Skocz do zawartości

Canal Digital (Skandynawia)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Na koniec marca 2007 skandynawska platforma satelitarna Canal Digital miała 944 tysięcy abonentów. Telenor, jej właściciel ogłosił 4 maja wyniki za pierwszy kwartał 2007, z których wynika, że Canal Digital wygenerował 12 proc. wzrost obrotów w tym okresie, z łącznym obrotem 1,396 mln NOK (171,88 mln euro). Przed rokiem Canal Digital miał obrót 1,251 mln NOK.

 

Pod koniec marca 2007 Canal Digital podał liczbę 944 tys. abonentów satelitarnej platformy i 700 tys. abonentów wśród sieci kablowych w Skandynawii.

 

Liczba abonentów satelitarnej platformy za pierwszy kwartał 2007 zwiększył się jedynie o 1 tys., ale wzrosło zainteresowanie nowym produktem - Multiroom. Liczba abonentów w sieciach kablowych wzrosła w tym okresie o 4 tysiące.

 

żródło:satkurier.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Na początku miesiąca karta Canal Digital ( http://www.canaldigital.fi ) przestała działać w Fergusonie 6018CR soft TSH_AF6018CR_CONAX_TSR_A5072_20050420. Objawia się to tym, że po włożeniu do czytnika rozkodowuje kanał przez około dziesięć sekund i przestaje działać. Znowu jak się kartę wyjmie i włoży do czytnika to samo. Sprawdzane na dwóch tunerach. Próbowałem też innego softu na Conax jaki znalazłem 190CN_TSR_A6679_20051010 i to samo. Na najnowszym dvbxtreme w ogóle nie rusza choć kartę wykrywa.

Nie chce też działać na Echostarze DSB-808 2CI+Conax, na którym wcześniej nie było problemów. Komunikat "check smartcard" ale w menu CA można odczytać z niej informacje.

Myślałem, że np. uprawnienia nie przeszły ale karta działa bez problemów w tunerach Globo6010CR i Opticum 7000CR. Wpisy w menu CA mam Canal+, Nordic 1, Nordic 2, Nordic 3, TSS, Nordic 4, Nordic 5 z czego aktualną datę ma tylko Nordic 2.

Czy ktoś z was wie co może być przyczyną? Mieli jakieś zmiany w kodowaniu? Słyszałem, że TVN w kartach do kablówek coś zmieniał niedawno(też Conax) i dużo tunerów ma problem z ich czytaniem, a bez problemu radzą sobie właśnie Globo. Może są jakieś nowsze softy na Conax do Fergusona?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 1 rok później...

Koledzy, czy znacie jakiś sposób na odbiór kodowanych kanałów norweskich? Tutaj http://www.flysat.com/tv-no.php widać, tylko 5 kanałów a i tak się powtarzają. Jedyne tylko NRK Tegnspråk a gdzie reszta? Czy trzeba mieć kogoś znajomego w Norwegii, który kupiłby sprzęt z kartą i wysłał do mnie i dopiero zacznie odbierać Nrk1, Nrk2 itp. kanały? :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
Gość Anonymous

Czy to prawda, że posiadając kartę Canal Digital można po zakończeniu umowy odbierać kanały SVT bez płacenia abonamentu? Kiedyś zdaje się, że coś takiego czytałem. Mam rodzinę w Szwecji, więc jakby się tak dało, to może by mi coś tam podrzucili, tylko nie wiem, czy warto im zawracać głowę :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym spróbował się popytać rodziny, nawet jeśli takiej opcji nie ma (przejrzałem stronę domową Canal Digital, ale nic nie znalazłem). Sam poluję na Viasat - tutaj zdaje się jest taka możliwość - trzeba mieć tylko tuner i kartę i podstawowe kanały działają bez opłat. Wiadomo, że Canal Digital to główny konkurent Viasat na szwedzkim rynku, więc może też oferują podobną usługę.

 

W ramach ciekawostki - najtańszy ich pakiet Lokalpaketet kosztuje 99 szwedzkich koron miesięcznie, co w przeliczeniu na polskie złotówki daje około 37 PLN. Kanały wchodzące w skład pakietu: http://www.canaldigital.se/Utbud/Parabol/Lokalpaketet/ Dodatkowo trzeba uiszczać co kwartał jakąś opłatę w wysokości 169 kr. Jak na nasze warunki to bardzo drogo :woot:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie też się zastanawiałem, czy to przypadkiem nie chodziło o Viasat. A masz może jakieś dokładniejsze informacje na ten temat, bo patrzyłem trochę na ich stronie, ale też nic takiego nie widzę :( Wolałbym wcześniej wiedzieć, o co pytać ;) Zależy też, czy ci moi korzystają w ogóle z satelity, jeśli nie, to pewnie nie będą w ogóle wiedzieli o co chodzi i nic się nie załatwi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na nasze warunki to bardzo drogo :woot:

 

No cóż, jak się doda, że normalny hamburger kosztuje w Norwegii nawet 60 koron, a najtańszy hamburger w McDonaldzie 18 koron (7zł!, ten który u nas idzie za 3zł) to już się nie robi tak drogo ;-). Po tygodniu spędzonym w Norwegii wchodząc do McDonalda stwierdziłem, że 18 koron to bardzo tania oferta ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 1 miesiąc temu...

Telenor wykupił udziały w C More Entertainment AB i poczęstował nas kolejnymi prawami do emisji:

-Wimbledon, ATP Tour i WTA Tour(2010-2011)

-NBA(2010/2011-2011/2012),

-MLS(2010-2013),

-Copa America 2011,

-Copa del Rey,

-mecze reprezentacji Norwegii w el. ME z Islandią (3 wrzesień) i Cyprem (6 październik),

-odnowienie praw do Serie A (2010/2011-2011/2012),

-odnowienie praw do Eredivisie (2010/2011-2012/2013),

-kanały klubowe Milanu, Barcelony i Realu Madryt.

 

W dodatku jesienią powstaną kanały: CANAL+ Fotboll i CANAL+ Sport 3 oraz CANAL+ Hockey(tylko w Norwegii i Danii).

 

Wreszcie Telenor wziął sprawy w swoje ręce. I teraz to będzie co oglądać. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 7 miesięcy temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 3 miesiące temu...
  • 2 lata później...

Posiadam odbiornik i kartę fińskiego Canal Digital

http://www.canaldigital.fi

http://pl.kingofsat.net/pack-canaldigitalnordic.php

 

Odbiornik to ADB TNR-2850ST (identyczny jak nowe BOX+ od NC+, nawet pilot pasuje)

Czy ktoś jest zorientowany czy karta jest parowana z odbiornikiem? Jeśli to możliwe chciałem wykorzystać inny tuner.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Canal Digital nadal traci abonentów,w pierwszym kwartale stracił 15 tys i łączna liczba to tylko 823 tys abonentów.Nadzieje wiążą z nowym dekoderze,opartym na Androidzie.

Edytowane przez umek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...