Skocz do zawartości
  • 0

Problemy z odbiorem sygnału


mpotasznik
 Udostępnij

Pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Witam.
Na stałe mieszkam w DE. Od kilku dni mam Cyfrowy Polsat, który niby odbiera wszystkie kanały. Na dekoderze Sagemcom jakość i siła sygnału to 0. Pomimo tego kanały HD działają. Oprócz BBC Brit. Podczas delikatnego deszczu (burza przeszła obok) sygnał się urwał i przez jakieś 3 godz nic nie było. Co może być powodem? Mój konwerter to KONWERTER INVERTO TWIN BLACK ULTRA 0.2dB, czasza 80cm corab, 38 db. Złączka płaska w drzwiach balkonowych. Antena na rurze ok 150cm, na stojaku balkonowym.

 

8429fb68ea708537bffe7c52ab927e94.jpg

 

55ec7105e8101050376562ef9012d025.jpg
 

Edytowane przez Barti
Proszę wyłączyć w aplikacji Tapatalk automatyczne dopisywanie do postu informacji o posiadanym urządzeniu mobilnym. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Skręcony na -5 stopni. Niby tak ma być wg tabeli dla mojej miejscowości. Sprawdziłem przed chwilą BBC Brit HD i niby działa, ale nie wiem jak długo to potrwa.

Edytowane przez Barti
Usunięto zbędne cytowanie. Nie cytujemy treści poprzedniego postu w całości. Proszę wyłączyć w aplikacji Tapatalk automatyczne dopisywanie do postu informacji o posiadanym urządzeniu mobilnym. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ta podziałka w stopniach na konwerterach, to jest MOCNO orientacyjna podziałka. Nie żadna precyzja. Skoryguj delikatnie skręt konwertera i ewentualnie ustawienie czaszy w każdej płaszczyźnie. Miernik byłby bardzo pomocny (szczególnie, że posiadasz ESI-88) lub metodą prób i błędów ustaw precyzyjnie Twój zestaw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

mam Cyfrowy Polsat, który niby odbiera wszystkie kanały. Na dekoderze Sagemcom jakość i siła sygnału to 0. Pomimo tego kanały HD działają. Oprócz BBC Brit. Podczas delikatnego deszczu (burza przeszła obok) sygnał się urwał i przez jakieś 3 godz nic nie było. Co może być powodem? Mój konwerter to KONWERTER INVERTO TWIN BLACK ULTRA 0.2dB, czasza 80cm corab, 38 db.

 

Masz prawdopodobnie dekoder Sagemcom ESI88. który nie pokazuje parametrów sygnału na transponderze bazowym, bo jego częstotliwość przypisana jest do DVB-S, a nadawany jest w DVB-S2. Standard DVB dla poszczególnych częstotliwości można zmieniać w Wyszukiwaniu Ręcznym.

Na tym dekoderze trudno dokładnie ustawić jakość, bo wyrażona jest ona słownie, a nie procentowo. Zatem do precyzyjnego ustawienia potrzebny jest miernik lub przynajmniej dekoder z podziałką procentową paska jakości. Ponadto mam wrażenie że antena jest lekko odkształcona w dolnej lewej części.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Kabel leży, bo nie mam czasu go schować, o co z resztą Żona ma pretensje Antena wygląda na całą, ale specem nie jestem. Na chwilę obecną miernika brak, ale lekkie ustawienie niby pomogło. Jednak na dekoderze brak jakichkolwiek wskazań. Ani na ustawieniach ręcznych ani na auto. Cały czas jest 0.

 

9d10a0a7647a91c3322432dda4db54c4.jpg

 

aa8632c11c1fb1a37ed4eecfbf230f9d.jpg

 

a33fc38c82a1928be4eb5d67a27ed6b2.jpg
 

Edytowane przez Barti
Proszę wyłączyć w aplikacji Tapatalk automatyczne dopisywanie do postu informacji o posiadanym urządzeniu mobilnym. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Na pierwszym zdjęciu (rzut z boku) w górnej części widać prawą krawędź anteny, w dolnej części nie widać. Zatem albo lekko odkształcona górna prawa lub dolna lewa część czaszy. Jeżeli tak jest, to pewne częstotliwości możesz odbierać lepiej, inne dużo gorzej.

Miałbyś pewność gdybyś zdemontował rurkę  i czaszę położył na równej, płaskiej powierzchni. Prosta antena powinna przylegać krawędzią do podłoża na całym obwodzie.

 

Jednak na dekoderze brak jakichkolwiek wskazań. Ani na ustawieniach ręcznych ani na auto. Cały czas jest 0.

 

Na wszystkich częstotliwościach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Zmieniłem standard DVB na S2 i wyskoczyło 50% siły i wysoką jakość sygnału. Teraz wypadało by pobawić się z anteną i szukać siły sygnału.

Edytowane przez Barti
Proszę wyłączyć w aplikacji Tapatalk automatyczne dopisywanie do postu informacji o posiadanym urządzeniu mobilnym. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Musisz kolego trochę skrócić kabel,bo jak za długi to też są straty.Zostaw sobie ze 2-5 m na zapas.Mój teść miał aż 45 m kabla z anteny do dekodera w starym bloku i sygnał jaki maksymalnie mogłem uzyskać na antenie 70 cm to było ok 45-50 %.Więcej nie dało rady uzyskać. A musiałem kabel przeciągnąć przez cały blok,ponieważ tak miał mieszkanie usytuowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

A czy są takie przejściówki wysokiej jakości? I potrzebuję dobrego kabla HDMI. Jakość obrazu nie do końca mnie zadowala. Macie jakieś swoje sprawdzone modele?

 

Jakość obrazu zależy: od jakości telewizora, jego kalibracji i oczywiście od jakości nadawania danego kanału.

Jakość sygnału z anteny nie ma bezpośrednio wpływu na jakość obrazu, a jedynie na jego stabilność.

Kabel HDMI również nie ma większego znaczenia, chyba, że masz problemy z przerwami w wyświetlaniu obrazu lub innymi zakłóceniami wideo.

Poczytaj więcej o kalibracji telewizora.

Edytowane przez support458
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

ossaxs,  twierdzisz że dla Twojej lokalizacji skręt konwertera wynosi -5 st. a na zdjęciach widzę skos ustawiony na +5 st. Skoryguj jeśli faktycznie ma być -5 st. Jeśli nie jesteś pewny tego ustawienia to po prostu kręć powoli konwerterem na prawo/lewo i zostaw w miejscu o najlepszej jakości sygnału.

Edytowane przez zetorson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witam, mam taki problem.

Otóż od wczoraj nie działa mi żaden program z Hotbirda (siła i jakość sygnału 0) natomiast działaja wszystkie programy z Astry  (siła i jakość sygnału w rejonie 80).

Posiadam monoblock - zdjęcia w załączniku. Pytanie - czy możliwe jest przesunięcie anteny podczas silniejszego wiatru czy może padł monoblock (mam go na gwarancji)?

Posiadam dekoder nc+ oraz opticum x403p

Obraz utraciłem przed wczorajszymi wiatrami więc wiatr raczej anteny nie poruszył, choć kto wie - proszę o poradę.

 

yt56yB.jpg

IN1RlG.jpg

fMD7t3.jpg

 

oQ9c7u.jpg

l3vlXB.jpg

Edytowane przez Barti
Zdanie pytające kończymy znakiem zapytania, a nie kropką. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Mądry człowieku, dziękuję za odpowiedź - przesunąłem antenę tak jak mówiłeś i działa - jak mogę się odwdzięczyć?

Niestety nie mam doświadczenia i wiedzy w tym temacie, którą Ty posiadasz i zdecydowałeś się mi pomóc. Pozdrawiam.

fRNtWf.jpg

Edytowane przez Barti
Zdanie pytające kończymy znakiem zapytania, a nie kropką. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...