Skocz do zawartości
  • 0

Problemy z odbiorem sygnału


mpotasznik
 Udostępnij

Pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

W pierwszej fazie, kiedy jeszcze kondensatory mają szczątkową pojemność spada jakość sygnału. W kolejnej fazie przestają działać kanały z najbardziej wymagających transponderów. Na koniec dekoder przestaje się uruchamiać. Tak ogólnie wygląda historia wysychających kondensatorów.

Kondensatory elektrolityczne powinien wymienić elektronik znający się na lutowaniu płytek wielowarstwowych.

Odradzam samodzielną wymianę jeśli nie ma się doświadczenia w lutowaniu.

Tego typu kondensatory są bez problemu dostępne na rynku, jednak należy użyć kondensatorów dobrej jakości Low Esr np. Jamicon.

Oczywiście pojemność, napięcie i temperatura pracy, muszą być zgodne z parametrami wymienianych elementów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jakieś trzy może cztery lata temu miałem przypadek, że po gwałtownym wyłączeniu prądu tuner nie chciał się uruchomić. Okazało się, że była to wina właśnie kondensatorów. Po wymianie wszystko wróciło do normy. Zlecę robotę temu samemu elektronikowi, więc powinno być OK. Pytanie tylko, czy wystarczy wymienić tylko te, które wskazałeś na zdjęciu, czy może jeszcze jakieś? Mam na myśli to, żebym nie jeździł kilka razy. A może da się jakoś rozpoznać, które są do wymiany?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Generalnie mam tak, że źle odbierają tylko kanały na częstotliwości 11158 polaryzacja H.
Polsat, Polsat News, Polsar 2,-Polsat Play, Polsat Cafe, Polsat Film, Tv4 - wszystkie HD oraz Polsat News2.
Obraz przycina się na sekundę co kilka minut, czasami na dłużej (nawet na kilka minut). Siła normalnie 75, jakość 83 MIR 14, i spada do siły i jakości 0-10%.

Teren przed anteną pusty, konwerter do multiswitcha ( 3 multiroomy, na wszytskich ten sam problem).

Na maszcie wyżej od lat antena do internetu radiowego, było ok, od kliku miesięcy dopiero problemy z tvsat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witam. Jestem nowy na forum. Mam problem z ( nowym)dekoderem Polsatu Sagemcom esi88-320 a mianowicie , mam na kablu dwa sygnały (Astrę i Hot Birda ). Astrę dekoder odbiera i z nią nie ma problemów, ale Hot Birda już nie. Na wszystkich kanałach Polsatu jest brak sygnału. Próbowałem już wszystkich ustawień, jakie są możliwe i nic. Dodam, że mam multiroom i drugi dekoder HD5500s odbiera bez problemu kanały Polsatu. Stary dekoder też nie miał problemu. Może ktoś umie coś doradzić? Za co z góry dziękuję.

Edytowane przez Barti
Proszę wyłączyć w aplikacji Tapatalk automatyczne dopisywanie do postu informacji o posiadanym urządzeniu mobilnym. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
1. Określić, że używam jednego złącza SAT1.

2. Określić ilu portowego przełącznika diseqc używam (ja mam 2 portowy).

3. Określić, do którego portu jest podpięty konwerter z HotBirda, a do którego konwerter z Astry (1-HotBird, 2-Astara).

https://forum.satkurier.pl/topic/6604-sagem-esi-88/?p=388158

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Kabel podpięty pod Sat 1. Według tego, co sprawdziłem na innym dekoderze, to mam 4 portowy DiSEqC .

Astra jest podpięta pod port nr 1 i 3, a Hot Bird pod nr 2 i 4.

Mimo, że ustawiam tak, jak mam porty i tak nie mogę Hot Birda ustawić. Astra odbiera bez problemów.

 

Mały update - jakoś udało mi się uruchomić pare programów mam tvp2, polsat sport news , hbo ale , polsat i np tvn nie ma , wiem że to dziwne ale tak mam , tak jak by losowo programy mi weszły a reszty nie ma. Już całkiem zgłupiałem..

Edytowane przez pasiek78
Proszę wyłączyć w aplikacji Tapatalk automatyczne dopisywanie do postu informacji o posiadanym urządzeniu mobilnym. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

mam 4 portowy DiSEqC .

Czyli coś takiego?

 

Astra jest podpięta pod port nr 1 i 3, a Hot Bird pod nr 2 i 4.

Taką masz konfigurację w menu dekodera czy tak fizycznie podłączone są konwertery do przełącznika Diseqc? Jakie konwertery masz zamontowane na antenie (single czy twin)?

Edytowane przez K63
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Nie wiem czemu, ale na niektórych transponderach jakość sygnału skacze między 30%, a 63% Tr. 12265V (TVP2), 12188V (ATM Rozrywka), 12475H (BBC Brit), a na innych mam 75% do 85%, a siła sygnału wszędzie 90%. Co może być przyczyną? W poniedziałek zmieniłem talerz na 90cm (poprzedni wichura połamała) i od tego momentu jest problem z tym. Talerz ustawiał spec z miernikiem i też nie mógł ustawić i na końcu stwierdził, że konwerter do wymiany.... Czy ma rację? Fakt, aktualnie założony ma ponad 10 lat, ale też nie mógł ustawić na konwerterze  z zezem na Astrę i tez gadał, że uwalony. A przed wichurą ten z zezem działał dobrze.

Edytowane przez Barti
Połączono ze sobą dwa wątki. Wątek o tej tematyce już istnieje w niniejszym dziale forum. Nie dublujemy wątków. Poprawiono też niechlujną pisownię w poście.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Nie wiem czemu, ale na niektórych transponderach jakość sygnału skacze między 30%, a 63% Tr. 12265V (TVP2), 12188V (ATM Rozrywka), 12475H (BBC Brit), a na innych mam 75% do 85%, a siła sygnału wszędzie 90%. Co może być przyczyną? W poniedziałek zmieniłem talerz na 90cm (poprzedni wichura połamała) i od tego momentu jest problem z tym. Talerz ustawiał spec z miernikiem i też nie mógł ustawić i na końcu stwierdził, że konwerter do wymiany.... Czy ma rację? Fakt, aktualnie założony ma ponad 10 lat, ale też nie mógł ustawić na konwerterze z zezem na Astrę i tez gadał, że uwalony. A przed wichurą ten z zezem działał dobrze.

 

Konwertery warto wymienić. Potem zostaje ustawienie anteny. Na 90-tce powinno wszystko śmigać.

Edytowane przez Barti
Usunięto zdublowane cytowanie treści innego postu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jak ja "kocham" te teksty, "ale przecież to działało". Myślicie, że konwertery są wieczne? Jak jest antena 90cm i jedna polaryzacja działa ok a inna nie działa to normalne, że padł konwerter. Anteną możesz sobie kręcić do u[beep]ej śmierci. Słuchaj co mówi technik, on nie ma na celu naciągać cię na konwerter, który kosztuje zaledwie 25zl. No chyba że masz do kitu technika z kiepskim miernikiem. Niech Ci powie jakie ma wartości MER.

Edytowane przez kfm877
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

witam,

od kilku dni jest problem z odbiorem kanałów z jednego transpondera - 10.892.

(z którego nadaje m.in. TVN 24 BiS sd, HG TV sd) - obraz zacina się.

Moc sygnału pozostaje mniej więcej na niezmienionym poziomie (ok. 95%), ale jakość sygnału normalnie wynosząca ok. 90% spada do ok 70%. Obraz potrafi się przyciąć nawet wtedy, kiedy jakość sygnału pozostaje niezmieniona a przy niewielkim nawet spadku jakości sygnału - zawsze.

Sporadyczne problemy z kanałem H2 HD, wcześniej regularnie przycinał TVP Sport HD.

Posiadana instalacja: konwerter- Televes twin 747802 (dwuletni), kabel koncetryczny- Televes T100 1,13 mm Cu (2 x 10 m) (dwuletni), antena satelitarna od Cyfrowego Polsatu z nadrukiem HD (wymiary ok. 80 x 70) (ok. ośmioletnia), dekoder od CP PVR HD 7000 (dwuletni).

Pytanie: Co może być przyczyną i jak rozwiązać ten problem?

Edytowane przez jahve
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

witam,

od kilku dni jest problem z odbiorem kanałów z jednego transpondera - 10.892.

(z którego nadaje m.in. TVN 24 BiS sd, HG TV sd) - obraz zacina się.

Moc sygnału pozostaje mniej więcej na niezmienionym poziomie (ok. 95%), ale jakość sygnału normalnie wynosząca ok. 90% spada do ok 70%. Obraz potrafi się przyciąć nawet wtedy, kiedy jakość sygnału pozostaje niezmieniona a przy niewielkim nawet spadku jakości sygnału - zawsze.

Sporadyczne problemy z kanałem H2 HD, wcześniej regularnie przycinał TVP Sport HD.

Posiadana instalacja: konwerter- Televes twin 747802 (dwuletni), kabel koncetryczny- Televes T100 1,13 mm Cu (2 x 10 m) (dwuletni), antena satelitarna od Cyfrowego Polsatu z nadrukiem HD (wymiary ok. 80 x 70) (ok. ośmioletnia), dekoder od CP PVR HD 7000 (dwuletni).

Pytanie: Co może być przyczyną i jak rozwiązać ten problem?

 

Miałem podobny przypadek po podłączeniu multiswitcha. Wystarczyło dołożyć 10 metrów kabla i wszystko gra. Sygnał był za mocny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

witam,

od kilku dni jest problem z odbiorem kanałów z jednego transpondera - 10.892.

(z którego nadaje m.in. TVN 24 BiS sd, HG TV sd) - obraz zacina się.

Moc sygnału pozostaje mniej więcej na niezmienionym poziomie (ok. 95%), ale jakość sygnału normalnie wynosząca ok. 90% spada do ok 70%. Obraz potrafi się przyciąć nawet wtedy, kiedy jakość sygnału pozostaje niezmieniona a przy niewielkim nawet spadku jakości sygnału - zawsze.

Sporadyczne problemy z kanałem H2 HD, wcześniej regularnie przycinał TVP Sport HD.

Posiadana instalacja: konwerter- Televes twin 747802 (dwuletni), kabel koncetryczny- Televes T100 1,13 mm Cu (2 x 10 m) (dwuletni), antena satelitarna od Cyfrowego Polsatu z nadrukiem HD (wymiary ok. 80 x 70) (ok. ośmioletnia), dekoder od CP PVR HD 7000 (dwuletni).

Pytanie: Co może być przyczyną i jak rozwiązać ten problem?

Po aktualizacji softu, parametry się odwróciły - siła sygnału 64 %, jakość sygnału 100 % a problem pozostał.

Zgodnie z proponowanym - spróbuje wymienić najpierw dekoder.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Przyczyną jest przeniesienie emisji kanałów SD produkcji TVN np. TVN24 Bis i HGTV na transponder 10.892.

Niektóre dekodery HD 7000 mają problem z odbiorem sygnału z tego transpondera.

Sprawdź dekoder na innej instalacji antenowej. Nowy dekoder też sprawdź w APS zanim zabierzesz do domu.

Edytowane przez support458
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witam, kupiłem sobie dekoder nbox z enigmą 2, po podłączeniu wszystkiego sygnał z anteny pokazuje 0% siły, 0% jakości, dwa nowe konwertery, wymieniany kabel koncentryczny, dekoder u znajomego sprawdzany czy głowica nie poszła a i tak 0 sygnału, ktoś ma jakiś pomysł co jeszcze może być uszkodzone? Czytałem ze po podłączeniu do samego konwertera  bez anteny już nie powinno wskazywać 0, a jednak u mnie wskazuje, satelita ustawiana w każdym możliwym kierunku dalej pokazuje 0, z pomocą dwóch programów do ustawiania anteny. Wtyków F wymieniałem już chyba z 10 więc w tym raczej nie leży problem, satelitę mam "60" trochę lat już ma chyba z 20. Czy w przypadku anteny ma to znaczenie? Antena to chyba ostatnia i jedyna opcja nieodbierania sygnału. Ustawienia tunera też były w każdy możliwy sposób zmieniane i bez zmian. POMOCY

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...