Jump to content
Mr.Chiquita

KRRiT (Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji)

Recommended Posts

U regulatora rynku w końcu zmiany:
 

Prezydent RP Andrzej Duda powołał w skład Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji Janusza Kaweckiego i Andrzeja Sabatowskiego – poinformowała Kancelaria Prezydenta.

 

Janusz Kawecki to profesor nauk technicznych i nauczyciel akademicki. Jest publicystą ”Naszego Dziennika” i Radia Maryja.

 

Andrzej Sabatowski w przeszłości związany był m.in. z wrocławskim oddziałem Telewizji Polskiej.

 

Wcześniej, 22 lipca br., swoich członków do KRRiT wskazał parlament: Sejm powołał Elżbietę Więcławska-Sauk i Witolda Kołodziejskiego, a Senat – Teresę Bochwic.
Zgodnie z ustawą o radiofonii i telewizji, sześcioletnia kadencja KRRiT zaczyna się z dniem powołania jej ostatniego członka.

Kadencja poprzedniego składu KRRiT upłynęła 4 sierpnia br., ale Jan Dworak, Krzysztof Luft, Witold Graboś, Sławomir Rogowski i Stefan Pastuszka wypełniali nadal swoje obowiązki w związku z brakiem powołania dwóch nowych członków przez prezydenta.

źródło: http://www.press.pl/tresc/45621,jest-juz-pelny-sklad-krrit

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja jeszcze dodam że pierwsze posiedzenie Rady w nowym składzie odbędzie się w piątek albo w poniedziałek.

Share this post


Link to post
Share on other sites

I nie obeszło się bez zamieszania:

Kilkanaście ostatnich uchwał KRRiT jest nieważnych

Uchwały, które podjęła Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji we wtorek 13 września br., są nieważne – dowiedział się ”Presserwis”.

Choć kadencja dotychczasowego składu KRRiT upłynęła 4 sierpnia br., Jan Dworak, Krzysztof Luft, Witold Graboś, Sławomir Rogowski i Stefan Pastuszka pełnili nadal swoje obowiązki, w tym odbywali posiedzenia. Nowy skład Rady był w tym czasie niekompletny w związku z brakiem powołania przez prezydenta dwóch członków.
Zgodnie z ustawą o radiofonii i telewizji sześcioletnia kadencja KRRiT zaczyna się z dniem powołania jej ostatniego członka. We wtorek 22 lipca br. swoich członków wskazał parlament (Teresę Bochwic, Elżbietę Więcławską-Sauk, Witolda Kołodziejskiego). Dwóch pozostałych (Janusza Kaweckiego i Andrzeja Sabatowskiego) prezydent Andrzej Duda powołał w poniedziałek 12 września. Kancelaria Prezydenta poinformowała o tym dzień później, wtedy też postanowienie prezydenta trafiło do Krajowej Rady. Właśnie tego dnia odbyło się posiedzenie z udziałem dotychczasowych członków KRRiT. Podjęli oni kilkanaście uchwał, m.in. o przedłużeniu koncesji dla TVP Sport i TVP Historia na kolejnych 10 lat oraz o rozstrzygnięciu konkursów na częstotliwości radiowe w Braniewie (dla Radia Zet Gold) i Myśliborzu (dla Radia Stargard). Jak się dowiedzieliśmy w KRRiT, uchwały nie mają mocy wiążącej. – Informacja z Kancelarii Prezydenta dotarła po posiedzeniu Krajowej Rady. W dobrej wierze zwołaliśmy posiedzenie i je odbyliśmy – mówi Witold Graboś, który był wiceprzewodniczącym poprzedniego składu KRRiT.

 

źródło: http://www.press.pl/tresc/45648,kilkanascie-ostatnich-uchwal-krrit-jest-niewaznych

 

A, przy okazji, wybrano też nowego prezesa UKE. Został nim Marcin Cichy (poprzednio dyrektor biura analiz w Ministerstwie Cyfryzacji).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mają do tego prawo.

 

A ja mam pytanie z innej beczki dotyczące obowiązku must carry.

Czy gdyby w Polsce powstała platforma FTA na wzór Freesat i posiadała transponder z wiązką tylko na nasz kraj, to czy miałaby obowiązek rozprowadzania kanałów objętych tym przepisem? Wszystkie te kanały są kodowane, to wówczas nadawca musiał by go odkodować pod warunkiem że znajdzie się on na transponderze ze spot beamem? Jak to jest, bo naprawdę nie wiem, a bardzo mnie to ciekawi.

 

Bardzo proszę o odpowiedź! ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Myślę, że tak. Dlatego, że Brytyjczycy chcą robić to, co w innych krajach w ogóle nie jest zauważalne.

I jeszcze jedno: Powstałby nasz telewizyjny polski satelita o nazwie "Chrobry".

Edited by Barti
Poprawiono dość niechlujną pisownię w poście.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Szef KRRiT Witold Kołodziejski udzielił w czwartkowy wieczór wywiadu dla internetowej stacji "wPolsce.pl":

 

Rozmowa dotyczyła nie tylko sprawy TVN24, ale także innych aspektów, na przykład koncentracji na rynku telewizyjnym czy też kwestii "must carry/must offer".

Share this post


Link to post
Share on other sites

Akurat kwestia must carry/must offer powinna już dawno zostać poprawiona, gdyż ten przepis obecnie na przykład daje lukę, z której korzysta Cyfrowy Polsat majstrując przy pozycji TV Puls, czy nie dodając stacji Puls 2 i WP do oferty.

Share this post


Link to post
Share on other sites

PiS w swojej zaciekłości zapomniał że TVN należy teraz do Amerykanów i musieli się rakiem wycofywać z tej kary. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ich trolle dalej powtarzają Niemiecki. A bardziej dociekliwi mówią że Amerykanie z Niemieckim kapitałem. Chyba tvn musi zmienić nazwe na TV USA.

Share this post


Link to post
Share on other sites

PiS w swojej zaciekłości zapomniał że TVN należy teraz do Amerykanów i musieli się rakiem wycofywać z tej kary. :)

Prawda jest taka, że Kaczyński w zdenerwowaniu o nałożoną karę chciał odwołać cały skład KRRiT. Dlatego też pospiesznie karę cofnęli. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sprawozdanie KRRiT wraz z informacjami o podstawowych problemach w rtv za rok 2017 będzie już znany najpóźniej do dnia 29 lub 30 marca.

A poza tym ostatnio opublikowano raport prof. Karp ws. wydarzeń z grudnia 2016 r.

Edited by Pepek94

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dzisiaj KRRiT ogłosiła przeprowadzenie konsultacji społecznej ws. implementacji dyrektywy DAUM do polskiego porządku prawnego. Zachęcamy do uczestnictwa w konsultacji oraz do zgłaszania wszelkich uwag.

Link: http://www.krrit.gov.pl/regulacje-prawne/konsultacje-krrit/news,2873,krrit-oglasza-publiczne-konsultacje-w-sprawie-nowelizacji-dyrektywy-o-audiowizualnych-uslugach.html

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...