Skocz do zawartości

Rezygnacje z Cyfry+


deejay.m
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ja z kolei jestem ciekawy jak Cyfra+ w przypadku wypowiedzenia umowy traktuje słowa "W przypadku braku akceptacji ... w terminie 14 dni od daty jego doręczenia". Doręczenia a nie wystawienia. Ja np aneks dostałem dzisiaj, więc jeśli liczyłaby się data 2 listopada to nie mógłbym już wypowiedzieć umowy, bo 14 dni minęło wczoraj. Jak mam jednak w razie czego udowodnić, że pismo dostałem dzisiaj a nie 10 dni temu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z kolei jestem ciekawy jak Cyfra+ w przypadku wypowiedzenia umowy traktuje słowa "W przypadku braku akceptacji ... w terminie 14 dni od daty jego doręczenia". Doręczenia a nie wystawienia. Ja np aneks dostałem dzisiaj, więc jeśli liczyłaby się data 2 listopada to nie mógłbym już wypowiedzieć umowy, bo 14 dni minęło wczoraj. Jak mam jednak w razie czego udowodnić, że pismo dostałem dzisiaj a nie 10 dni temu.

 

Nawet jak nie jesteś w stanie udowodnić, to możesz przyjąć sobie datę np dzisiejszą, że dopiero otrzymałeś. Przecież Cyfra wysyła aneksy listem zwykłym, więc dokładnej daty doręczenia ani oni Tobie ani Ty im nie jesteś w stanie udowodnić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też zastanawiałem się nad rezygnacją. Mam pakiet Kompakt za 35zł/m-c. Chciałem początkowo wypowiedzieć umowę i przejść na pakiet Canal+Kompakt_PVR+Multiroom, ponieważ chciałem też Cyfre kupic dla rodziców. Zrezygnowałem i zakupię następny dekoder, tym razem PVR z pakietem Kompakt, tym razem już za 38zł (+15zł za PVR):

 

1. Oferta Canal+ jest coraz gorsza, dlatego też dzisiaj wyłączyłem tę opcję. Nie chce podpisywać umowy na 19 miesięcy, tym bardziej, że sport wogóle mnie nie interesuje. Stwierdziłem, że bardziej opłacalne jest włączenie pakietu na miesiąc i nagranie wszystkich filmów, które naprawdę są dla mnie interesujące. I tak co kilka miesięcy. tym bardziej, ze czasu na oglądanie nie mam zbyt wiele. były miesiące kiedy za Canal+ płaciłem 34,90zł dodatkowo, a obejrzałem może z jeden film, bo czasu mało.

 

2. Umowa na pakiet Kompakt za 35zł, zakończy mi się wraz z końcem grudnia2012. Jest to okres świąteczny - być może będą jakieś lepsze promocje niż w tym roku (a właściwie ich brak, bo oprócz tv cyfra+ w tym roku nie ma żadnej promocji). Poza tym ten rok przyniesie pewnie połączenie dwóch platform, a nie wiadomo czy wtedy skasują nPremium i dodadzą do oferty Canal+ czy też będą to kolejne opcje promocyjne do dodania. Wiec pod koniec przyszłego roku, może będzie lepszy wybór oferty.

 

3. Nie chce podpisywać umowy na kogoś innego, skoro ja z tego korzystam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam do Was prośbę. Czytałam kilka stron tego wątki i na pewne pytanie uzyskałam odpowiedź natomiast pojawiło się nowe. Otrzymałam wczoraj aneks z datą 2.11. Jutro zamierzam wysłać wypowiedzenie i zastanawiam się, czy gdy wyśle je listem poleconym to cyfra będzie mogła je odrzucić twierdząc, że minęło już 14 dni? (oni wysłali niby 2.11 a ja 18.11- czyli po 16 dniach) Z drugiej strony nie chcę wysyłać wypowiedzenia zwykłym listem bo nie mam zaufania do poczty polskiej... Doradźcie mi jak wy byście posąpili w mojej sytuacji. Pozdrawiam i z góry dziekuje za odp :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie za potwierdzeniem odbioru bo wysyłasz na skr. poczt i nie otrzymasz potwierdzenia odbioru. Dowodem na wysłanie jest potwierdzenie nadania

 

Dokładnie ,przepraszam :smile: ale musi wypełnić dodatkowo ta małą karteczkę na polecony i to jest potwierdzenie nadania dla Ciebie :) no a priorytet no to wiadomo .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku przesyłki poleconej z żądaniem potwierdzenia odbioru nie ma znaczenia, czy pismo jest nadawane na adres czy skrytkę pocztową.

Już dwukrotnie wysyłałem pisma do Cyfry na skrytkę i otrzymywałem potwierdzenia odbioru.

Do skrytki pocztowej jest wrzucane awizo a pełnomocnik (osoba upoważniona do odbioru korespondencji ze skrytki) musi podejść do okienka i potwierdzić odbiór przesyłki poleconej (nieważne z potwierdzeniem odbioru czy bez).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam kilka pytań dot. "aneksu" do umowy.

Rozumiem że data 2.11.2011 jako data nadania pisma przez Cyfrę nie ma dla mnie znaczenia przy 14 dniowym okresie w którym muszę wysłać rezygnację?

Czyli jeśli dziś otrzymałem pismo to mam 14 dni żeby wysłać rezygnację licząc od 18.11? Pytanie tylko czy się nie doczepią że akurat dopiero dziś dostałem pismo?

 

I z czystej ciekawości od 01.01.2012 chcą naliczać 5zł za przesłanie faktury w formie papierowej, czy tak właśnie wynika z aneksu?

 

Dzieki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...