Skocz do zawartości
  • 0

Problemy z odbiorem sygnału


mpotasznik
 Udostępnij

Pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Ustawiam antene od ponad 10 lat. Sam się tego nauczyłem więc nie potrzebni mi do tego pseudofachowcy biorący pieniądze za nie wiadomo co. Ustawienie anteny to nie jest żadna sztuka. Sztuką jest się dostać na dach. Talerz mam po porzednim lokatorze więc nie było jeszcze okazji sprawdzić co i jak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dzięki. :D

 

Obserwowałem w ciągu ostatniej doby i około 1 w nocy zaczęło odbierać dobrze do około 10 rano było elegancko. Od czego to zależy?

Żeby wejść na dach muszę wypożyczyć drabinę ze spółdzielni i uzyskać zgodę na wejście na dach czyli nie taki hop siup. :D

Edytowane przez Barti
Usunięto zbędne cytowanie. Nie cytujemy treści poprzedniego postu w całości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

W ostatnich dnia zaobserwowałem problem z jednym z moich konwerterów. Otóż przy przełączaniu na dowolny kanał (oczywiście na ten, który jest odbierany za pośrednictwem opisywanego konwertera) raz sygnał jest poprawny, raz nie ma go w ogóle sygnały, a raz sygnał jest bardzo słaby. Nie zauważyłem tutaj żadnej reguły, dotyczy to wszystkich polaryzacji i pasm. DiSEqC jest w porządku - podpinałem LNB pod inne porty i problem nadal występuje, przy czym pozostałe konwertery działają bez zarzutu. 

 

W zasadzie domyślam się, że padł konwerter, ale chcę się upewnić. Jak myślicie?  :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ja bym bardziej celował w burzę słoneczną, która była 30 maja 2017r. Z tego co poczytałem dzisiaj powinna dotrzeć do ziemi, więc to może być powód zakłóceń w odbiorze sygnału.

Sunoutage jest dokuczliwy na wiosnę i jesień w porze przesilenia.

Edytowane przez swojadroga
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dobry,

Mam taki problemik posiadam nbox recorder E2 OpenPli 8.6 i na tp 10719V na kanałach HD tj. Cinemax HD, Nat Geo Wild HD, TVP HD i INFO HD oraz na tp. 11642H kanały RTL 102, 5 HD, radiofreccia HD występuję takie spowolnienie obrazu, stop klatka, zwolnione tempo. Na kanałach SD z tych tp jest wszystko płynne.

 

Po podpięciu pod tą samą antenę innego dekodera np ferguson nie ma takiego objawu. Dziwne jest to ze po podłączeniu tego nbox pod inną antenę u kolegi jest wszystko płynne. Czyżby U mnie było trzeba precyzyjniej ustawić antenę i całą instalację satelitarną sprawdzić? Aale skoro na innym dekoderze nie ma takich objawów to już nie wiem co robić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...