Jump to content
RafiX

Nowe kanały w Czechach i na Słowacji

Recommended Posts

Nowy informacyjny kanał 24plus startuje już latem w Czechach.

24plus będzie uzupełnieniem innego czeskiego programu 24.cz i bedzie nadawany z satelity Astra1KR - 19.2 East, transponder 57 ( 10.832H SR=22000 FEC=5/6). Sygnał będzie niekodowany.

Obok najświeższych informacji, w ramówce nie zabraknie miejsca na programy polityczne talk-show. Pozwolenie na nadawanie przyznał już czeski regulator RRTV.

24plus będzie konkurencją dla innego kanału informacyjnego, nadawanego przez czeską telewizję publiczną - CT24.

 

źródło: TN

 

O tym już wcześniej informował portal internetowy SAT Kurier, jedną z nowości jest to że kanał już ruszy tego lata.

----->>LINK

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nowe kanały w Czechach

 

Według informacji jakie pojawiły się na niemieckim forum transponder-news.de, dowiadujemy się iż poza 24plus, planowany jest start kolejnych czeskich kanałów na satelitach Astra 19.2E i Astra 23.5E.

 

TV ONA, ma być nadawana jako niekodowana z satelity Astra 19.2E z transponndera UPC Direct. Nazwa może wskazywać na to że kanał będzie adresowany do kobiet.

 

PublikTV natomiast na pozycji 23.5E w pakiecie CS LInk, emisja także niekodowana. W ramówce znajdzie się miejsce na informacje, seriale, filmy...

 

Pojawiły się również kolejne informacje dotyczące startu kanału informacyjnego w Czechach - 24plus. Program ma wystartować nawet pod koniec maja i ma być nadawany z satelitów Astra 19.2E i Astra 23.5E.

W ramach przypomnienia, 24plus będzie uzupełnieniem innego czeskiego programu parlamentarnego 24.cz i będzie nadawany z satelity Astra1KR - 19.2 East, transponder 57 ( 10.832H SR=22000 FEC=5/6). Stacja już otrzymała zielone światło od czeskiego regulatora RRTV na emisję programu.

 

źródło: TN

Share this post


Link to post
Share on other sites

… i jeszcze czeska TV Nova zakończy w lecie przygotowania do nadawania swojego programu w HD a na Słowacji trwają prace przygotowawcze do startu państwowej trójki.

Pożyjemy zobaczymy.

Share this post


Link to post
Share on other sites

PublicTV rozpoczął testy.

W pakiecie CS Link na satelicie Astra 1D jako piaty z kolei program na nowym transponderze, w tej chwili jest czarny ekran z logiem i z rotującym informacyjnym napisem.

Dziś o 18:00 rozpoczną się testy a program ruszy 1 czerwca.

Public TV którego właścicielem jest TOTAL PRESS spółka z o.o. będzie nadawał przez 24 godziny 7 dni w tygodniu, głównie wiadomości z agentur informacyjnych, publicystykę a wieczorem filmy. Program będzie nadawany free za wyjątkiem filmów, które będą kodowane w CryptoWorks (prawa autorskie). Do odbioru potrzebna będzie karta Gital albo Trade and Technology.

 

Astra 1D 23,5°E

częstotliwość: 11,992 GHz / H

SR: 27500, FEC: 3/4

SID 9004

VPID 2608

APID 2609

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeszcze jeden czeski kanał przygotowuje się do startu. Już uzyskał licencję, chodzi o ApatykaTV. W ramówce znajdziemy programy poświęcone zdrowiu. Start na pozycji Astra 3A/1D - 23,5°E.

 

Jednak pozycja 23.5E robi się coraz ciekawsza, będzie to takie centrum czeskich kanałów :wink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dodam tylko (na podstawie artykułu z serwisu http://www.parabola.cz ), że właścicielem programu Apatyka TV będzie spółka z o.o. Zielona Apteka.

Również będzie nadawał on przez 24 godziny programy o tematyce zdrowie i zdrowy styl życia: będą w nim magazyny dotyczące wiedzy o zdrowiu, programy o zdrowym gotowaniu, chudnięciu, ćwiczeniach i wyglądzie. Nie będzie w nim brakować dyskusji o zdrowiu czy też dziecięcej poradni. Apatyka TV planuje również transmisje z sal operacyjnych.

Program nocny w godzinach od 22:00 do 6:00 będzie w stylu Bloomberg TV.

Apatyka TV będzie rozdzielona i skierowana do kilku grup wiekowych:

do 20 lat,

21-45 lat

i powyżej 46 lat.

 

public0.JPGpublic1.JPG

 

public2.JPGpublic3.JPG

Share this post


Link to post
Share on other sites

... projekt nowej telewizji satelitarnej R1?

Telewizja parlamentarna 24cz prawdopodobnie doczeka się na siostrzanego programu.

Firma Merovingian którą za pośrednictwem firmy Esparta którą kontroluje Miloš Červenka działający w nieruchomościach i jednocześnie właściciel 24cz, zarejestrowała w Urzędzie Patentowym dwa nowe ochronne znaki Televize R1 i TV R1.

Zarejestrowane zostały także i dwie nowe domeny internetowe http://www.tv-r1.cz i http://www.tvr1.cz.

Merovigian otrzymała już na początku marca od Czeskiej KRRiT licencję na program TV Ona.

Według Daniela Častvaje, generalnego dyrektora 24cz szefa serwisowej organizacji Ilexa, która ma za zadanie produkować programy do wszystkich kanałów których właścicielem jest Miloš Červenka są przygotowywane kolejne projekty.

"Liczymy się możliwością pięciu, sześciu projektów, z tym że w końcu może powstać tylko jeden. Ale może być ich równie dobrze sześć, to wszystko będzie zależało od możliwości ekonomicznych",

powiedział Častvaj pod koniec maja w wywiadzie dla serwera DigiZone.cz.

Share this post


Link to post
Share on other sites

W czechach startuje CS Link TV będzie nadawał na satelicie Astra 3A. Tylko to zrozumiałem z języka czeskiego.

 

źródło: http://www.parabola.cz

 

 

 

 

W poniedziałek 2.07.br. w Czechach, Słowacji, na Węgrzech i w Rumunii startuje kanał Animax, który zastąpi kanał A+ (nadaje w UPC Direct), czyli wynika z tego, że Animax wejdzie do platformy UPC Direct. Będzie nadawał od 20:00-2:00. W dalszych planach jest wejście Animax do Polski. Dystrybutorem kanały Animax jest firma HBO.

 

animaxlogogl4.jpg

 

źródło:www.parabola.cz

 

Edycja RafiX: Wkleiłem dwa posty.

Share this post


Link to post
Share on other sites

W takim razie ja to trochę uzupełnię. :wink:

 

Ten CS LINK TV to raczej nic ciekawego. Będzie nadawał w pakiecie CS Link 23,5°E a także na pozycji 19,2°E, prawdopodobnie już od początku października.

Będzie programem teleshoppingowym składającym się z kilku powtarzających się w kółko reklamowych bloków. Będzie prezentował sprzęt cyfrowej technologii TV, komunikacji telefonicznej, i elektroniki, a także usług dotyczących ich rozwoju z zakresu oświaty, nauki, wydarzeń, rozrywki, magazynów i innych. Znajdzie się na nim również miejsce na programy telewizyjne przygotowane przez firmy które nie są zainteresowane dzierżawą własnego miejsca na transponderze a chcą nam coś ciekawego zaprezentować. Program oczywiście nie będzie kodowany.

Pozdrawiam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na Satelicie Astra 1 (10.832 H) w miejscu gdzie kiedyś był T.TV została uruchomiona plansza kontrolna. Więc wygląda na to ze na dniach pojawi się w tym miejscu 24plus.

a kiedy ma zacząć nadawanie TV ONA ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Czeskie kanały pozmieniały "nieco" swoje loga.

 

nova

lv07jy2.th.jpg

 

ct1

lv09fe0.th.jpg

 

ct2 takie samo logo tylko zamiast jedynki 2 ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fatalne te loga CT. Te poprzednie uważałem za jedne z bardziej oryginalnych i chyba najdłużej obowiązujących. Czy ktoś wie od kiedy były poprzednie loga? Jeśli mnie pamięć nie myli to na początku lat 90-tych udało mi sie złapać Czechy i już wtedy były charakterystyczne literki ct.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jakiś czas temu serwisy internetowe informowały nas o kolejnych nowościach z Czech, które będą dostępne na satelicie Astra 19.2E. Efekt mamy tylko taki, że zostały niespodziewanie wyłączone TOP i 24.cz. A jeszcze całkiem niedawno pojawiły się informacje co do uatrakcyjnienia ramówki na TOP przez filmy porno.

 

Co do nowych logo CT...

Zgadzam się, są one tragiczne :? Myślę, że szybko będą znowu zmieniać.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rewelacyjne te następne logo :lol: Na siłę można zauważyć literki "C" i "T" ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Coś takiego przydałoby się skonfigurować dla TVP :D A po tym nowym logo, które wprowadzili widać, że są "pod kreską" :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites
a takie będzie następne :wink:

 

200609140158431_KImg_kuserid1__novelogo_4.jpg

PS: nie jestem jego autorem.

Niezłe - Czeska Socjalistyczna Republika Radziecka i ich Telewizja :wink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Chcialem uscislic wypowiedź. Logo Ceske Televize "telewizorek" jako instytucji pozostało na razie bez zmian (od 1998 roku). Zmiany objeły tylko logotypy programów CT1, CT2, CT4 sport i CT24 pod ogolnym hasłem "Jsme Ceska Televize". Wiecej informacji http://www.ceskatelevize.cz

 

Pozdrawiam z deszczowego Krakowa

Share this post


Link to post
Share on other sites

A jak tam prace przy robieniu słowackiej trójki sobie idą ??

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeszcze w tym roku w grudniu rozpocznie nadawanie w CZ nowy program amerykańskiej firmy CME, która jest już właścicielem stacji TV Nova i Galaxie Sport.

Program Nova Cinema będzie darmowy, na początku dostępny w sieciach kablowych i przez satelitę, później także i naziemnie DVB-T.

Z tego co jest napisane w innym artykule to oferta programowa powinna być zbliżona do http://www.procinema.ro/

Pro_Cinema-117442987624517.GIF

źródło http://www.parabola.cz, http://www.digizone.cz

 

Edytowane: 17-10-2007

w dniu dzisiejszym TV Nova rozpoczęła nadawanie swojego głównego programu w sieci Czech Digital Group, w formacie MPEG-4/HD, transmisja 10,5 Mbit/s.

w pakiecie CS Link TV Nova nadaje już tylko w formacie 16:9.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dzisiaj o 18:00 wystartował nowy kanał CS Link TV którego właścicielem jest firma Media Vision.

CS Link TV to program z teleshopingowymi elementami, będzie informował o przejściu z analogowego na cyfrowe nadawanie, a także instruował na przykład jak sobie poradzić z montażem kompletów satelitarnych, będzie skierowany do tych którzy dopiero zaczynają jak i tych którzy od dawna interesują się zaletami odbioru TV-sat i warunkami opłat abonamentu formą a la carte.

Stacja planuje nadawanie aktualizacji firmware dla wybranych typów modeli satelitarnych set-top-box'ów.

 

Parametry techniczne:

satelita: Astra 1E

częstotliwość: 11,992 GHz

polaryzacja: horyzontalna

SR: 27500

FEC: 3/4

platforma: DVB-S

źródło http://www.parabola.cz

 

cslink-tv-logo-cslink.jpgcslink-tv-reklama-gital.jpg

 

cslink-tv-karta-gital.jpgcslink-tv-instalace-anteny.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na platformie CS Link Astra - 23,5°E szykuje się trochę zmian.

Darmowe i kodowane w cryptoworks programy bez dodatkowych kosztów:

ČT 1, ČT 2, ČT Sport, STV 1, STV 2, TV Nova, TV Prima, PublicTV, ČT 24, TV Noe, CS LINK TV, Óčko, TA3, JOJ.

Do płatnych programów: NONSTOP KINO, FILM BOX, Galaxie Sport, Spice, CS FILM, HBO, XXX Xtreme, Spektrum.

Dołączono niedawno kolejne: Viasat Explorer, Viasat History, Jim Jam.

W grudniu dojdą nowe: Nova Ciemna (darmowy), CS Film dla dzieci (płatny).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sorry, ale trochę nie zrozumiałem... Czy można jaśniej? A konkretnie czy poza dwoma programami, które mają dojść w grudniu, coś się zmieni jeśli chodzi o dotychczas nadawane kanały? Czy mówiąc (pisząc) wprost, coś zostanie odkodowane? Dzięki.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie, nic nie zostanie odkodowane (niestety :? ). To chodzi o to, że podstawowe kanały czeskie i słowackie będą dostępne za darmo dla wszystkich abonentów CS LINK. Przykład u nas to platforma n z pakietem "Informacja i rozrywka". :wink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...