Skocz do zawartości
  • 0

Problemy z odbiorem sygnału


mpotasznik
 Udostępnij

Pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Wgrywałem soft 1.3.81, a ten chyba jest najnowszy. Lista powinna się chyba zgadzać... Nie mam pomysłu co ustawić w typie konwertera, bo gdy coś zmieniam to nic się nie poprawia, a czasem nawet zanika do 0 sygnał na tym 11393. Na Strongu wszystko śmiga, tylko tu coś nie gra...

 

Ustawiony na Uniwersalny.

Mam Twina i takie ustawienia:

Satelita: HOTBIRD

Typ konwertera: Uniwersalny (pierwsza częst. 9750, końcowa 10600)

DiSEqc: Disable

Pozycjoner: Wył

22k: Wł

0/12V: Wł

Polaryzacja: Auto

ToneBurst: Wył

Zasilanie LNB: 13v/18v

 

Edit: Włączyłem właśnie tą instalację automatyczną. Napisze jak dokończy konfigurację (na razie 50%) i zobaczymy co z tego będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Nie mam tego tunera przed oczami, więc dokładnie nie pamiętam, jak to się programowało. Przy jakiejś opcji skanowania wyszukuje w/g transponderów z nieba, a nie z pamięci. Musisz popróbować z różnymi opcjami skanowania.https://forum.satkurier.pl/viewtopic.php?f=17&t=13902&p=474922&hilit=skanowanie#p474922

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jezeli nie masz sygnały to wes najlepiej zakup sobie takie urzadzenie co jest do ustawienie anteny a jak nie to sam poprostu to przestaw pamiętaj ze antena chodz wydaje sie ze jest prosto jej kąt sygnału wunosi 30 stopni wiec nawet w najgorszych zabudowanych miejscach powinienes złapac jakoś ten sygnał. A jerzli nic nie bedzie pomagało to sprubuj zobaczyc na koncówki od kabla albo poprostu podlacz na spróbe inny kabel.

http://pordubitz.org/1/wiadomosci.onet.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Cześć Wam:D

Mam pytanko, jako,że moja darmowa antena z TEPSy bardzo słabo odbiera sygnał lub wogóle się zacina podczas deszczowej pory( jak ja to mówię-ledwie wiatr zawieje i spadnie kropla deszczu:)) , ktoś powiedział mi ,że pewnie konwerter mam kijowy. Co myślicie o tym?

 

Konwerter satelitarny TWIN Inverto BLACK Ultra 0.2dB

Dane techniczne

Nazwa IDLB-TWNL40-ULTRA-OPP

Współczynnik szumów 0.2dB

Wzmocnienie 62dB

Pobór prądu 200mA

Średnica uchwytu konwertera 40mm

Masa 0,2kg

 

warto go kupić? 102zł http://www.dipol.com.pl/konwerter_satel ... A98265.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

lepiej wziąć większą czaszę, konwerter dobry ale za drogi jak na twoje potrzeby, za to można kupić zestaw antena 90cm i konwerter Sharp

 

zakładam że już była próba regulowania anteny oraz sprawdziłaś miernikiem opór kabla i ekranu kabla, więc zacznij o kupna konwertera http://www.hollex.pl/konwertery-lnbs/tw ... red-extend, po wymianie zobacz co się stanie, nawiasem mówiąc black jest w hollexie za 99zł, jak nie pomoże to zmień czaszę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Mam tuner Technisat HD DigiCorder S2X Plus. Otóż na Polsacie HD oraz Polsacie Sport HD co 15-20 minut mam "klatkowanie" tychże kanałów. Wymieniłem konwerter, zmieniałem soft i nic nie pomogło. Nawet wyjmowałem moduł Cyfry+, żeby wykluczyć możliwość "gryzienia" się obu modułów. I nadal to samo. Zjawisko jest regularne. Tak jest za każdym razem. Powiem jeszcze, że tuner mam podłączony do konwertera Single, tak więc mam sygnał tylko z jednej anteny i mam podpięty tylko jeden kabel. Czy to może mieć wpływ, na to, że te właśnie dwa kanały HD mi "klatkują"? Czy konieczne jest podpięcie tego tunera dwoma przewodami. Wiem, że ma to wpływ na nagrywanie jednego kanału i oglądanie w tym czasie drugiego kanału. Ale czy może mieć to wpływ na odbiór poszczególnych kanałów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...