Skocz do zawartości
  • 0

Problemy z odbiorem sygnału


mpotasznik
 Udostępnij

Pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Niska jakość może świadczyć o źle ustawionej antenie, przeszkodzie przed nią lub uszkodzeniu konwertera/kabla.

Sprawdzałeś sygnał na konkretnych kanałach,  a ja podałem Ci sposób by sprawdzić go od razu na kilku częstotliwościach

 

"Menu -> Ustawienia -> Diagnostyka-> Miernik sygnału -> OK (test szczegółowy)"

 

Test szczegółowy umożliwia diagnostykę i równoczesne porównanie sygnału na całym paśmie, na częstotliwościach

10719V

10796V

10892H

11278V

11393V

11411H

11449H

11488H

11508V

12264V

12475H

12695H

 

Bardzo duże zróżnicowanie jakości może świadczyć np. o odkształconej czaszy.

Edytowane przez K63
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

 

Nie ma takiej opcji niestety. Wchodzę w ustawienia -> diagnostyka -> ok i mam informacje techniczne a w nich żadnej opcji wyboru, same informacje, m.in. o sile sygnału i jakość. Nigdzie nie ma czegoś takiego jak miernik sygnału i test.

 

Tak, czy siak jutro znajomy, który to bardziej ogarnia ode mnie się tym zajmie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Co może być przyczyną że na wifibox nie działają poprawnie kanały z tp Mtv 12015 i BBC 12475? Na mierniku 72dB i MER 13dB. Objaw taki, że przełączając na 94 cbeebies komunikat brak sygnału, na 93 nick jr brak sygnału, 92 Disney junior sygnał jest i teraz jedziemy do góry na 93 sygnał jest i na 94 też jest. 118 też działa. Ale przełączając na kanał 1 tvn i wracając znów na 118 czy 94 znów brak sygnału. Trzeba cofnąć do 92 i wtedy 93 i 94 działa i nic nie tnie. Wygląda na problem z pasmem HH ale miernik temu zaprzecza. W serwisie nc+ odmówili wymiany szrota. Na premiumbox wszystko działa bez zająkniecia. Multiswitch 9/8 opticum. Wszystkie 8 wyjść sprawdzonych deviserem. Brak pomysłów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Tp 12476 H ten od BBC, więcej jak 13, 3dB nie da się wyciągnąć. Antena Famaval 85cm, konwerter quad Inverto black ultra. Na wifibox przywrócone ustawienia fabryczne. Wszystkie 8 wyjść sprawdzone miernikiem, ale dla pewności zamienię przewód w m/s dla wifiboxa, ale wątpię czy to coś da...

Jak dekoder zaskoczy i działa np BBC brit to można oglądać bez zakłóceń. Z tego co mi wiadomo to w tym pokoju co jest wifibox jest repeater tplink żeby wifibox miał dobre wifi i połączenie z premiumboxem.

Edytowane przez kfm877
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Tp 12476 H ten od BBC, więcej jak 13, 3dB nie da się wyciągnąć. Antena Famaval 85cm, konwerter quad Inverto black ultra. Na wifibox przywrócone ustawienia fabryczne. Wszystkie 8 wyjść sprawdzone miernikiem, ale dla pewności zamienię przewód w m/s dla wifiboxa, ale wątpię czy to coś da...

Jak dekoder zaskoczy i działa np BBC brit to można oglądać bez zakłóceń. Z tego co mi wiadomo to w tym pokoju co jest wifibox jest repeater tplink żeby wifibox miał dobre wifi i połączenie z premiumboxem.

 

 

To optymalna jakość dla 12475H na tej antenie. Sprawdź czy na innych problematycznych częstotliwościach nie masz siły powyżej 83 dBuV.

 

U mnie antena 85 cm zwykła aluminiowa najtańsza - konwenter Inverto  Black Premium Monoblock Twin.  Ustawiałem kilka miesięcy temu samemu bez miernika i takie parametry  :mrgreen:  Wszystko działa bez zakłóceń - dekoder Vu Uno 4K. To i nie ruszam jak działa :mrgreen: Zimno jest na dach mi się nie chce wchodzić.

 

f9318db28889cdea.png

Edytowane przez tweed77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Kanały działają płynnie nawet przy MER=10dB. Ale to nie o to chodzi. U ciebie wskaźniki pokazują wartości w % a to nikomu nam nic nie mówi.

Wiadomo, że tp z którego nadaje BBC Brit HD nie grzeszy mocą sygnału, tylko nie rozumiem dlaczego przy wskazaniu MER=13,3dB i braku błedów BER w sygnale, wifiszrot+ pokazuje brak sygnału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witam. Mam problem z wyszukaniem polskich paczek radia z satelity Astra 23.5. Antena ustawiona na 23.5 m, wszystko sprawdzone , poustawiane i brak transporderow 11644, 11675,itd lapie sygnal 90% dopiero od 11720 ....

Antena 120 cm, tuner Nbox enigma 2. Wpisywanie recznie tez nic nie daje...Czy problem jest z niskim rs ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witam

 

Swego czasu zrezygnowałem z cyfrowego polsatu i postanowiłem oglądać tylko bezpłatne kanały z Hot Birda. W związku z tym podpiąłem antenę satelitarną bezpośrednio do mojego telewizora. Niestety po podłączeniu i konfiguracji TV nie łapie żadnego sygnału satelity - jakby antena była źle ustawiona?. Wg jego specyfikacji obsługuje standardy TV:

DVB-T (2K/8K OFDM), DVB-C, DVB-S/S2

manual do TV: http://www.sharp.pl/cps/rde/xbcr/documents/documents/om/11_lcd-tv/LC40-46LE-LU-LX814-824E-RU_OM_PL.pdf

 

Podłączyłem stary dekoder polsatu i dekoder pokazuje ok. 70% mocy sygnału - także wygląda, że antena (średnica 70cm) jest wystarczająca do odbioru sygnału z Hot Birda.

Czy można jakoś łatwo sprawdzić czy dekoder w TV jest zepsuty? Czy moje jedyne wyjście to zadzwonić po fachowca z odpowiednim sprzętem?

 

Dzięki i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Udało się, dzięki lukaszuk1995. Zaktualizowałem soft tv w związku z tym, że usilnie chciałem znaleźć możliwość włączenia zasilania LNB.

Okazało się, że ten model takiej opcji nie daje w przypadku gdy jest podłączona antena satelitarna.

 

Tak czy owak po aktualizacji zrestartowałem TV do ustawień fabrycznych i ustawiłem LNB na:

Niska: 9750

Wysoka: 10600

 

I poszło...

 

W sumie to do tej pory nie wiem dlaczego takie wartości LNB powinny zostać ustawione? W guglach znalazłem, że są to "standardowe częstotliwości"...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Konwerter twin ustawiony na Hotbirda i dwa dekodery. Od jakiegoś czasu występowały braki sygnału na dekoderze Philips. Na Sagemcomie nigdy nie było problemu. Delikatnie pokręciłem anteną i pomagało. Niestety od wczoraj definitywnie brak sygnału na Philipsie. Zamieniłem dekodery, zamieniłem kable przy konwerterze - niestety w salonie (gdzie używam Philipsa) cały czas brak sygnału. Według mnie konwerter w porządku. Zostaje więc kabel. Ale co się mogło stać?

Dodam, że w jednym miejscu kabel ma trochę poszarpaną przez kant szuflady izolację (kabel idzie przez całe mieszkanie, również w szafie).

Edytowane przez marecky
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Kabel może być tu przyczyną, sam piszesz, że ma poszarpaną izolację. Jeśli Phillips działa bez problemu tam gdzie jest podłączony Sagecom to tylko potwierdza to, że kabel. Spróbuj jeszcze podłączyć Philipsa pod wyjście używane dotychczas przez Sagecoma. To wykluczy ewentualną awarię jednego z wyjść konwertera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Na jednym kablu działają oba dekodery. Na drugim żaden. I to bez względu do którego wejścia konwertera podłączone są kable. Naprawdę poszarpana izolacja powoduje przerwanie sygnału? Ona była tak poszarpana od dawna. A jednak kłopot z brakiem sygnału występuje od niedawna.

Co ty na to, że kilka razy pomogło kręcenie anteną? Od wczoraj już nic nie pomaga.

Edytowane przez marecky
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Proszę o pomoc z odbiorem kanałów z platformy nc+.

 

Mianowicie problem polega na tym, iż od wczoraj nie mam kanałów TVNowsckich. TVP1 i inne są.

 

Nie wiem, czy to wynika z poruszenia anteną przez fachowców na rusztowaniu..

 

4184e7a66619a.jpg

 

4ddff99e500af.jpg

 

Zdjęcie zrobione na pierwszym kanale, tj. TVN.

Edytowane przez kichu66
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...