Skocz do zawartości
  • 0
mpotasznik

Problemy z odbiorem sygnału

Pytanie

Masz jakiś problem z odbiorem sygnału. Jesteś początkujący i nie znasz przyczyny? opisz dokładnie tu swój problem, a my Ci pomożemy!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Rekomendowane odpowiedzi

• 0

Prawdopodobnie Twoja antena została lekko przesunięta w lewą stronę (patrząc zza anteny). Jeżeli możesz, to żeby to potwierdzić, to weź delikatnie popchnij talerz w prawą stronę (patrząc zza anteny). :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
  • 0
Napisano (edytowane)

Mądry człowieku, dziękuję za odpowiedź - przesunąłem antenę tak jak mówiłeś i działa - jak mogę się odwdzięczyć?

Niestety nie mam doświadczenia i wiedzy w tym temacie, którą Ty posiadasz i zdecydowałeś się mi pomóc. Pozdrawiam.

fRNtWf.jpg

Edytowane przez Barti
Zdanie pytające kończymy znakiem zapytania, a nie kropką. Poprawiono post.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
  • 0

Nie ma sprawy - cała przyjemność po mojej stronie. :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
  • 0
Napisano (edytowane)

Witam!

Mam problem, z którym od jakiegoś czasu nie mogę sobie poradzić. Zakupiłem konwerter Opticum Unicable LNB SCR 3 Legacy i mam problem z odbiorem kanałów. Moja instalacja wygląda następująco:

- Evobox - Unicable

- HD5500s - LNB

- HD550s - LNB

- Moduł NC+ - LNB

Na Evobox podpiętym przez Unicable nie zauważyłem żadnych problemów z odbiorem, wszystko działa jak należy. Zasięg kształtuje się na poziomie siła-95, jakość-85.

Na jednym z dekoderów HD5500s (z drugiego rzadko korzystam) występują problemy z odbiorem TVP1 HD czy Discovery HD. Programy po pewnym czasie oglądania przestają działać i pojawia się komunikat "brak sygnału". Po kilku minutach wszystko wraca do normy. 

Na module NC+ wpiętym bezpośrednio do tv nie ma TVP2 HD czy Polsat Viasat History HD. Jest tylko brak sygnału.

Nie wiem co może być przyczyną takiego stanu, ponieważ antena ustawiona jest prawidłowo (na Evobox działa wszystko) i obstawiam uszkodzony konwerter. A może trzeba zmienić coś w ustawieniach?

Parametry konwertera:

• Model: Unicable LNB SCR 3 Legacy
  • SCR / Unicable LNB
  • 1x wyjście SCR dla 4 odbiorników (SAT-SCR)
  • 3x wyjście Legacy (dla 3 odbiorników standardowych)
  • Kanał 1: 1210 MHz
  • Kanał 2: 1420 MHz
  • Kanał 3: 1680 MHz
  • Kanał 4: 2040 MHz
  • Współczynnik szumów: 0,1 dB
  • Wzmocnienie: pow. 57 dB
  • Pobór prądu: 300 mA
  • Zakres temperatur: od -40 ° C do + 65 ° C
  • Średnica LNB Ø 40mm
  • Zgodność z HDTV i DVB-S2

Z góry dziękuję i pozdrawiam!

Edytowane przez stomqx

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
  • 0

Na dekoderze gdzie masz kłopoty z Tvp1 hd, nie leży on przypadkiem blisko modemu lte?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
  • 0

Nie, nie posiadam modemu LTE. Internet mam radiowy (5GHz) z anteną po drugiej stronie budynku od anteny satelitarnej i 10 m npt

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
  • 0

Mimo wszystko, dla upewnienia się, wyłącz internet radiowy i sprawdź działanie problematycznych kanałów.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
  • 0

Z jakiej odległości modem/router LTE może już wpływać na pracę dekodera/sygnał z anteny?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
  • 0

Tu akurat mówimy o internecie radiowym (lokalnym) 5GHz. A z tym to już nieraz były "kwiatki".

Modem/router LTE, a także telefon z LTE powinien być odsunięty przynajmniej 0,5m, ale znaczenie też ma jakość instalacji antenowej. Na przykład jakość przewodu antenowego.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
  • 0

Odłączyłem całą "infrastrukturę" od internetu tj. antenę zewnętrzną, router i AP - dalej to samo. TVP1 HD na multiroom działa przez jakiś czas, następnie pada.

Evobox - TVP1 HD:

weoThX.jpg

Evobox - TVP2 HD:

WbauqQ.jpg

Moduł NC+ - TVP1 HD:

40sRfm.jpg

Moduł NC+ - TVP2 HD

HMYj7M.jpg

VeStwr.jpg

Multiroom HD5500s - TVP1 HD:

2J6xju.jpg

A za kilka chwil:

PNR1Uw.jpg

Nie wiem co robić... Już nie mam do tego siły...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
  • 0

W TV masz złą wartość górnego oscylatora. Ma być 10600MHz.

Jeśli chodzi o HDxx00, to podłącz go na chwilę w miejscu TV i sprawdź działanie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
  • 0

Opisz jak masz podłączony każdy dekoder i co masz wybrane w ustawieniach anteny.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
  • 0

@swojadroga

Nic to nie dało, problem nadal występuje

Instalacja wyglada następująco:

Każde z urządzeń podpięte jest osobnym kablem do konwertera. Evobox podpięty jest do Unicable. Ustawienia widoczne na zdjęciu, tzn wejście Sat1 i wybrany konwerter Inverto... (tu nie ma żadnych problemów). 2x HD5500s podpięte pod standardowe wyjścia w konwerterze (w ustawieniach wybrany konwerter uniwersalny i brak DiSEqC). TV - widoczne na zdjęciach.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
  • 0

Konwerter z zestawu CP ma dwa wyjścia "uniwersalne", a Ty masz trzy odbiorniki "uniwersalne".

Poprawiłeś w TV wartość górnego oscylatora?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
  • 0

Konwerter z zestawu CP ma dwa wyjścia "uniwersalne", a Ty masz trzy odbiorniki "uniwersalne".

Ale @stomqx napisał że nie używa konwertera z zestawu CP, tylko kupił ...

konwerter Opticum Unicable LNB SCR 3 Legacy

... który ma 3x Legacy UNICABLE SCR 3 OPTICUM ROBUST LEGACY.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
  • 0
Napisano (edytowane)

@swojadroga
Tak, zmieniłem ustawienia Górnego oscylatora na podana przez Ciebie wartość. Wszystko działa tzn TVP2 HD i inne kanały. Na razie nic nie zauważyłem. Dziekuje Ci bardzo!

@K63
Tak, mam dokładnie taki konwerter.

Pozostaje kwestia wyłączania się TVP1 HD na dekoderze Multiroom... A może to wina dekodera?

Edytowane przez stomqx

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
  • 0

Ostatnio miałem taki przypadek i nie mogłem wyłapać dlaczego właśnie TVP1HD raz działa raz nie. Niby niektóre modele dekoderów działały bez problemu a niektóre prawie w ogóle. Dopiero wymiana konwertera pomogła. Może przynajmniej na chwilę spróbuj podmienić konwerter na inny.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
  • 0

U mnie jest od paru tygodni tak, że TVP Seriale i TVP HD na EvoBox PVR notorycznie przerywa. Kilka sekund dobrze odtwarza, potem zwiecha i za 2-3 sekundy znowu odtwarza. Dziwne jest też to, że TVP3 jest na tej częstotliwości i odbiera poprawnie. Siła sygnału to zwykle 98-99% a jakość 90-95%. Na tych 2 kanałach paski siły i jakości nie spadają jak by faktycznie sygnał był przerwany. Skończyły mi się pomysły.

Konwerter standardowy do tego zestawu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
  • 0
Napisano (edytowane)

Antena Corab 90, konwerter Inverto Single Premium. Sygnał w zależności od kanału 64-99% (i to jest max co udało się wyciągnąć). Natomiast co jakiś czas - w zależności od kanału - skacze BER od 1.2e-2 do 9.8e-3.

Kanał zawiesza się, przełączę na inny, powrócę i przeważnie od razu działa.

Źle ustawiona antena czy coś z dekoderem nie halo?

Dzięki za zainteresowanie i pozdrawiam wszystkie wróżki i wróżbitów;)

EDIT

Co do mocy sygnału jeszcze - skacze o 2-6%.

I nie potrafię tego ogarnąć. Przy każdej próbie poprawy zmienia się tylko na minus a nadal faluje.

Edytowane przez Castellano89

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi