Skocz do zawartości
  • 0

Problemy z odbiorem sygnału


mpotasznik
 Udostępnij

Pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

DSR-7001 ma przelotkę na drugi tuner. Podłączam do niego tuner analogowy. Tylko, że w takim ustawieniu nie ma sygnału na analogu. Zadałem to samo pytanie na SSS, bo forum ML nie działało, jednak napisano mi, że jedyne wyjście to konwerter na 2 tunery. Czy przelotkę w ogóle da się jakoś wykorzystać (np. jak się połączy DSR-7001 z tunerem cyfrowym)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Najpierw podłączasz tuner cyfrowy, a potem analogowy. Jak oglądasz analoga to tuner cyfrowy ma być wyłączony i odwrotnie, czyli jak oglądasz z cyfrowego to analog ma być wyłączony, musi działac.

 

Aha, jeżeli wyłączysz którys z tunerów to tylko z pilota.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Tzn. sytuacja jest zapewne taka, że jak włączasz cyfrowy to sygnał znika na analogu - to właśnie "urok" przelotki - tuner cyfrowy odcina sygnał, bo sam z niego korzysta.

 

Najprostsze rozwiązanie w tym wypadku to wymiana konwertera na tzw. Twin - z dwoma wyjściami - jeden kabel idzie do cyfrowego, drugi do analogowego i obydwa mogą być wtedy włączone jednocześnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Tzn. sytuacja jest zapewne taka, że jak włączasz cyfrowy to sygnał znika na analogu - to właśnie "urok" przelotki - tuner cyfrowy odcina sygnał, bo sam z niego korzysta.

Nie do końca tak... ten który jest pierwszy zostawia na przelotce pasmo z którego korzysta, np. jeśli oglądasz coś z 11.240 V, to na przelotke zostaje podany sygnał low-band i polaryzacja pionowa.

Ale pewnie są też tunery, które w momencie włączenia odcinają napięcie na przelotce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Nie wiem jak na tym Ferdku jest, ale ja na Samsungu od Polsatu kiedys miałem przez "loop'a" podłączonego analoga i działało to w ten sposób, ze jak chcę analoga ogladać to muszę przerzucić "cyfrówkę" w STAND-BY :) Jak wyłączałem z sieci cyfrowy tuner to na analogu nic nie było :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Nie do końca tak... ten który jest pierwszy zostawia na przelotce pasmo z którego korzysta, np. jeśli oglądasz coś z 11.240 V, to na przelotke zostaje podany sygnał low-band i polaryzacja pionowa.

Ale pewnie są też tunery, które w momencie włączenia odcinają napięcie na przelotce.

Mam FERGUSONa 3018 i analog...

po wyłaczeniu pilotem Fergusona (STAND-BY) chodzi bez problemu tuner analogowy, natomiast gdy tuner cyfrowy przełącze na odbiór SAT/TV (z pilota), pozostaje na konwerterze polaryzacja kanału pozostawionego na tunerze cyfrowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
natomiast gdy tuner cyfrowy przełącze na odbiór SAT/TV (z pilota), pozostaje na konwerterze polaryzacja kanału pozostawionego na tunerze cyfrowy.

zmiana polaryzacji polega na zmianie napięcia zasilającego konwerter (14 lub 18 V - w przybliżeniu) więc na przelotce pojawia się takie same napięcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Mam Fergusona 3318. Chciałem zrobić zeza Hot Bird+Astra (19 E). Na razie próbuję złapać Hot Birda i tu zaczyna się mój problem. W menu gdzie sprawdza się siłę i jakość sygnału ustawiam częstotliwości danych transponderów m. in. tych, z których jak wyczytałem http://laki.[beep]/faq/montaz_sat.htm

najlepiej ustawiać Hot Birda. (11881 V (Sky Italia) i 12597 V (Planeta Sport).) Gdy jednak uda mi się poruszając anteną złapać jakąś jakość sygnału (30-70%) i na kanałach fabrycznie ustawionych (Planeta Sport lub TVN-y (zależy czy ustawiałem transponder Sky Italia transponder z Planetą Sport czy jakiś inny) też pasek sygnału wskazuje kilkadziesiąt procent, to przy automatycznym wyszukiwaniu kanałów tuner znajduje kanały z innych pozycji: 28.2 E (Broadband UK, BBC Parliament), 19.2 E (ĆT 24, Noe TV), 39 E (Zagrava, Strana Sovetov). Może problemem jest to, że rurka stojaka ściennego nie jest idealnie pionowo. (Mam taki stojak http://www.hollex.pl/index.php?page=prod&kat=42&id=199 )

Czy teraz czeka mnie ponowne wiercenie otworów, aby wszystko było idealnie pionowo? Czy właśnie brak idealnego pionu jest przyczyną mojego problemu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Mam Fergusona 3318. Chciałem zrobić zeza Hot Bird+Astra (19 E). Na razie próbuję złapać Hot Birda i tu zaczyna się mój problem. W menu gdzie sprawdza się siłę i jakość sygnału ustawiam częstotliwości danych transponderów m. in. tych, z których jak wyczytałem http://laki.[beep]/faq/montaz_sat.htm

najlepiej ustawiać Hot Birda. (11881 V (Sky Italia) i 12597 V (Planeta Sport).) Gdy jednak uda mi się poruszając anteną złapać jakąś jakość sygnału (30-70%) i na kanałach fabrycznie ustawionych (Planeta Sport lub TVN-y (zależy czy ustawiałem transponder Sky Italia transponder z Planetą Sport czy jakiś inny) też pasek sygnału wskazuje kilkadziesiąt procent, to przy automatycznym wyszukiwaniu kanałów tuner znajduje kanały z innych pozycji: 28.2 E (Broadband UK, BBC Parliament), 19.2 E (ĆT 24, Noe TV), 39 E (Zagrava, Strana Sovetov). Może problemem jest to, że rurka stojaka ściennego nie jest idealnie pionowo. (Mam taki stojak http://www.hollex.pl/index.php?page=prod&kat=42&id=199 )

Czy teraz czeka mnie ponowne wiercenie otworów, aby wszystko było idealnie pionowo? Czy właśnie brak idealnego pionu jest przyczyną mojego problemu?

 

Niestety antena musi być idealnie ustawiona aby poprawnie odbierać kanały z danego satelity. Sądzę że jeśli twój tuner wyszukuje kanały z innych satelit może być przyczyną właśnie odchyłu od prawidłowej pozycji 13E. Swoją drogą to trochę dziwne żeby znajdywał kanały z tak odległych satelit (13E a 39E), ale to jednak w praktyce tylko kilkanaście stopni czyli niewielkie odchylenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
przy automatycznym wyszukiwaniu kanałów tuner znajduje kanały z innych pozycji: 28.2 E (Broadband UK, BBC Parliament), 19.2 E (ĆT 24, Noe TV), 39 E (Zagrava, Strana Sovetov).

to niemożliwe aby przy ustawieniu na Hot Bird znajdywał programy np. z Astry 2, zapewne wpisuje jakieś swoje domyślne ustawienia. Wpisuj transpondery ręcznie, osobno.

 

Może problemem jest to, że rurka stojaka ściennego nie jest idealnie pionowo.

Czy teraz czeka mnie ponowne wiercenie otworów, aby wszystko było idealnie pionowo? Czy właśnie brak idealnego pionu jest przyczyną mojego problemu?

Jeżeli to jest odchył kilku stopni to sobie to daruj, możesz też w razie słabego sygnału skorygować to odpowiednim skręceniem konwerterów.

 

Swoją drogą to trochę dziwne żeby znajdywał kanały z tak odległych satelit (13E a 39E), ale to jednak w praktyce tylko kilkanaście stopni czyli niewielkie odchylenie.

Co też kolega pisze! 13E a 39E to niewielki odchylenie? To jest różnica jak diabli. :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dziękuję za odpowiedzi. Dodam jeszcze, że jak złapię paredziesiąt procent jakości sygnału na transponderze TVN-u, to na transponderach z Planetą Sport i TVP jest 0% i odwrotnie. Aha kanały z Astry 19.2 E (tylko transponder z czeskimi kanałami) tuner "złapał" razem z kanałami z Astry 2A/2B 28.2 E. :shock::roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Swoją drogą to trochę dziwne żeby znajdywał kanały z tak odległych satelit (13E a 39E), ale to jednak w praktyce tylko kilkanaście stopni czyli niewielkie odchylenie.

Co też kolega pisze! 13E a 39E to niewielki odchylenie? To jest różnica jak diabli. :o

 

Źle mnie zrozumiałeś- w stopniach to jest ogromna różnica ale optycznie to niewielkie odchylenie! :wink: Może źle się wyraziłem w "praktyce", chodziło mi raczej o to jak się widzi daną rzecz, w tym wypadku antenę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Źle mnie zrozumiałeś- w stopniach to jest ogromna różnica ale optycznie to niewielkie odchylenie! :wink: Może źle się wyraziłem w "praktyce", chodziło mi raczej o to jak się widzi daną rzecz, w tym wypadku antenę.

Optycznie to też jest różnica, zeza na te dwie pozycje nie zrobisz :P (przy standardowej offsetowej)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Źle mnie zrozumiałeś- w stopniach to jest ogromna różnica ale optycznie to niewielkie odchylenie! :wink: Może źle się wyraziłem w "praktyce", chodziło mi raczej o to jak się widzi daną rzecz, w tym wypadku antenę.

Optycznie to też jest różnica, zeza na te dwie pozycje nie zrobisz :P (przy standardowej offsetowej)

 

Może i masz rację, zez faktycznie nie jest możliwy na tak odległe satelity, ale chodziło mi też o to że żeby dobrze odbierać danego satelitę nie może być nawet najmniejszej różnicy, czy to optycznej czy praktycznej. 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Postanowiłem sprowadzić montera, by może on sam skorygował brak pionu i ustawił to wszystko jak trzeba. Monter przyjechał, zobaczył i...stwierdził, że wcale nie jest tak krzywo. Próbował ustawić na własnym tunerze, który podłączył do mojej anteny Hot Birda i Astrę 19.2. Robił to tak jak ja-bez miernika, tylko za pomocą pasków sygnału i ustawionych na tamtym tunerze kanałów, w tym Polsatu Sport, o którym powiedział, że to jeden z mocniejszych kanałów, jeśli chodzi o sygnał. Po chwili prób stwierdził że przeszkodą są drzewa stojące kilka metrów od bloku. Do takiego wniosku doszedł m. in. po tym, jak po przesunięciu anteny bardziej w kierunku zachodnim pasek siły sygnału dalej wskazywał wartości po kilkadziesiąt procent (jakość oczywiście 0%) oraz gdy po przysłonięciu konwertera głównego (drugi konwerter nie był podłączony) także siła sygnału nie osłabła znacząco. Jego zdaniem zatem winne są drzewa a od liści są odbicia (jak pisałem we wcześniejszym poście ustawiając udawało mi się osiągnąć na niektórych kanałach 70%, 90% jakości sygnału a obraz się nie pokazywał (na początku ustawiania zdawało mi się, że ze dwa razy "mrugnął" na ułamek sekundy przy 10%-30%, później już w ogóle). W jaki sposób drzewa są przeszkodą dla sygnału tzn. czy już parę cienkich gałązek może go utrudnić? Moja antena "patrzy" właśnie na niezbyt grube i nie takie gęste części drzew. Dla trochę większego zobrazowania sytuacji rysunek.antenafr8.th.jpgDrzewa są trzy:

-pierwsze z lewej na rysunku wydaje się tylko nieznacznie wchodzi na "drogę anteny",

-drzewo środkowe jest mniejsze i jego najwyższe gałązki wydają się być na drodze anteny (nie są jednak bardzo gęste ani grube),

-drzewo z prawej na rysunku przy obecnym usytuowaniu anteny wydaje się wg mnie nie miec znaczenia, bo jest dosyć wyraźnie z boku z perspektywy tego jak patrzy antena.

Antena na rysunku jest za drzewem z lewej strony. Jak już mówiłem patrzy ona mniej więcej na środkowe mniejsze drzewo, a dokładniej na jego całkowicie górną partię (w rzeczywistości jest tam gęściej niż mi wyszło na rysunku, ale i tak niezbyt gęsto), a na jej "drogę" wchodzą też jakieś gałęzie drzewa z lewej (na rysunku), ale też niezbyt dużo. Czy wystarczy usunąć gałęzie, na które antena patrzy bezpośrednio czy po ich usunięciu i tak drzewa będą przeszkadzać przez jakieś odbicia czy coś? Widziałem anteny skierowane między dwa drzewa, między koronami których nie było chyba więcej niż 3-4 metry i muszą ludziom działać. Czy do odbioru powinna wystarczyć przestrzeń między (i nad) drzewami trochę większa (np. pół metra w każdą stronę) od średnicy czaszy czy też koniecznie trzeba by się pozbyć powiedzmy górnej połowy drzewa lub jego całego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Wiele wyjaśni, jeśli podasz odległość anteny od drzewa oraz wysokość (mniej więcej) drzewa względem konwertera umieszczonego przy czaszy. "Fachowiec" był marny. Bez miernika a nawet bez tunerka analogowego. Taki tam na "oko". Jak w warsztacie samochodowym, gdzie na rachunku napisano za naprawę auta: "byle co = 180 zł.".

Mogę być rozłączony przez "tyfusa", który z zawrotną szybkością będzie ściągał film lub inne bajki. Wtedy zamilknę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Może ktoś z was mnie oświeci. Bo ja już nie wiem o co chodzi.

 

Mam pionka i ID'ka. Czaszę 70. Mieszkałem w jednej cześci miasta i wszystko było OK. Przeprowadziłem się podłaczam zestaw, a tu niespodzianka. Sprzęty nie chodzą po podłączeniu przez diseq. Kiedy podłączę każdego satelitę oddzielnie, poprostu wykręcę jeden kabel z diseq'a, albo po zupełnym odłączeniu go podłaczam tylko jeden konwerter - działa. Wiadomo, że każdy satelita oddzielnie, ale działa. Kiedy znowy próbuję podłaczyć zeza ani HB, ani Astry - nic tylko czarny ekran.

 

O co chodzi??? Może ktoś z was wie???

 

Diseq przecież jest ten sam i działał w starym miejscu. :?:?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Może ktoś z was mnie oświeci. Bo ja już nie wiem o co chodzi.

 

Mam pionka i ID'ka. Czaszę 70. Mieszkałem w jednej cześci miasta i wszystko było OK. Przeprowadziłem się podłaczam zestaw, a tu niespodzianka. Sprzęty nie chodzą po podłączeniu przez diseq. Kiedy podłączę każdego satelitę oddzielnie, poprostu wykręcę jeden kabel z diseq'a, albo po zupełnym odłączeniu go podłaczam tylko jeden konwerter - działa. Wiadomo, że każdy satelita oddzielnie, ale działa. Kiedy znowy próbuję podłaczyć zeza ani HB, ani Astry - nic tylko czarny ekran.

 

O co chodzi??? Może ktoś z was wie???

 

Diseq przecież jest ten sam i działał w starym miejscu. :?:?:

 

Całe zadanie wykonaj jeszcze raz. Tym razem włóż w to trochę serca a raczej więcej staranności. Dla mnie to wyglada na zwarcie kabla ze złączką (kabli ze złączkami) przy disq'u lub padł Ci przełącznik disq'c.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Bogdan - przy transporcie diseq'a w kieszeni z jednego osiedla na drugie - nie chce mi się wierzyć, ale spróbuję podłączyć jakiś inny. A co do podłączenia to tym razem (nie tak jak w poprzednim miejscu gdzie sam to montowałem) robił to "fachman". Gościu powinien się na tym znać. Nie mniej dzięki za radę-spróbuję.

 

Może jeszcze ktoś ma jakiś inny pomysł??? Będę wdzięczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...