Jump to content
Barti

HGTV – Home & Garden TV

Recommended Posts

TVN S.A., należąca do amerykańskiego koncernu mediowego Scripps Networks Interactive, wprowadza na polski rynek amerykański kanał lifestyle'owy HGTV – Home & Garden TV. Obecnie dociera on do 102 milionów gospodarstw domowych w ponad 30 krajach Ameryki Północnej i Azji. Polscy widzowie, jako pierwsi w Europie, będą mogli zapoznać się z programami HGTV już na początku stycznia 2017 roku

 

HGTV – Home & Garden TV wprowadzi polskich widzów w świat najciekawszych wnętrz, pięknych ogrodów, fascynujących historii, gruntownych remontów oraz porad znanych ekspertów. W Stanach Zjednoczonych HGTV jest obecnie najpopularniejszym płatnym kanałem telewizyjnym skierowanym do kobiet. Ponadto, w zeszłym roku w USA odnotował najlepsze wyniki oglądalności od początku swojego istnienia – 8% wzrost w porównaniu z 2014 r. Obok świetnych międzynarodowych formatów widzowie HGTV będą mogli obejrzeć nowe lokalne produkcje, których jedną z głównych prowadzących będzie znana i lubiana Dorota Szelągowska. Samodzielne urządzanie wnętrz, remonty i majsterkowanie są bardzo popularne wśród Polaków, a HGTV jest odpowiedzią na tę popularność. Ta kategoria programowa stanowić będzie dużą część ramówki (w USA nazywana jest DIY ang: do-it-yourself).

Oferta kanału będzie skierowana przede wszystkim do mieszkańców dużych miast – ludzi, którzy postrzegają dom nie tylko jako bezpieczne centrum życia rodzinnego i budowania dobrych relacji z innymi, ale również źródło inspiracji, wyraz własnej indywidualności, a także miejsce pracy, zabawy oraz relaksu. Kanał będzie doskonałym wyborem dla tych, którzy uwielbiają majsterkować i własnoręcznie tworzyć domowe ozdoby, informuje nadawca.

 

HGTV – Home & Garden TV pojawi się na polskim rynku w wyniku przekształcenia obecnie dostępnego kanału TVN Meteo Active.

 

 

 

:arrow: https://satkurier.pl/news/151436/kanal-hgtv-wchodzi-do-polski.html

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ciekawe, że polska wersja będzie najprawdopodobniej obdarzona pełną wersją nazwy, czyli Home & Garden TV. I to jeszcze po skrócie. Ale to pewnie dlatego, aby ludziom uświadomić o czym ten kanał będzie, bo same HGTV niewiele by mówiło. Oby tak było tylko przez jakiś czas, a później byłby już normalnie jako po prostu HGTV.

 

Co do samej marki, to Scripps chyba mocno będzie szedł w ekspansję tej marki, ponieważ:

- 27 czerwca br. HGTV wystartował w Nowej Zelandii jako kanał free-to-air w ramach naziemnej platformy Freeview! Pod koniec sierpnia pojawił się na satelicie.

- 1 lipca br. wystartował w Indonezji.

- w 2015 r. pojawił się na dwóch rynkach - 1 lutego w Australii, oraz 31 sierpnia w Malezji.

 

Natomiast 27 lipca beIN Media Group poinformował o współpracy z Scripps Networks Interactive. Dzięki temu 1 sierpnia w ofercie beIN pojawił Travel Channel (poszerzony zasięg, bo kanał jest dostępny także w OSN) oraz od 2 listopada po raz pierwszy w regionie MENA pojawi się właśnie HGTV. Nie jestem pewny czy na wyłączność u nich, bo beIN lubił ostatnio pododawać sobie trochę kanałów na wyłączność (szkoda, że tego zjawiska nie ma już w Polsce... :sad:).

 

Jeżeli Scripps się postara, a widać, że lifestyle jest ich bardzo mocną stroną, a niektóre programy u nas się jakoś przyjęły, to może i HGTV jakoś da radę w Polsce :-)

 

Fakt. Mamy już DOMO+ czy co nieco można oglądać w innych kanałach, ale jednak zasięg TVN Meteo Active ma spory, więc to będzie spora zaleta.

Nie neguję. Nie krytykuję. A skoro, to będzie także w jakimś stopniu produkcji TVN-u, to można oczekiwać czegoś dobrego. Oczywiście nie wszystkim to może podejść. Nie zdziwiłbym się, gdyby Travel Channel zostałby przeniesiony w Polsce na lokalną koncesję, a za kanał odpowiadałby także TVN S.A., czyli oczywiście Scripps; oraz gdyby Polsat Food Network zacząłby się nazywać po prostu Food Network.

 

O Fine Living Network pewnie można już zapomnieć. Zapowiedzi były jeszcze wtedy, gdy nie przejęli TVN-u. Później przejęli, więc to nie miałoby sensu. Postanowiono wprowadzić inną markę. Ciekawe czy DIY Network też będą mieli w planach... :-)


Ciekawi mnie czy stacja pojawi się w jakości HD ;)

Znając TVN, to cała produkcja kanału pewnie w HD, wraz z kontentem. A czy sam kanał będzie w HD? W sumie nie można tego wykluczyć. Skoro w styczniu będziemy chyba już w pełni w DVB-S2, to znalazłyby się jakieś dodatkowe Mbps na to :-) Oby.

Edited by Emil.1603

Share this post


Link to post
Share on other sites

No właśnie myślę, że skoro Scripps na naszym rynku od roku nadaje swoje dwa kanały: Travel Channel i Polsat Food Network w HD, a i kolejne kanały od TVN przechodzą na wysoką rozdzielczość, to nie ma szans na to żeby HGTV nadawał w SD :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zwłaszcza też, że taka TVN FABUŁA wystartowała TYLKO w HD, a Travel Channel i (Polsat) Food Network NIE SĄ już nadawane w SD :-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

No właśnie o to mi chodzi :) tak więc jakby HGTV na satelicie nadawany był w jakości SD, a nie HD, to byłoby to bardzo dziwne :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Noo, w dzisiejszych czasach uruchamianie takiego kanału tylko w wersji SD byłoby wręcz śmieszne, żeby nie powiedzieć, żałosne! :? :roll:

Tak więc, ja również liczę na to, że kanał ten od razu będzie dostępny w wersji HD i też tylko w tej wersji.

Jeśli będzie inaczej to nie wiem, czy go w ogóle zaprogramuję w moim tunerze... :roll: Bo na oglądanie kanałów w rozdzielczości SD absolutnie nie mam ochoty.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koncesja już (najprawdopodobniej) jest: http://www.wirtualnemedia.pl/artykul/koniec-tvn-meteo-active-rusza-hgtv.

 

Skoro HGTV ma rozpocząć nadawanie z początkiem stycznia, a koncesja już jest, to widocznie Scripps z TVN-em chcą się bardzo i dobrze przygotować do nowego projektu. Na pewno bardziej mi się podoba od obecnego TVN Meteo Active. Na pewno nie każdemu podejdzie taka tematyka, ale skoro Scripps jest w tym dobry, parę formatów już wprowadzili w lokalnych wersjach i się przyjęły, to dlaczego nie? Może też podejście z tej strony, że to będzie kanał TVN-u, ale także pierwszy spoza tej marki, a na pewno większa piecza będzie pod samym Scrippsem, się jakoś uda. Świeża marka, coś innego, choć z samego formatu znanego.

 

Skoro też początek stycznia, to ja swoją datę obstawiam na 2 stycznia, która wydaje się być najbardziej logiczną i też prawdopodobną według mnie. Początek roku. Praktycznie nowy rok. Pierwszy dzień nowego tygodnia. Pierwszy roboczy dzień nowego miesiąca. :wink:

 

Jak będzie to zobaczymy. Oby wystartowali od razu w HD! Obowiązkowo. :-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Heh, jak kanał HGTV wystartuje tylko w wersji SD to nie wiem, czy będę go w ogóle programował w moim tunerze. :roll: Chociaż może nawet w ogóle to nie będzie konieczne, bo kanał ten zastąpi bezpośrednio kanał TVN Meteo Active. Z tym, że ten ostatni nie jest nadawany w wersji HD. :roll:

Oby tak się nie stało i niech HGTV wystartuje od razu w wersji HD i tylko HD! W dzisiejszych czasach powinna to być podstawa.

 

@Emil, z informacji podanych w artykule, do którego wyżej podałeś link, wynika, że zmiana nazwy z TVN Meteo Active na HGTV nastąpi 7 stycznia przyszłego roku.

Wygląda więc na to, że to właśnie dnia 7 stycznia 2017 roku ruszy w Polsce kanał HGTV.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Przecież to nic nowego. Od samego początku wiadomo, że Dorota Szelągowska będzie twarzą stacji.

A o samym programie wiadomo też już od kilku tygodni.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Możliwe. News pojawił się (u nich) dwa dni temu, to go tylko podlinkowałem :wink:

Edited by Emil.1603

Share this post


Link to post
Share on other sites

Domo+

TVN Style

TTV

 

Po co kolejny taki kanał?

 

W 2012 roku napisałbym, że taki kanał może wytrzymałby z rok, ale ostatnio polski rynek prezentuje się, jak studnia bez dna i pewnie HGTV jakieś minimalne zyski będzie przynosił.

 

Choć to będzie kolejny klon klona. Zresztą, kto to jest w ogóle ta Dorota Szelągowska? Mądra chociaż ona? :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Zxcvbnm prowadziła Polowanie na Mieszkanie na TVN. Całkiem fajna. :) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Skoro sprawdziła się w polskich wersjach dwóch formatów Scrippsa, to w sumie nic dziwnego, że wsadzają ją do własnego kanału :-)

 

Może w nocy będą puszczać powtórki Kto was tak urządził?, jak to robi/robił TVN czy TVN 7 :-D

Edited by Emil.1603

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Zxcvbnm prowadziła Polowanie na Mieszkanie na TVN. Całkiem fajna. :)

 

Jeśli tak to niech sobie prowadzi. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moim zdaniem HGTV może sobie poradzić na polskim rynku, a przynajmniej osiągać lepsze wyniki oglądalności, niż TVN Meteo Active, ale głównie dlatego, że jego jedyna konkurencja nie jest dostępna w CP.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kolejne informacje o HGTV :-)

 

- HGTV – Home & Garden TV wysatrtuje w sobotę, 7 stycznia 2017 r.
 
- Nazwa wymawiana będzie dwujęzycznie - skrótowiec po polsku, rozwinięcie po angielsku. Przynajmniej tak jest w spocie promocyjnym.
 
- Wśród gwiazd stacji znajdą się Dorota Szelągowska i Maja Popielarska oraz nowe twarze – Katarzyna Kuźma oraz Jimie Ogden, Anglik mieszkający w Warszawie. Oboje dostali własne programy.
 
- Polska jest pierwszym krajem europejskim, w którym zadebiutuje lokalna wersja HGTV.
 
- Na antenie HGTV pojawią się amerykańskie formaty Scrippsa, takie jak: House Huntersm poświęcony handlu nieruchomościami, Fixer Upper, gdzie para prowadzących przekształca ruderę w piękny dom przy niewielkich kosztach czy Flip or Flop, w którym małżeństwo kupuje i remontuje zniszczone domy.
 
- HGTV powinien radzić sobie podobnie jak TVN STYLE. Liczymy na udział w rynku powyżej 1 proc. Kanał będzie też atrakcyjny dla reklamodawców i partnerów - opisywał na 43. Międzynarodowej Konferencji PIKE 2016 Jim Samples, prezes Grupy TVN.
 
- Stacja wprowadzi także polskie produkcje, nad którymi cały czas pracuje. Jedną z szykowanych propozycji będą Domowe rewolucje - w programie Dorota Szelągowska wyremontuje całe mieszkania i domy (do tej pory jej ekipa zajmowała się pojedynczymi wnętrzami i kuchniami).

- Własne programy poświęcone ogrodnictwu poprowadzi Maja Popielarska, związana z Grupą TVN od 1999 roku.
 
źródełko: Wirtualnemedia.pl
 
Edited by Emil.1603

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na dzień dzisiejszy wciąż nie wiadomo jednak, czy stacja ta od razu wystartuje tylko w rozdzielczości HD, czy też tylko w archaicznym już SD. :roll:

A może w jednej i drugiej? Byłoby to bez sensu. HGTV powinno być już tylko w wersji HD.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...