Skocz do zawartości

Rezygnacje z Cyfry+


deejay.m
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

jak myslicie czy bedzie jeszcze w tym roku okazja na rezygnację z C+? codziennie czekam na informacje czy cos zmieniaja, z czegoś rezygnują aby miec okazje na skonczenie z nimi wspolpracy.. moze cos wiecie?

TAK!

Operatorzy płatnej telewizji informują swoich klientów, że z dniem 1 października 2011 roku nadawanie zakończy kanał Movies 24.

W związku z tym będzie można bez konsekwencji rozwiązać umowę z cyfrą od 1.10 :brawo::brawo:

Czy w związku z tym Cyfra musi przysłać swoim klientom jakieś pismo odnośnie rozwiązania umowy jak to zwykle w takich przypadkach ma miejsce czy też trzeba samemu trzymać rękę na pulsie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powyżej jest napisane jeden miesiąc. Ale jak to zwykle bywa najważniejsze są szczegóły. Jeśli dobrze rozumiem skoro 01/10/2011 zostaje wyłączony ten kanał i mam na wysłanie wypowiedzenia jeden miesiąc czyli do 01/11/2011 ale z uwagi na to ze jest to dzien ustawowo wolny od pracy więc teoretycznie 02/11/2011r. Czy dobrze rozumię??? :?::?:

 

A co za tym idzie jeśli dojdzie do nich wypowiedzenie powiedzmy około 09/11/2011 (7dni) to czy umowa rozwiąze się z końcem listopada czy dopiero grudnia??

 

To jest dla mnie najwazniejsze bo jak wiadomo jesli maja być jakeiś promocje to przeważnie są na święta. A to było by dla mnie idealne rozwiązanie aby uwolnić się od obecnej umowy i ewentualnie podpisac jakąś nową na korzystniejszych warunkach jeśli była by możliwość.

 

Czy mój tok roumowania jest dobry jeśli chodzi o te okresy wypowiedzenia??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ehhh.

 

Masz miesiąc od wyłączenia kanału na powiadomienie CYFRY o rozwiązaniu umowy powołując się na wyłączenie tegoż kanału. Umowa jest wtedy rozwiązywana na koniec miesiąca w którym wpłyneło pismo, czyli np:

Wyłączyli TVN Warszawa 01.06.2011, to czas na decyzję był do 30.06.2011. Ostatniego dnia wysłanie skutkowało rozwiązaniem umowy z końcem lipca. Jeżeli było wysłane 02.06. to umowa była rozwiązywana na koniec czerwca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wonsik, nie do konca tak jest jak piszesz. Przy wypowiedzeniu z powodu TVN W-wa byly osoby, ktorym wylaczono sygnal w nie tak jak logika by wskazywala, czyli np. koncem lipca (skoro zarejestrowali np 2 lipca rezygnacje) a wylaczyli pod koniec pierwszego tygodnia lipca. Wiec nie wiadomo dokladnie kiedy bedzie ciemnosc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewno dużo zależy od tego jak wiele osób zrezygnuje. Przy wprowadzeniu nowego regulaminu liczba rezygnacji była naprawdę spora.

Teoretycznie po rezygnacji z TVN Warszawa nie było możliwości otrzymania propozycji przedłużenia umowy na nowych warunkach, ale paru osobom się udało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest oczywiste! Że jeśli rezygnujesz z jakiegoś powodu. Dla Ciebie zresztą bardzo ważnego, to nie ma i nie może być innego powodu, aby Ci umilić czymś tą nagłą stratę. Przecież to oczywista oczywistość, że to nielogiczne. I Cyfra+ ma rację, że takim "intruzom" dziękuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualizacja: Przedstawiciel firmy Universal Networks International poinformował, że kanał Movies 24 zostanie wycofany z Polski dopiero z dniem 31 grudnia 2011 roku. Movies 24 jest dostępny w platformach CYFRA+ i TP oraz w renomowanych sieciach kablowych.

:) czyli dogadali się i zabezpieczyli się przed nagminnym wykorzystaniem świątecznych promocji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry sposób znalazłeś ja np nie wpadłem na taki pomysł z drugą aktywacją myślałem,że można mieć jedn na jedno nazwisko .Samemu mi się kończy niebawem zobowiązanie ale moja luba ma umowe na rok z kawałkiem więc bym jej pomógł skoro jest szansa bo promocje potraciła i dużo płaci.Jesteś geniuszem z tym pomysłem:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze małe ryzyko, że jednak zostawią ten kanał i klient zostałby wtedy z dwoma aktywacjami :)

Ale i tu chyba jest na to sposób. Zamówić druga aktywację telefonicznie z dostawą pod koniec grudnia i w razie "W" zawsze będzie można odesłać kuriera z kwitkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://media2.pl/media/83018-csbtv-konczy-nadawanie.html W tym linku piszą, że 31 sierpnia 2011 CSBTV kończy nadawanie.

Tyle, że dziś jest już 2 września a kanał CSBTV nadal działa. Albo jakaś niepotwierdzona informacja, albo autor się pomylił w datach.

Jeśli to będzie potwierdzona informacja, to czy mamy pretekst, aby szybciej rozwiązać umowę?

 

EDIT:

Ok, sprawdziłem, ma nadawać jeszcze przez 2 tygodnie https://satkurier.pl/news/68454/koniec-kaszubskiej-csbtv.html tyle, że jest to kanał FTA, czyli chyba jednak nie ma szans na rozwiązanie umowy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...