Skocz do zawartości

Rezygnacje z Cyfry+


deejay.m
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Generalnie @wonsik ma racje nikt Ci nie napisze ile zapłacisz, bo to zależy od Twojej umowy. Zerwać sam nie możesz. Nie płacisz przez (bodajże) trzy miesiące i wtedy C+ zrywa z Tobą umowę. Musisz wtedy zapłacić za te trzy miesiące + karę (Ile? Poszukaj w swojej umowie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Fajny wątek. Ale trochę zawężony. Moim zdaniem ktoś mógłby się skusić na założenie takiego "Zmiany w platformach satelitarnych, które pozwalają na wcześniejsze rozwiązanie umowy". Powiem tak. Ja bardzo chętnie bym rozwiązał umowę pod jakimkolwiek pretekstem, bo warunki dla nowych abonentów są bardziej korzystne niż te, które mam. Dlaczego ja, stary abonent, mam mieć gorsze warunki niż mają nowi? Cyfra traktuje obecnych klientów jak nie powiem co, a nowych czasem całkiem dobrze. Dlatego może jednak Polsat?

 

A zatem czy na obecną chwilę są jakieś powody, żeby zerwać umowę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowej platformy w praktyce nie ma. Przepisanie się do nowej platformy po zakończeniu okresu minimalnego to generalnie to samo, co przedłużenie obecnej. Tylko, że ja nie chcę czekać do końca umowy, bo jestem z jej warunków niezadowolony. Dlaczego mam płacić więcej niż teraz płacą nowi abonenci, a na dodatek nie mam tego, co oni mają za darmo czyli pakietu kanałów HD? Ja płacę teraz za kompakt HD 44zł. nowi dostają za bodaj 38. To właśnie są powody, że chciałbym zerwać umowę wcześniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowej platformy w praktyce nie ma. Przepisanie się do nowej platformy po zakończeniu okresu minimalnego to generalnie to samo, co przedłużenie obecnej. Tylko, że ja nie chcę czekać do końca umowy, bo jestem z jej warunków niezadowolony. Dlaczego mam płacić więcej niż teraz płacą nowi abonenci, a na dodatek nie mam tego, co oni mają za darmo czyli pakietu kanałów HD? Ja płacę teraz za kompakt HD 44zł. nowi dostają za bodaj 38. To właśnie są powody, że chciałbym zerwać umowę wcześniej.

Masz gorsze warunki bo pewnie wtedy gdy przedłużałeś takie warunki właśnie były i na takie się zgodziłeś. Proste. A co do nowej platformy, to wiele wskazuje, że ewentualnie będziesz mógł migrować wcześniej nie czekając na koniec okresu minimalnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... bo jestem z jej warunków niezadowolony. ...

Gdy ją podpisywałeś byłeś świadomy na jaki czas przyjmujesz zobowiązanie, bądź "facetem" i wywiązuj się honorowo z danego słowa (umowy). Chyba że Cię zmuszono do podpisu pod bronią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@glowa, gdy ktoś się zobowiązuje płacić półtora roku 44 zł miesięcznie, i płacze po pół roku że inni płacą 38 zł, on też chce, to jest to dziecinada rozkapryszonego bachora, a nie słowa odpowiedzialnego człowieka.

... Dlaczego mam płacić więcej niż teraz płacą nowi abonenci ...

Bo takie dałeś słowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płacę 44zł. miesięcznie, jednak uważam, że to jest nie w porządku, żeby nie używać mocniejszych słów, wobec mnie i tysięcy starych abonentów, że za ten sam pakiet, a nawet uboższy, bo pozbawiony darmowej opcji kanałów HD(w tym 2x Eurosport) mam płacić więcej niż inni tylko dlatego, że podpisują umowy teraz. Według mnie to jest nieuczciwe, niesprawiedliwe i jest jawnym naigrawaniem się z ludzi.

 

Gdybym wiedział, że tak będzie, to daję słowo, podpisałbym umowę z Polsatem. I moja następna umowa to będzie właśnie Polsat, gdyż spodziewam się, że znów mnie Cyfra zrobi w balona w ten sposób, że dadzą mi ofertę, która będzie gorsza od tej, którzy ludzie będą podpisywać w innym terminie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak tankujesz samochód a na następny dzień cena paliwa spada o 2 grosze na litrze to też masz pretensje do całego świata że nie tankował w tym samym dniu co Ty?

Nie tylko Cyfra stosuje promocje określone w jakimś przedziale czasu. Uwierz mi że jest więcej takich osób które podpisały umowy z Cyfrą / n / czy CP a potem się okazało że np. w okresie Świąt mieliby korzystniejsze warunki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmiana ceny paliwa o 2 grosze to podwyżka/spadek o 0,04%. Różnica w cenie o 6 zł.(44 i 38) to 14% o ile się nie mylę. Ponadto Cyfra zmienia "cenę paliwa" aż na 18 miesięcy. A półtora roku to wystarczająco długi okres czasu, żeby sobie policzyć, że ja zapłacę 6x18zł.=108zł. więcej za uboższą ofertę niż ktoś inny. I również wystarczająco długi okres na to, żeby dojść do wniosku, że coś tu nieładnie pachnie.

 

Ciekaw jestem, jak będziecie pisać, jeśli zdarzy się wam podpisać niekorzystną umowę? Bo teraz prawdopodobnie jesteście zadowoleni z korzystnych umów i możecie sobie szydzić z kogoś, kto ma umowę niekorzystną. A moja jest niekorzystna, bo o ile pamiętam pakiet HD kosztowałby mnie 11zł miesięcznie czyli 198zł. przez cały okres umowy. Czyli ja musiałbym w sumie zapłacić o 108+198=306zł. więcej!

 

Kazać komuś płacić 306 złotych więcej za uboższą ofertę to jest uważacie w porządku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 grosze to był tylko przykład, równie dobrze może być różnica w cenie kilkanaście groszy.. ale nie o paliwie jest to forum.

Na tym polegają właśnie promocje, jedna jest korzystniejsza, inna nie. Żeby Ciebie zadowolić musiałaby się zmieniać jedynie nazwa promocji. Zawartość programowa i cena już nie. To o czym piszesz to jakies science fiction, chcesz równości to płać jedynie abonament rtv, on z tego co wiem jest równy dla wszystkich i jednakowo drożeje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@glowa, gdy ktoś się zobowiązuje płacić półtora roku 44 zł miesięcznie, i płacze po pół roku że inni płacą 38 zł, on też chce, to jest to dziecinada rozkapryszonego bachora, a nie słowa odpowiedzialnego człowieka.
... Dlaczego mam płacić więcej niż teraz płacą nowi abonenci ...

Bo takie dałeś słowo.

Jeśli pojawi się możliwość rozwiązania umowy, będzie to oznaczało, że to cyfra choć jak to określasz "dała słowo", warunków nie dotrzymuje, bo tylko przy jednostronnej zmianie regulaminu, zawartości pakietów lub cen przez cyfrę+ furtka do bezkarnego rozwiązania umowy się otworzy.

 

Ale to już cię nie przerazi gdyby np. usunięto jakiś kanał, to dla Ciebie danie słowa będzie ważniejsze i zostaniesz pomimo tego, że druga strona zmienia zasady? W takim razie sam się stawiasz w pozycji ofiary, bo albo jesteśmy partnerami i obaj dotrzymujemy warunków, albo cyfra musi się liczyć z tym, że zmieniając ofertę w trakcie umowy będzie otrzymywać wypowiedzenia, bo taka możliwość jest już przewidziana podczas podpisywania umowy w regulaminie umowy o abonament.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozważamy, gdy C+ nie będzie się wywiązywać z umowy.

Dyskusja jest o

... bo jestem z jej warunków niezadowolony. Dlaczego mam płacić więcej niż teraz płacą nowi abonenci, a na dodatek nie mam tego, co oni mają za darmo czyli pakietu kanałów HD? Ja płacę teraz za kompakt HD 44zł. nowi dostają za bodaj 38. To właśnie są powody, że chciałbym zerwać umowę wcześniej.

@bartomello chyba nie czytałeś całości i Twoja wypowiedź się ma ni jak do tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem, ale przecież jeśli wypowie teraz, to dostanie karę umowną 299 zł i honor lub jego brak nie ma z tym nic wspólnego, więc musiałeś sugerować, że honorowo nie powinien wypowiadać w razie zmiany warunków, więc wytłumaczyłem, dlaczego jest to błędne myślenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

299 zł to dużo więcej jak 6 zł miesięcznie. On chce wydawać mniej 6 zł/mies., a Ty rozważasz by zapłacił 299 zł.

Wyraził się jednoznacznie, nowi obecnie mają taniej, ja również chcę taniej.

Dla mnie koniec zagadnienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę trzeba być zlośliwym albo nie umieć czytać ze zrozumieniem, żeby sugerować, że ja radzę, żeby płacił 299 zł...

 

Odwracasz kota ogonem... wyraźnie zasugerowałem, że ta opcja nie wchodzi w grę i zasugerowałem, że Tobie o taki przypadek NIE chodziło, bo jest on absurdalny. Przecież wiadome jest, że może sobie chcieć i żądać, może sobie pisać, dzwonić, ale i tak tego nie dostanie, bo nie ma ku temu podstaw, a jak nie będzie płacił, to zapuka windykacja, doliczą mu karę umowną i tyle w temacie.

 

Po co więc czepiasz się jego lamentowania i piszesz o braku honoru, tak jak by narzekaczy na tym forum było mało, skoro wiadomo, że popłacze, ponarzeka, ale i tak będzie płacił tyle co teraz, bo te inne opcje takie jak 299 zł skutecznie go odstraszą od rozwiązania umowy, a jak cyfra zmieni regulamin/ceny, to będzie miał prawo wypowiedzieć umowę, jak mu ta nie pasuje i po problemie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...