Skocz do zawartości
  • 0
mpotasznik

Problemy z odbiorem sygnału

Pytanie

Masz jakiś problem z odbiorem sygnału. Jesteś początkujący i nie znasz przyczyny? opisz dokładnie tu swój problem, a my Ci pomożemy!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Rekomendowane odpowiedzi

• 0
W dniu 20.10.2018 o 09:54, pitter napisał:

Napięcie w gniazdu? Nie powinno go tam być. To tuner podaje napięcie na konwerter, nie odwrotnie. Coś nie tak z tą instalacją.

Dziękuję za odpowiedzi.

Przepraszam, źle się wyraziłem. Poczułem po prostu kopnięcie przy złączaniu wtyczki z gniazdem i stąd ten opis. Nie sprawdziłem nic miernikiem, więc nie wiem.

Mam dokładnie takie gniazdko https://dvbsklep.pl/pl/p/Gniazdo-koncowe-2-x-SAT%2C-RTV-SSD-4-00-Axing/148 i na obu gwintowanych wyjściach SAT mam wszystkie MUXy DVB-T (bardzo wysoki sygnał). Dzwoniłem do instalatora to powiedział, że faktycznie na zasadzie indukcji tak może być. Z zewnątrz dochodzą do gniazdka dwa czarne przewody. Jest to gniazdo końcowe doprowadzone do każdego z mieszkań. Sprawdziłem na gniazdku sąsiada na moim TV i jest tak samo (DVB-S nie działa, a naziemna jest w obu gniazdach SAT).

Wracając do tematu, to wkurzyłem się i zawiozłem telewizor do kolegi co ma indywidualną instalację SAT na HB i przy przeszukaniu znalazło mi ponad 500 kanałów, więc tuner w TV na 100% jest sprawny.

Chwilowo nie mam kabla F-F, więc testy robię na kablu F-wtyczka TV, więc uzyskuję kabel F-F poprzez taką przejściówkę https://dvbsklep.pl/pl/p/Zlacze-F-wtyk-zlacze-antenowe-TV-gniazdo-/363

Czy może to powodować totalny brak sygnału satelitarnego u mnie? Wydaję mi się że nie, bo sygnał naziemny przechodzi przez to bez problemów.

Aha, wszystkie wtyczki kompresyjne założone profesjonalną zaciskarką. Jedynie ta przejściówka na szybko dla testów.

U kolegi jak dodałem ten kabel do jego instalacji poprzez beczkę to również znalazło kilkaset programów, ale brakuje niektórych z tych co znalazło za pierwszym razem (ale być może ma wpływ to, że pomiędzy wyszukiwaniem przywróciliśmy ustawienia fabryczne w TV).

Mam teraz listę kilkuset programów zapisanych w TV, ale oczywiście jak podłączam u siebie to brak sygnału.

Z tego co znalazłem w internecie, to niektóre gniazda 2x SAT, TV, R przepuszczają celowo na jednym wyjściu SAT pełen zakres. Przykład: https://allegro.pl/gniazdo-koncowe-signal-rtv-sat-pvr-i7365483107.html

Czy docelowo jak już wszystko będzie działało, to mogę użyć tej zwrotnicy jako gniazdka końcowego TV-SAT? 

https://dvbsklep.pl/zwrotnica-tv-sat-dvb-t-dvb-s-mm-214

Tłumienie niespotykanie małe, czy są jakieś wady względem dedykowanego gniazda?

Edytowane przez spekulant

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
  • 0
39 minut temu, spekulant napisał:

Dzwoniłem do instalatora to powiedział, że faktycznie na zasadzie indukcji tak może być.

Co? W gnieździe są filtry pasmowe które mają za zadanie rozdzielić sygnał na poszczególne pasma. Zatem na gniazdach sat nie ma prawa być tv naziemnej i odwrotnie.

Cytat

Gniazdo AXING SSD 4-00

Końcowe gniazdo RTV SAT z filtrem, rozdzielającym i podwójnym wejściem satelitarnym.

Do gniazda możemy za pomocą jednego kabla antenowego przesyłać zsumowany sygnał radia, telewizji naziemnej oraz telewizji satelitarnej. Filtr zastosowany wewnątrz rozdzieli poszczególne sygnały na odpowiednie gniazda - radia, telewizji naziemnej i satelitarnej.

42 minuty temu, spekulant napisał:

Z tego co znalazłem w internecie, to niektóre gniazda 2x SAT, TV, R przepuszczają celowo na jednym wyjściu SAT pełen zakres.

Źle zrozumiałeś. To jest takie samo gniazdo jak Twoje. Do tego typu gniazda jednym kablem można doprowadzić zsumowany sygnał RTV/SAT i tutaj jest rozdzielony na wyjścia RADIO /TV/ SAT. Drugim kablem doprowadzony jest tylko sygnał SAT.

Godzinę temu, spekulant napisał:

U kolegi jak dodałem ten kabel do jego instalacji poprzez beczkę to również znalazło kilkaset programów, ale brakuje tych co znalazło za pierwszym razem (ale być może ma wpływ to, że pomiędzy wyszukiwaniem przywróciliśmy ustawienia fabryczne w TV).

Albo uszkodzony kabel, albo po ustawieniach fabrycznych wykasowało z pamięci tv kilka częstotliwości sat., które były przed resetem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
  • 0
45 minut temu, K63 napisał:

Źle zrozumiałeś. To jest takie samo gniazdo jak Twoje. Do tego typu gniazda jednym kablem można doprowadzić zsumowany sygnał RTV/SAT i tutaj jest rozdzielony na wyjścia RADIO /TV/ SAT. Drugim kablem doprowadzony jest tylko sygnał SAT.

To dlaczego czasem w opisie jest:

WYJŚCIE 3: SAT1 satelitarne F żeńskie (nasadka/gniazdo), pasmo 950-2400 MHz / 2,5 dB,
WYJŚCIE 4: SAT2 satelitarne F żeńskie (nasadka/gniazdo), pasmo 5-2400 MHz / 0,5-3 dB

https://pl.all.biz/abonenckie-gniazdo-satelitarne-2xrtv-2xsat-g200952

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
  • 0
2 godziny temu, spekulant napisał:

Z tego co znalazłem w internecie, to niektóre gniazda 2x SAT, TV, R przepuszczają celowo na jednym wyjściu SAT pełen zakres. Przykład: https://allegro.pl/gniazdo-koncowe-signal-rtv-sat-pvr-i7365483107.html

W swoim poprzednim poście podałeś akurat link do gniazda SIGNAL, które ma wyjścia R /TV / SAT1 /SAT2.

W/w gniazdo jest innego producenta i ... albo ma inną konstrukcję, albo w opisie jest błąd - RTV / RTV/ SAT1 /SAT2

Cytat

WYJŚCIE 1: RTV radiowo-telewizyjne IEC męskie (wtyk), pasmo 5-862 MHz / 2,5-5 dB,
WYJŚCIE 2: RTV radiowo-telewizyjne IEC żeńskie (nasadka/gniazdo), pasmo 5-862 MHz / 7-10 dB,
WYJŚCIE 3: SAT1 satelitarne F żeńskie (nasadka/gniazdo), pasmo 950-2400 MHz / 2,5 dB,
WYJŚCIE 4: SAT2 satelitarne F żeńskie (nasadka/gniazdo), pasmo 5-2400 MHz / 0,5-3 dB

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
  • 0

Czyli w jakimś celu nie filtrują dolnego pasma.

Na chwilę obecną obstawiam, że brak sygnału satelitarnego jest po ich stronie. Może coś źle ustawili. Będę drążył z nimi temat.

Jeszcze jedno pytanie:

Na jednym Muxie (k.21), siła i jakość skacze mi  50-100 dość rytmicznie. Mierzone za pomocą TV, a nie miernikiem, więc wiem że pomiar niewiele wart, ale na pokojowej wszystko jest stabilne. Obraz idealny bez pikseli, ale boję się że przy gorszej pogodzie może mieć to wpływ.

Czy mam to zgłaszać?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
  • 0

Mam następujący problem.

W dekoderze Sagem DSIW74, nie odbieram sygnału na 12015 H. Konwerter to  konwerter SCR GT-SAT dLNB2T + wejście DVB-T, a więc i unicable II i jedno ze złącz legacy.

Ponieważ DSIW nie obsługuje technologi unicable, podpięty jest pod wyjście combo (legalcy/unicable). Dekoder odbiera wszystkie kanały oprócz tych własnie a 12015 H. Jeżeli w jego miejsce podpinam 4K Ultra Box+ i konfiguruje na ustawienie ( jedna antena), tak żeby korzystał z wyjścia legacy, to on wyświetla programy z 12015 H. Jak w miesce konwertera wpinam swojego starego quada, to też nie ma problemu. Czy winą może być brak współpracy dekodera z tym konkretnie kowerterem ? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi