Skocz do zawartości

Rezygnacje z Cyfry+


deejay.m
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Powiedzcie mi tylko, i cóż z tego, że zapłacę np. przelewem, skoro C+ i tak MUSI w myśl polskiego prawa, przysłać mi bez dodatkowych opłat fakturę za zakupiony towar?

 

Gdzie tu sens i jakakolwiek logika?

 

A przede wszystkim gdzie tu jest ta oszczędność ze strony C+, która to dostosowując się do europejskich dyrektyw, chce chronić nasze lasy na sprzedaż?

 

Powiem zresztą, że zauważam ciekawą "oszczędność" papieru w bankach, gdzie drukuje się potwierdzenia operacji na drukarkach laserowych, na skrawku kartki formatu A-4, gdzie przynajmniej 3/4 owej kartki ląduje w koszu. :)

 

Polskie realia, komedia, czy może tragikomedia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie ten dział powinieneś napisać to tu Narzekamy na CYFRĘ+ ps.: przejdz na E-rachunek czyli elektroniczna forma rozliczenia a oszczędzisz lasy ja to zrobiłem szczegółowe info oraz aktywacja 22 310 45 45

 

@ Bluemen

 

Jeśli Cyfra+ wycofa jakiś kanał i zastąpi go innym a ci to nie pasuje możesz zerwać umowę bez konsekwencji podając powód Np.: Wycofanie kanału X i musisz posiadać pakiet zawierający dany kanał X

 

Jeśli podwyżka cen i zmiana regulaminu też możesz podając taki powód

 

Pozdrawiam ciepło :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opłata za przesłanie papierowej formy rozliczenia należności Abonentowi otrzymującemu rozliczenie w formie komunikacji elektronicznej oraz w formie komunikatu opisanego w art. 4 § 1 pkt 4 Regulaminu Umowy 5 zł

 

Operator CYFRY+ zastrzega sobie prawo do dostarczania Abonentowi rozliczenia należności wynikających z Umowy w miejsce formy papierowej – w formie komunikacji elektronicznej oraz w formie komunikatu przesyłanego na Dekoder i wyświetlanego na urządzeniach odbiorczych Abonenta, korzystającego na podstawie Umowy z Dekodera HD lub Dekodera HD PVR. Abonent otrzymujący rozliczenie w takiej formie może zwrócić się do Operatora CYFRY + o przesyłanie mu papierowej wersji rozliczenia. W takim przypadku Operator CYFRY+ wyśle Abonentowi drogą pocztową rozliczenie w wersji papierowej za kolejne okresy rozliczeniowe, począwszy od następnego miesiąca kalendarzowego po miesiącu, w którym Abonent dokonał takiego zgłoszenia. Za każde przesłane zgodnie ze zgłoszeniem Abonenta w tej formie rozliczenie Operator CYFRY+ ma prawo naliczyć Abonentowi opłatę w wysokości określonej w Cenniku. Abonent za opłatą, której wysokość uregulowana

 

:read: Nie umiecie czytać ze zrozumieniem tekstu dłuższego niż SMS?

Przecież te 5 zł będzie naliczone tylko jeżeli ktoś zażąda papierowej faktury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

:read: Nie umiecie czytać ze zrozumieniem tekstu dłuższego niż SMS?

Przecież te 5 zł będzie naliczone tylko jeżeli ktoś zażąda papierowej faktury.

 

No ok, ale tu chodzi o ewidentne potwierdzenie, czy można z tego tytułu wypowiedzieć umowę?

I czy jest to zgodne ze starymi umowami, że Ci, którzy do tej pory otrzymywali faktury papierowe nagle nie będą ich otrzymywać gdy wezmą E-rachunek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 września wysyłałem poleconym,priorytetem,za potwierdzeniem odbioru rezygnację z cyfry.Cyfra twierdzi że jeszcze nie zarejestrowali wypowiedzenia.Potwierdzenia odbioru jeszcze nie mam.Powinno to już dojść tam do nich i być zarejestrowane do tego czasu, bo zastanawiam się czy następnego nie wysyłać. umowę mam do 30 listopada, wiec powinno dojść do 30 października?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Boże kochany. Widzisz i nie grzmisz.

 

Jeżeli ktoś wybrał elektroniczną wersję faktury i zechce dostać w wersji papierowej, to musi zapłacić.

Jak ktoś otrzymuje papierowe, to jak cyfra miała by mu zaprzestać dostarczania faktur?

 

@dlugilong, na prawo w swoim pości masz opcję edytuj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Orientuje się ktoś czy można złożyć wypowiedzenie w związku ze zmianą regulaminu? Mam 2 umowy z C+ (jedna jest na brata) i z chęcią bym się jednej pozbył :) Obydwie umowy zawarte były w marcu br.

 

Też mnie to zastanawia, bo oprócz dodania opłaty znika też z wykazu kanałów gwarantowanych MOVIES 24. Fizycznie ma być jeszcze do końca roku, ale czy później będzie można zrezygnować w sytuacji gdy zostanie wycofany, a nie będzie go w regulaminie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś otrzymuje papierowe, to jak cyfra miała by mu zaprzestać dostarczania faktur?

 

W cyfrze nigdy nic nie wiadomo. Ale mogą wycofać jak im się spodoba, co nie ? Podadzą powód, że trzeba oszczędzać papier i wszyscy będą musieli korzystać z elektronicznego rachunku.

 

To są tylko moje przypuszczenia.

 

A dlaczego w regulaminie nie ma takiego pakietu jak: CANAL+ HBO SUPERPREMIUM ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 września wysyłałem poleconym,priorytetem,za potwierdzeniem odbioru rezygnację z cyfry.Cyfra twierdzi że jeszcze nie zarejestrowali wypowiedzenia.Potwierdzenia odbioru jeszcze nie mam.Powinno to już dojść tam do nich i być zarejestrowane do tego czasu, bo zastanawiam się czy następnego nie wysyłać. umowę mam do 30 listopada, wiec powinno dojść do 30 października?

 

Ja wysłałem list polecony PRIORYTET! na skrytkę dnia 28 września. Dziś otrzymałem odpowiedź z biura mailem:

odpowiadając na e-mail, uprzejmie informuję, że do 10.10.2011 roku, na Pana kontrakcie nie została zarejestrowana wspomniana korespondencja.

Także mam podobną sytuację. Nie ma powodu do zmartwień, jeśli masz potwierdzenie nadania poprzedniego listu, załącz skan potwierdzenia nadania, uwzględnią Ci z datą wysłania pierwszego listu.

Swoją drogą coś mi się wydaje, że ściemniają i że listy dochodzą, ale celowo ich nie rejestrują, aby wykorzystać maksymalnie 30 dniowy czas odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a moze postraszyć ich UOKiK ???? ja poczekam do konca tygodnia bo wysłąam wypowiedzenie 30 wrzesnia...dam im ten czas jaki potrzebuja.. wyslę im tez skan potwierdzenia nadania listu oraz ksero zwrotki ktora musi do mnie wrocic.. jak beda kombinowac napisze do UOKiK !!!!! kombinatorzy i oszusci... nie podaruje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@wonsik a przeczytałeś to :

 

"System obecnie udostępnia informacje o przesyłkach rejestrowanych zarówno w obrocie krajowym (paczki pocztowe, przesyłki pobraniowe, z zadeklarowaną wartością, e-przesyłki, pocztex), jak też w obrocie zagranicznym (paczki pocztowe, EMS)."

 

o Poleconych nic tam nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może z tego skorzystacie?

 

http://sledzenie.poczta-polska.pl/

 

To nie działa na przesyłki polecone - dzwoniłem na pocztę (przy okazji szukając swojego listu)

 

a moze postraszyć ich UOKiK ???? ja poczekam do konca tygodnia bo wysłąam wypowiedzenie 30 wrzesnia...dam im ten czas jaki potrzebuja.. wyslę im tez skan potwierdzenia nadania listu oraz ksero zwrotki ktora musi do mnie wrocic.. jak beda kombinowac napisze do UOKiK !!!!! kombinatorzy i oszusci... nie podaruje

 

Już to zrobiłem - standardowa odpowiedź szablonowa o treści:

Odpowiadając na e mail uprzejmie informuję, że na 5 października 2011 roku nie zarejestrowano pisma.

Jednocześnie informuję, że termin odpowiedzi na zgłoszenie wynosi 30 dni.

 

odpowiadając na e-mail, uprzejmie informuję, że na dzień 5 października 2011 roku, na Pana kontrakcie nie ma zarejestrowanej korespondencji z dnia 28 września 2011 roku.

 

A gdy przesłałem skan potwierdzenia nadania, znów szablonik:

 

odpowiadając na e-mail, uprzejmie informuję, iż podtrzymuję stanowisko przedstawione w poprzedniej korespondencji. Do 5 października 2011 roku nie zarejestrowano pisma.

 

Także możesz sobie straszyć czym chcesz, i tak Pan konsultant użyje metody KOPIUJ/WKLEJ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...