylko początkowo emitowano odcinki wyłącznie w wersji bez cenzury, i szły one około 23:30. Od 2 serii (wiosna 2007) odcinki w wersji ocenzurowanej były emitowane dzień po emisji wersji pełnej (wersja pełna była w soboty, ocenzurowana w niedziele o 20:00). I tak pierwsze 2 odcinki w wersji ocenzurowanej pokazano dopiero w 2008 roku. Zresztą to jest serial skierowany praktycznie do pełnoletniego widza.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy raz TV4 widziałem w 2001 roku, kiedy wówczas miałem ten kanał na Analogowym HotBirdzie. Pamiętam m.in. ''Dziennik'' i ''Flesze'' emitowane przed pełną godziną, seriale dla dzieci i młodzieży (''Kot Ik!'', ''Super Mario Bros'' czy wspomniane już ''Hoboczaki'') oraz Formułę 1 i Koszykówkę, która na analogowym HotBirdzie była zakodowana.

 

Jeśli chodzi o ''Włatcy Móch'' to jest klasyk TV4, który bardzo lubiłem oglądać - serial także miał wiele aluzji politycznych i religijnych, np. jeden z bohaterów upodabniał się do Andrzeja Leppera, czy postać księdza łudząco podobna do ojca Tadeusza Rydzyka. ''1000 złych uczynków'' też oglądałem, bardzo fajny serial animowany dla dorosłych (szkoda że tak szybko zakończyli po jedenastu odcinkach).

 

TV4 miał także bardzo fajny program ''Happy Hour'', lecz największą porażką stacji był program rozrywkowy pt. ''Chłopaki z taśmy'', który prowadził pisarz Marcin Szczygielski.

 

Obecnie TV4 to kanał pełen paradokumentów, nic niewartościowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Styczność z TV4 miałem od początku. Regularnie oglądałem na równi z kanałami TVP itd. tak do 2006 roku. Kilka ciekawych programów mieli - Muzyczne Listy, Strefa P, Muzyczny VIP, Daję słowo, Ja tylko pytam, seriale animowane, no i Dziennik i Flesze. Mieli też bardzo fajny talk-show Joker. Emitowany w soboty, potem w poniedziałki, powtarzany codziennie w nocy swego czasu.

 

Potem coś zaczęło się pogarszać, ale poziom jeszcze kilka lat dobry trzymali - Kłamczuch, Władcy much, Happy Hour, Przetrwanie.

 

Od kilku lat nic już mnie w tej stacji nie interesuje. Same paradokumenty i tylko jedna, no dwie dobre pozycje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepsze lata TV4 to czas emisji serialu "Bobby kontra wapniaki".

 

Dziś ten kanał to tylko gruz i drzazgi. Nic ciekawego w nim nie znajduję poza porannym pasmem z serialami animowanymi i niektórymi filmami wieczorem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Prezenterki call-tv: Anię Lerczak oraz Biankę Gibaszewską).

Dodałbym jeszcze panią Ewę Tułacz .Pamiętam z dawnej 4 kilka magazynów sportowych super gol z bramkami bundesligi prowadził Mateusz Borek z kim to nie pamiętam ,transmisje z F1 w studiu z panią Zuzanną Falman? oraz flesze czwórki które prowadziła Małgorzata Prokopiuk obecnie TTV.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nagrania z fleszy są zresztą na Youtubie.

Mi TV4 dawniej kojarzyło się tylko z powtórkami programów polsatowskich (zwłaszcza Życiowej Szansy i Kiepskich) przez co lepsza wydaje się być Nasza TV która prezentowała na swojej antenie to czego nie było na Polsacie czy TVN'ie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak chyba tych powtórek z Polsatu nie było wtedy aż tak dużo, a już chyba w 2003 były one bardzo sporadyczne. Jedyne, co mi się przypomina, to to, że chyba w tamtym okresie około 18-19 emitowano albo "Graczyków" (choć tutaj może mi się mylić z TV Niepokalanów-Puls, która też ten serial emitowała), albo "Rodzinę zastępczą". I tak dość szybko zaczęto produkować własne studyjne programy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...