Skocz do zawartości
  • 0

Problemy z odbiorem sygnału


mpotasznik
 Udostępnij

Pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Witam!

 

Mam problem, z którym od jakiegoś czasu nie mogę sobie poradzić. Zakupiłem konwerter Opticum Unicable LNB SCR 3 Legacy i mam problem z odbiorem kanałów. Moja instalacja wygląda następująco:

- Evobox - Unicable

- HD5500s - LNB

- HD550s - LNB

- Moduł NC+ - LNB

 

Na Evobox podpiętym przez Unicable nie zauważyłem żadnych problemów z odbiorem, wszystko działa jak należy. Zasięg kształtuje się na poziomie siła-95, jakość-85.

Na jednym z dekoderów HD5500s (z drugiego rzadko korzystam) występują problemy z odbiorem TVP1 HD czy Discovery HD. Programy po pewnym czasie oglądania przestają działać i pojawia się komunikat "brak sygnału". Po kilku minutach wszystko wraca do normy. 

Na module NC+ wpiętym bezpośrednio do tv nie ma TVP2 HD czy Polsat Viasat History HD. Jest tylko brak sygnału.

 

Nie wiem co może być przyczyną takiego stanu, ponieważ antena ustawiona jest prawidłowo (na Evobox działa wszystko) i obstawiam uszkodzony konwerter. A może trzeba zmienić coś w ustawieniach?

 

Parametry konwertera:

  • Model: Unicable LNB SCR 3 Legacy
  • SCR / Unicable LNB
  • 1x wyjście SCR dla 4 odbiorników (SAT-SCR)
  • 3x wyjście Legacy (dla 3 odbiorników standardowych)
  • Kanał 1: 1210 MHz
  • Kanał 2: 1420 MHz
  • Kanał 3: 1680 MHz
  • Kanał 4: 2040 MHz
  • Współczynnik szumów: 0,1 dB
  • Wzmocnienie: pow. 57 dB
  • Pobór prądu: 300 mA
  • Zakres temperatur: od -40 ° C do + 65 ° C
  • Średnica LNB Ø 40mm
  • Zgodność z HDTV i DVB-S2

 

Z góry dziękuję i pozdrawiam!

Edytowane przez stomqx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Tu akurat mówimy o internecie radiowym (lokalnym) 5GHz. A z tym to już nieraz były "kwiatki".

Modem/router LTE, a także telefon z LTE powinien być odsunięty przynajmniej 0,5m, ale znaczenie też ma jakość instalacji antenowej. Na przykład jakość przewodu antenowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Odłączyłem całą "infrastrukturę" od internetu tj. antenę zewnętrzną, router i AP - dalej to samo. TVP1 HD na multiroom działa przez jakiś czas, następnie pada.

 

 Evobox - TVP1 HD:

weoThX.jpg

 

Evobox - TVP2 HD:

WbauqQ.jpg

 

Moduł NC+ - TVP1 HD:

40sRfm.jpg

 

Moduł NC+ - TVP2 HD

HMYj7M.jpg

VeStwr.jpg

 

Multiroom HD5500s - TVP1 HD:

2J6xju.jpg

A za kilka chwil:

PNR1Uw.jpg

 

Nie wiem co robić... Już nie mam do tego siły...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@swojadroga

Nic to nie dało, problem nadal występuje

 

 

Instalacja wyglada następująco:

Każde z urządzeń podpięte jest osobnym kablem do konwertera. Evobox podpięty jest do Unicable. Ustawienia widoczne na zdjęciu, tzn wejście Sat1 i wybrany konwerter Inverto... (tu nie ma żadnych problemów). 2x HD5500s podpięte pod standardowe wyjścia w konwerterze (w ustawieniach wybrany konwerter uniwersalny i brak DiSEqC). TV - widoczne na zdjęciach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Konwerter z zestawu CP ma dwa wyjścia "uniwersalne", a Ty masz trzy odbiorniki "uniwersalne".

Ale @stomqx napisał że nie używa konwertera z zestawu CP, tylko kupił ...

 

konwerter Opticum Unicable LNB SCR 3 Legacy

... który ma 3x Legacy UNICABLE SCR 3 OPTICUM ROBUST LEGACY.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@swojadroga
Tak, zmieniłem ustawienia Górnego oscylatora na podana przez Ciebie wartość. Wszystko działa tzn TVP2 HD i inne kanały. Na razie nic nie zauważyłem. Dziekuje Ci bardzo!

@K63
Tak, mam dokładnie taki konwerter.

 

 

Pozostaje kwestia wyłączania się TVP1 HD na dekoderze Multiroom... A może to wina dekodera?

Edytowane przez stomqx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ostatnio miałem taki przypadek i nie mogłem wyłapać dlaczego właśnie TVP1HD raz działa raz nie. Niby niektóre modele dekoderów działały bez problemu a niektóre prawie w ogóle. Dopiero wymiana konwertera pomogła. Może przynajmniej na chwilę spróbuj podmienić konwerter na inny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

U mnie jest od paru tygodni tak, że TVP Seriale i TVP HD na EvoBox PVR notorycznie przerywa. Kilka sekund dobrze odtwarza, potem zwiecha i za 2-3 sekundy znowu odtwarza. Dziwne jest też to, że TVP3 jest na tej częstotliwości i odbiera poprawnie. Siła sygnału to zwykle 98-99% a jakość 90-95%. Na tych 2 kanałach paski siły i jakości nie spadają jak by faktycznie sygnał był przerwany. Skończyły mi się pomysły.

Konwerter standardowy do tego zestawu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Antena Corab 90, konwerter Inverto Single Premium. Sygnał w zależności od kanału 64-99% (i to jest max co udało się wyciągnąć). Natomiast co jakiś czas - w zależności od kanału - skacze BER od 1.2e-2 do 9.8e-3.

Kanał zawiesza się, przełączę na inny, powrócę i przeważnie od razu działa.

Źle ustawiona antena czy coś z dekoderem nie halo?

Dzięki za zainteresowanie i pozdrawiam wszystkie wróżki i wróżbitów;)

 

EDIT

Co do mocy sygnału jeszcze - skacze o 2-6%.

I nie potrafię tego ogarnąć. Przy każdej próbie poprawy zmienia się tylko na minus a nadal faluje.

Edytowane przez Castellano89
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Może ktoś z Wam pomoże bo mi już pomysły się skończyły. Mam do quad`a podpięte trzy sprzęty:

- TV Philips 49PUS6501 ( z modułem)

-  Ferguson Ariva 250

- nBox z E2

 

Od pewnego czasu (3-4 miesiące) na TV nie mam dostępu do kanałów z 11449 V oraz 11488 V. Na pozostałym odbiornikach działa.

 

Co już zrobiłem:

- włączałem/wyłączałem zasilanie w TV dla konwertera - nie pomogło

- zamieniałem kable na strychu (np kabel idący do nBox lub Arivy podłączyłem do telewizora - nie pomogło

- zniosłem na parter dekoder i podłączyłem do gniazdka gdzie podłączony jest TV - wszystko działało

- TV wrócił z serwisu - nie stwierdzili problemów, wszystko wg nich działa

 

Ostatnio zauważyłem, że kanały na Philipsie działają, jeżeli którykolwiek z pozostałych dekoderów jest włączony, nie jest ważne na jakim kanale  - natychmiast na TV siła jest 92%/jakość 100%

 

Uszkodzony konwerter? Jeżeli tak, do dlaczego tylko na TV nie działa?

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dzień dobry,

 

mam następujący problem.

Posiadam telewizor z wbudowanym DVB-S2. Wczoraj podłączyli mi zbiorczą antenę w mieszkaniu (naziemna + HB + Astra).

Naziemna działa bez problemów, niestety TV nic nie znajduje na tunerze SAT.

 

Mam dwa wyjścia SAT z gniazdka i na obu bez rezultatów. Kabel oczywiście wpinam w wejście LNB telewizora.

Od instalatora wiem jedynie, że HB jest jako DISEQC A, a Astra jako DISEQC B. Oczywiście wyszukiwałem w tych i innych konfiguracjach i nic nie znajduje.

Na wyjściach SAT w gniazdku jest napięcie, zresztą jak z tych wyjść podepnę do DVB-T to łapie wszystkie MUXy. Zdziwiło mnie to, ale instalator powiedział, że tak może być.

 

W opcjach TV przy konfiguracji satelity są jeszcze wybory częstotliwość LNB - domyślnie UNIVERSAL, próbowałem losowo różne wartości w stylu 10750 - bez rezultatów.

 

Czy ktoś może nakierować gdzie tkwi problem? Nigdy nie miałem telewizji satelitarnej i być może źle coś ustawiam. Próbowałem przywrócić ustawienia fabryczne TV - nie pomogło.

Czy możliwe że tuner DVB-S w TV jest uszkodzony? DVB-T i DVB-C działa bezproblemowo.

 

Z góry dziękuję za pomoc.

 

Edytowane przez Barti
Połączono ze sobą dwa wątki. Wątek o tej tematyce już istnieje w niniejszym dziale forum. Nie dublujemy wątków.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Przy ustawianiu parametrów w odbiorniku, poza  ustawieniem DiSEqC wpisz jakoś częstotliwość, gdzie są stacje niekodowane np. Hot Bird  10,758 GHz, pol. V, SR: 27500 i wtedy zobacz, czy jest sygnał. Tylko zastanawia mnie to gniazdo, że przepuszcza sygnał DVB-T. Co to za wynalazek? Jakiej to firmy gniazdo? To jest końcowe, czy przelotowe?

Edytowane przez Barti
Pisanie całego postu pogrubioną czcionką jest zbędne. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
20 godzin temu, spekulant napisał:

Na wyjściach SAT w gniazdku jest napięcie, zresztą jak z tych wyjść podepnę do DVB-T to łapie wszystkie MUXy. Zdziwiło mnie to, ale instalator powiedział, że tak może być.

 

Napięcie w gniazdu? Nie powinno go tam być. To tuner podaje napięcie na konwerter, nie odwrotnie. Coś nie tak z tą instalacją. 

 

Pasmo telewizji satelitarnej jest powyżej pasma DVB-T, więc nie ma tam prawa być sygnału telewizji naziemnej. Może faktycznie ta instalacja jest dobrze spartolona. Może potrzebujesz dodatkowego (poza gniazdkiem) rozgałęźnika, który podzieli sygnał na DVB-S i DVB-T. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
W dniu 20.10.2018 o 09:54, pitter napisał:

Napięcie w gniazdu? Nie powinno go tam być. To tuner podaje napięcie na konwerter, nie odwrotnie. Coś nie tak z tą instalacją.

 

Dziękuję za odpowiedzi.

Przepraszam, źle się wyraziłem. Poczułem po prostu kopnięcie przy złączaniu wtyczki z gniazdem i stąd ten opis. Nie sprawdziłem nic miernikiem, więc nie wiem.

 

Mam dokładnie takie gniazdko https://dvbsklep.pl/pl/p/Gniazdo-koncowe-2-x-SAT%2C-RTV-SSD-4-00-Axing/148 i na obu gwintowanych wyjściach SAT mam wszystkie MUXy DVB-T (bardzo wysoki sygnał). Dzwoniłem do instalatora to powiedział, że faktycznie na zasadzie indukcji tak może być. Z zewnątrz dochodzą do gniazdka dwa czarne przewody. Jest to gniazdo końcowe doprowadzone do każdego z mieszkań. Sprawdziłem na gniazdku sąsiada na moim TV i jest tak samo (DVB-S nie działa, a naziemna jest w obu gniazdach SAT).

 

Wracając do tematu, to wkurzyłem się i zawiozłem telewizor do kolegi co ma indywidualną instalację SAT na HB i przy przeszukaniu znalazło mi ponad 500 kanałów, więc tuner w TV na 100% jest sprawny.

Chwilowo nie mam kabla F-F, więc testy robię na kablu F-wtyczka TV, więc uzyskuję kabel F-F poprzez taką przejściówkę https://dvbsklep.pl/pl/p/Zlacze-F-wtyk-zlacze-antenowe-TV-gniazdo-/363

Czy może to powodować totalny brak sygnału satelitarnego u mnie? Wydaję mi się że nie, bo sygnał naziemny przechodzi przez to bez problemów.

Aha, wszystkie wtyczki kompresyjne założone profesjonalną zaciskarką. Jedynie ta przejściówka na szybko dla testów.

 

U kolegi jak dodałem ten kabel do jego instalacji poprzez beczkę to również znalazło kilkaset programów, ale brakuje niektórych z tych co znalazło za pierwszym razem (ale być może ma wpływ to, że pomiędzy wyszukiwaniem przywróciliśmy ustawienia fabryczne w TV).

 

Mam teraz listę kilkuset programów zapisanych w TV, ale oczywiście jak podłączam u siebie to brak sygnału.

 

Z tego co znalazłem w internecie, to niektóre gniazda 2x SAT, TV, R przepuszczają celowo na jednym wyjściu SAT pełen zakres. Przykład: https://allegro.pl/gniazdo-koncowe-signal-rtv-sat-pvr-i7365483107.html

 

Czy docelowo jak już wszystko będzie działało, to mogę użyć tej zwrotnicy jako gniazdka końcowego TV-SAT? 

https://dvbsklep.pl/zwrotnica-tv-sat-dvb-t-dvb-s-mm-214

Tłumienie niespotykanie małe, czy są jakieś wady względem dedykowanego gniazda?

 

Edytowane przez spekulant
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
39 minut temu, spekulant napisał:

Dzwoniłem do instalatora to powiedział, że faktycznie na zasadzie indukcji tak może być.

Co? W gnieździe są filtry pasmowe które mają za zadanie rozdzielić sygnał na poszczególne pasma. Zatem na gniazdach sat nie ma prawa być tv naziemnej i odwrotnie.

Cytat

Gniazdo AXING SSD 4-00

Końcowe gniazdo RTV SAT z filtrem, rozdzielającym i podwójnym wejściem satelitarnym.

Do gniazda możemy za pomocą jednego kabla antenowego przesyłać zsumowany sygnał radia, telewizji naziemnej oraz telewizji satelitarnej. Filtr zastosowany wewnątrz rozdzieli poszczególne sygnały na odpowiednie gniazda - radia, telewizji naziemnej i satelitarnej.

 

42 minuty temu, spekulant napisał:

Z tego co znalazłem w internecie, to niektóre gniazda 2x SAT, TV, R przepuszczają celowo na jednym wyjściu SAT pełen zakres.

Źle zrozumiałeś. To jest takie samo gniazdo jak Twoje. Do tego typu gniazda jednym kablem można doprowadzić zsumowany sygnał RTV/SAT i tutaj jest rozdzielony na wyjścia RADIO /TV/ SAT. Drugim kablem doprowadzony jest tylko sygnał SAT.

 

Godzinę temu, spekulant napisał:

U kolegi jak dodałem ten kabel do jego instalacji poprzez beczkę to również znalazło kilkaset programów, ale brakuje tych co znalazło za pierwszym razem (ale być może ma wpływ to, że pomiędzy wyszukiwaniem przywróciliśmy ustawienia fabryczne w TV).

Albo uszkodzony kabel, albo po ustawieniach fabrycznych wykasowało z pamięci tv kilka częstotliwości sat., które były przed resetem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
45 minut temu, K63 napisał:

Źle zrozumiałeś. To jest takie samo gniazdo jak Twoje. Do tego typu gniazda jednym kablem można doprowadzić zsumowany sygnał RTV/SAT i tutaj jest rozdzielony na wyjścia RADIO /TV/ SAT. Drugim kablem doprowadzony jest tylko sygnał SAT.

 

To dlaczego czasem w opisie jest:

WYJŚCIE 3: SAT1 satelitarne F żeńskie (nasadka/gniazdo), pasmo 950-2400 MHz / 2,5 dB,
WYJŚCIE 4: SAT2 satelitarne F żeńskie (nasadka/gniazdo), pasmo 5-2400 MHz / 0,5-3 dB

 

https://pl.all.biz/abonenckie-gniazdo-satelitarne-2xrtv-2xsat-g200952

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
2 godziny temu, spekulant napisał:

Z tego co znalazłem w internecie, to niektóre gniazda 2x SAT, TV, R przepuszczają celowo na jednym wyjściu SAT pełen zakres. Przykład: https://allegro.pl/gniazdo-koncowe-signal-rtv-sat-pvr-i7365483107.html

W swoim poprzednim poście podałeś akurat link do gniazda SIGNAL, które ma wyjścia R /TV / SAT1 /SAT2.

 

W/w gniazdo jest innego producenta i ... albo ma inną konstrukcję, albo w opisie jest błąd - RTV / RTV/ SAT1 /SAT2

Cytat

WYJŚCIE 1: RTV radiowo-telewizyjne IEC męskie (wtyk), pasmo 5-862 MHz / 2,5-5 dB,
WYJŚCIE 2: RTV radiowo-telewizyjne IEC żeńskie (nasadka/gniazdo), pasmo 5-862 MHz / 7-10 dB,
WYJŚCIE 3: SAT1 satelitarne F żeńskie (nasadka/gniazdo), pasmo 950-2400 MHz / 2,5 dB,
WYJŚCIE 4: SAT2 satelitarne F żeńskie (nasadka/gniazdo), pasmo 5-2400 MHz / 0,5-3 dB

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...