Skocz do zawartości
  • 0

Problemy z odbiorem sygnału


mpotasznik
 Udostępnij

Pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Witam serdecznie,

chciałbym dołączyć się do tematu i również prosiłbym o pomoc. Wczoraj zakupiłem w ofercie Cyfrowego Polsatu zestaw, podłączyłem wszystko, włączyłem i zero sygnału. Moc sygnału 0 i Jakość sygnału 0. Ustawiłem talerz na południe i dość długo regulowałem anteną tak jak opisuje się to we wszelakich poradnikach. Czy to że nie łapię żadnej mocy sygnału jest normalne? Dodam że wszystkie elementy są nowe i talerz zamocowany jest na sztycy antenowej w domku jednorodzinnym.

Wie ktoś może co jest przyczyną tego zjawiska?

 

Dodam że ustawiałem antenę na satelite Hot Bird. Przywróciłem też ustawienia fabryczne i próbowałem resetować dekoder.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Przyczyną tego zjawiska jest małe doświadczenie w instalacjach TV-SAT.

 

Po pierwsze musisz być pewien że poprawnie zarobiłeś końcówki kabli i kabel jest nieuszkodzony, możesz sprawdzić opór na kablu i na ekranie multimetrem. Po drugie sztyca musi być idealnie pionowo. Po trzecie musi być ustawiona właściwa elewacja na czaszy. Dlatego warto wybierać czasze które mają opisane kąty elewacji na uchwycie.

 

Poza tym ustawiasz standardowo, jak już masz poprawna instalację, łącznie z elewacją to kręcisz prawo lewo w celu znalezienia sygnału na dowolnym transponderze z polaryzacji poziomej (H) np. TVP1. Potem poprawiasz elewację czaszy i skos konwertera.

 

I najważniejsze, żeby zrobić to samemu bez miernika to trzeba mieć faktycznie niezłego skilla :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ale z ustawieniem to jedno, ale ja dalej mam moc sygnału 0... Wymieniony konwerter, drugi przewód, zarobione kilkukrotnie, wiem jak to robić. dążę na razie żeby mieć jakiekolwiek połączenie z konwerterem. Ustawienie anteny ma wpływ na to że moc sygnału wynosi 0?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
czy np Astra południe a Hotbird w ogole północ czy cos takiego ?

 

Mając na uwadze że satelici geostacjonarni latają nad równikiem, to szukanie czegoś na północy może mieć ciekawe konsekwencje. Może skontaktujesz się z inną cywilizacją ;)

 

ANDPOL ci dobrze napisał coś co powinieneś wiedzieć przed przystąpieniem do instalacji. Jak masz na Astrę to obracasz 6 stopni w lewo patrząc na czaszę od strony konwertera. Czyli jakby to powiedzieć jeśli masz antenę skierowaną na Wiedeń to skieruj na Zurich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

witam!

 

zmienilem mieszkanie.

wziąłem ze soba antene 85cm z monoblockiem na Astre i Hot Bird i dekoder cyfry Sagemcom HD.

Kabelek juz byl na miejscu. dosc dlugi..kolo 10 metrow..

 

Po dlugim szukaniu jest sygnal okolo 82% i jest Hotbird.

Niestety nie odbiera Astre oraz kanalow HD na cyfrze.

Jaki to moze byc powod? monoblock nie ruszalem, wiec mysle ze jak znajdzie Hotbird to tez od/razu Astre?

Czy moze byc winien kabel, ktory jest za slaby?

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Czyli nie jesteś w stanie złapać dobrego sygnału z Badr-4 bez ingerencji mechanicznej w sam kształt czaszy?

Jeśli tak - masz kiepskiej jakości czaszę, musisz po prostu kupić nową, lub wymyślić jakiś sposób na stałe wygięcie czaszy.

 

Oto lista słabszych transponderów, których odbiór wskazuje na poprawne ustawienie obrotnicy, możesz potestować (domyślnie SR:27500):

Eutelsat W6(21.6E) - 11561H SR:5000, DVB-S2 - słaby

Nilesat 102 (7.0W) - 12207V - słaby

Nilesat 102 (7.0W) - 12284V - bardzo słaby

Express AM22 (53.0E) - 12664V - bardzo słaby

Na 80cm w Krakowie na tych bardzo słabych szatkuje.

 

Zaryzykuję stwierdzenie, że masz wystarczająco dobrze ustawioną obrotnicę.

 

@CSA na czaszy 80cm jeszcze udaje się uchwycić wszystko za jednym zamachem.. odbieram bardzo dobrze obie Astry 2(a także inne satelity ze słabym sygnałem w Polsce), mimo że antenę ustawiałem pod Badr-4.

 

 

 

Ja trochę odświeżę swój problem z satelita BADR i antena 85-tką.

Po ostatnich wiatrach, deszczach i wogóle dziwnych zjawiskach jakie nawiedziły moją miejscowość oraz po nieudanych negocjacjach ze sklepem gdzie ów talerz kupiłem, zdecydowałem się na sprzedanie (talerz no name + konwerter INWERTO wprawdzie zestaw ma 1,5 m-ca) założyłem swóją starą 80-tkę + konwerter (INWERTO biały jakiś sprzed 5 lat) i się okazało że na BADRze bez naginania czaszy sygnał mam lepszy niż na 85-tce. STRASZNE. na Hispasacie wskoczył mi jeden kanał dodatkowo COPA AMERICA ale nie mogę go obejrzeć gdyż wyskakuje mi "brak sygnału wideo" mimo że jakość na poziomie 100%. Czy może to być związane ze starym konwerterem??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Konwerter bardzo dobry jeden z najlepszych na rynku, na pewno wart swojej wysokiej ceny, to już Twój wybór czy go kupić czy nie, jeżeli uważasz, że sygnał jest słaby to możesz kupić ten konwerter. Dużą zaletą jest długi uchwyt konwertera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

pytam się ponieważ nie stać mnie na wydatek rzędu 450zł na antenę 1200 Lamianas-a, może w niedługim czasie (za rok); na razie planuję jakimś niewielkim kosztem coś poprawić w swojej instalacji. Poprzedni zestaw (czasza 85 + Konwerter INVERTO) już sprzedałem - nie spełniał moich oczekiwań. Różnica między 85 a 80w odbiorze była żadna. Wprawdzie teraz jak założyłem 80 - przyłożyłem się i poprawił się odbiór sprzed wymiany na 85 i odbieram tyle samo kanałów co na 85 - musze tylko znów walczyc z BADR-em. Bardzo mi się spodobał kanał DUBAI SPORTS HD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
pytam się ponieważ nie stać mnie na wydatek rzędu 450zł na antenę 1200 Lamianas-a, może w niedługim czasie (za rok); na razie planuję jakimś niewielkim kosztem coś poprawić w swojej instalacji. Poprzedni zestaw (czasza 85 + Konwerter INVERTO) już sprzedałem - nie spełniał moich oczekiwań. Różnica między 85 a 80w odbiorze była żadna. Wprawdzie teraz jak założyłem 80 - przyłożyłem się i poprawił się odbiór sprzed wymiany na 85 i odbieram tyle samo kanałów co na 85 - musze tylko znów walczyc z BADR-em. Bardzo mi się spodobał kanał DUBAI SPORTS HD.

 

 

ja znów poruszę swój problem. Udało mi się pozyskać antenę sprzed 15 lat średnica lustra 1150/1100 - aluminium. Antena była z defektem - była zwichrowana. Udało mi się ją naprostować(patrząc od góry czaszy linia zewnętrzna się pokrywa po całości. Po zainstalowaniu jej na obrotnicy kanały z Badr-a wszystkie wskoczyły. Myślałem że złapię coś z ASTRA 2D lub NILESATA- czarno. nie wiem czy jest sens dalej się bawić w dostrajanie - czy na obecnej czaszy coś dodatkowo złapię czego nie miałem na 80 i 85.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Odbiór Badr weryfikuje tezę, że antena dobrze tłumi sygnał dochodzący z boku.

Odbiór Nilesat weryfikuje tezę, że antena bardzo dobrze skupia fale.

 

Ze swoim sprzętem

Z Nilesat (tylko 102) możesz odebrać 2 transpondery: 12207V (słaby) oraz 12284V (bardzo słaby) - nie mam pojęcia czemu akurat tylko te.

Z Astry 2D nie odbierzesz nic.

 

nie wiem czy jest sens dalej się bawić w dostrajanie

Zdecydowanie nie ma sensu.. chyba że nie będziesz mógł przez to spać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Mam problem z ustawieniem anteny... Kupiłem do Cyfry nowy dekoder (Opticum x403p), wcześniej miałem Pace PVR. Po podłączeniu Opticuma nie mogłem przeszukać listy Cyfry, gdyż nie łapało mi dobrego sygnału z głównego transpondera. Sofr oczywiście zmieniony, część kanałów na początku świeciła, teraz bawiłem się anteną, ale jak na razie bezskutecznie...

Mogę przeszukać szybkim skanowaniem listę TNK, działają mi jedynie te transpondery:

11393, 11240, 11508, 12245, 12437, 11034, 11075, 11585, 11623

przy reszcie mam failed...

 

I teraz pytanie: w którą stronę powinienem kręcić anteną? Góra, dół, lewo, prawo? Bo już zupełnie nie mam pomysłów, co nie przekręcę to tracę nawet to co wyżej.

Antena 85 cm, konwerter Twin (sprawny), kable też myślę, że są w porządku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...