Skocz do zawartości
  • 0

Problemy z odbiorem sygnału


mpotasznik
 Udostępnij

Pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Trochę poruszałem anteną i mam już dobrą jakość i moc.Ale Nonstop Kino i Fiolmboxa nie mogę wyszukać!!!Jak przeszukuję ten TP to niby cały czas szuka i tak z 10min.Czy jest możliwe ,że to przez niskie Symbol Rate?Podobny problem mam z TMT.Dodam ,ze mam dekoder CP Thomson DSI30PO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

witam,

mam problem z zanikanie syganlu na nie ktorych kanalach podczas padania deszczu. Mieszkam w Olsztynie. Antena oryginalna cyfry, tuner thompson TS-4. Sygranl na jest zielony na jakies 4,5. Najdziwniejze jest to ze jak przetre miotla konwerter to zaczyna dzialac na chwile a potem znowu zanika. NIe pokazuje sie ani czerwony kwadrat ani czerwona krpoka tak jak to jest w przypadku braku syganalu. Mieszkam na pierwszym pietrze. pozdrawiam i prosze o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Antena Cyfry+ to tylko 60cm - więc takie rzeczy mogą się dziać. Można spróbować dokładniej ją ustawić (ale nie zalecam się za to brać nie mając doświadczenia, bo łatwiej pogorszyć, niż polepszyć - raczej zamówić usługę jakiegoś instalatora), lub wymiana anteny na coś koło 80cm, co da pewny margines na warunki atmosferyczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Tylko delikatne muśnięcia skrętem konwertera lub minimalnym obrotem talerza w prawo lub w lewo. Wykonuj to na przemian, nigdy jednocześnie i zaraz sprawdzaj siłę sygnału - w przypadku pogorszenia odbioru, powracać do poprzedniego położenia. Jeśli jest to antena C+ to są zaznaczone fabryczne położenia anteny oraz skrętu konwertera. Trudno, to taka "aptekarska robota", bez miernika - powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witam,

 

Mam taki problem. Obraz zacina mi sie na programach CP. Wszystkie programy "nie-polskie" na platformie dzialaja prawidlowo. Rowniez nie zauwazam problemow z TVP 1 oraz TVP2. Reszta polskich programow tj wszystkie POLSATU oraz TVN dzialaja zle a raczej nie dzialaja wogole. Obraz zacina sie i praktycznie pokazuje tylko zdjecia zamiast ciaglego obrazu. Zamiast dzwieku jest tylko takie strzelanie. Reszta programow dziala plynnie. Uzywam Dekodera Echostar 717 z monoblockiem. Nie wyglada to na problem z sygnalem bo na gornym pasku jest 93% a na dolnym powyzej 80% co powinno w zupelnosci wystarczyc. Wymienilem juz konwerter i dalej to samo.

Zauwazylem rowniez ze pomimo iz korzystam z transpondera 12188 (taki ustawiam przy wyszukiwaniu w menu bo daje najlepszy sygnal) to jednak jak juz wroce do ogladania programu i wlacze informacje (przyciskiem "i") to pokazuje ze te programy i tak odbieraja z 11158. Nie wiem jak zrobic zeby odbieraly z 12188 i nie wiem czy to wogole cos zmieni w mojej sytuacji. Prosze o pomoc.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Nie da się zrobić, żeby programy odbierały z 12188 - programy są obierane z tej częstotliwości, z której są nadawane. Część jest nadawana z 12188, część z 12284, a część z 11158.

 

Piszesz o pasku sygnału, ale na jakiej częstotliwości go sprawdzasz? Na 12188 może być dużo, ale już na 11158 mało i w efekcie są trzaski i zacinanie obrazu.

 

Sprawdź skręcenie konwertera - to może nieco pomóc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witam. Czy w ostatnim czasie doszło może do jakichś zmian parametrów nadawania TVP 3 z Astry (19*E)? Od jakiegoś czasu (chyba od kilku dni, ale nie jestem pewien) mam na tym kanale czarny ekran, fonia działa. Tak jakby przez cały czas wizja była kodowana. Wcześniej kanał odbierał bez problemów (nie licząc oczywiście programów kodowanych-na nich oczywiście był czarny ekran). Mam Fergusona 3318. Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

No właśnie inne kanały z tej częstotliwości działają normalnie. Już wcześniej próbowałem tego sposobu z przeszukaniem tego transpondera i nie pomogło. :? Może pomoże tylko przywrócenie ustawień fabrycznych. Usunięcie kanału i wyszukanie go ponownie też nic nie dało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Nie zmieniałem softu. Jest oryginalny tak jak zakupiłem tuner w Hollexie w sierpniu. :) (Akurat jutro może wpadnę na Anieli Krzywoń i zakupię RS-232 żeby zmienić soft na ten nowy oryginalny, co niedawno się pojawił.) Do tej pory wszystko było ok. Teraz wszystko inne działa chyba normalnie, przynajmniej nie zauważyłem żeby coś wiecej było nie tak-tylko to TVP 3 jest bez obrazu z samym dźwiękiem. :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Spróbuj poszukać tego kanału wg podanych przez ciebie wartości vpid i apid, zwłaszcza vpid będzie ważny.... I zapisz pod jakąś nazwą. Niestety teraz ci nie napiszę jak to się dokładnie robi w fergusonie bo rzadko to stosuję i musiałbym zobaczyć a nie mogę.

Te dane znajdź np. na kingofsat.net

 

Musi pomóc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witam,

 

Sprzet:

 

Platforma: Polsat Cyfrowy

Konwerter: Monoblock

Dekoder: Echostar DBS 717

Czasza: 80cm

 

Problem:

Problem z odbiorem niektorych programow. W pakiecie polsaty cyfrowego TVP1 i TVP2 dzialaja zazwyczaj bez problemu. Rowniez program dla abonentow oraz E! oraz jeszcze pare innych. Pozostale programy takie jak Polsat, polsat 2, TVN, TV4, TVN siedem i polsat sport dzialaja w sposob klatka po klatce. Nie pojawia sie pikseloza ani nic takiego. Po prostu zatrzymuje sie i strzela glos, i raz na jakis czas pojawi sie napis "brak sygnalu". Antena jest ustawiona w taki sposob ze sygnal jest na ok 90% a moc na 80% wiec wydaje mi sie ze lepiej nie bedzie. Problem nie jest z dekoderem bo byl sprawdzony przy innej antenie (w innym domu) i dziala super. Problem nie wydaje sie rowniez z antena bo bylo to wszystko ustawiane i regulowane 3 razy na 2 roznych czaszach i na 3 roznych konwerterach. Na drodze sygnalu nie ma drzew, ani domow. Po prostu pole. Potrafi to wszystko dzialac dobrze przez jakis czas by nagle bez wyraznej przyczyny (pogorszenie pogody ani nic takiego) przestac dzialac i zaczac znow przerywac. Zaczyna mi brakowac pomyslow co moze szwankowac wiec bardzo prosze o pomoc.

 

Dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Z końca wynika, że czasem działa dobrze, a czasem źle, czyli jak rozumiem są okresy, że TVN-y i Polsat chodzą dobrze?

 

Pomysł trochę dziwny, ale można spróbować - w sumie pisałeś, że sprawdzałeś też całość na innym kablu, ale pewności nigdy mało - gdy ponownie wystąpi problem... poruszaj kablem - spróbuj poruszyć zarówno ten fragment będący w domu, jak i ten na drodze do konwertera już na zewnątrz. Sprawdź też zarobienie złączek "F" - czy nie dostała się tam wilgoć i czy nie ma zwarcia oplotu z żyłą główną.

 

Pomysł nr. 2 - sprawdź, czy nie masz w okolicy kabla antenowego ustawionego jakiegoś urządzenia mogącego zakłucać pracę instalacji (telefony bezprzewodowe etc.), oraz czy w okolicy anteny nie przebiega linia wysokiego napięcia.

 

To praktycznie ostatnia myśl jaka przychodzi mi do głowy, ponieważ dekoder, konwertery i ustawienie anteny piszesz, że sprawdziłeś...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...