Skocz do zawartości

Vectra


Rekomendowane odpowiedzi

Już dawno powinna być nowa lista kanałów żadnych FOX, Paramountow, MTV i innych Comedy Central na kanałach 1-30 bliżej TV4, TV6, Super Polsat i inne kanały naziemne także tematyczne + satelitarne. Nie ma nic głupszego niż kanały kodowane wyżej na liście niż podstawowe Polskie. Play Now ma podobnie główne kanały naziemne 40-47

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, michalx1974 napisał(a):

Zgadzam się. To jest sztucznie podnoszona ilość kanałów o te zdublowane wersje. Tym bardziej że obecnie wersję SD i HD nie różnią się.

 

nie znam przypadku tv gdzie w SD była inna ramówka niż w HD. Podkreślanie tego zawsze mnie śmieszyło 😄

 

z innej beczki

czy ktoś orientuje się na jakich zasadach można wymienić posiadany od blisko 2ch lat dekoder smart na "nowy"? przy ewentualnym odnawianiu umowy czy w trakcie obecnej. Tak dla higieny wymiana, bo działać działa, pomijając, że czasami włącza się niebieska plansza na całym ekranie, ale to chyba wina wejścia hdmi/kabla. kilka dni nie robi się, potem potrafi kilka x dziennie.

Edytowane przez Tok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanko, włączam EPG aby zobaczyć program i chcę np wrzucić program z wczoraj bo pominąłem program i chcę go sobie odtworzyć ale mi nie wskakuje. Klikam program z wczoraj i nic, a gdy strzałkami przesuwam w górę program to mi wskakuje program z dołu np z czwartku i znowu muszę lecieć strzałką w górę. W ostatecznym rozrachunku po kilku takich wędrówkach w górę po programie wbiję się na żądany dzień i program do obejrzenia ale czasowo trochę to trwa. Można coś zrobić aby gdy wybieram listę programów z niedzieli to ma mi wbić lista kanałów z niedzieli a nie motanie się aby dotrzeć do wybranego programu. Wygląda to tak jakby z Kołobrzegu do Koszalina jechać przez Warszawę.

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakładam, że to jest takie same EPG jak na posiadanym przeze mnie HMC. Jeśli tak jest, to nie bardzo wiem w czym problem, bo po wyświetleniu EPG zaznaczona jest obecnie oglądana stacja, więc wystarczy strzałka w prawo a potem góra lub dól, żeby przeglądać programy nadawane na danym kanale. Jak chcę "przeskoczyć" o jeden dzień do tyłu, to po tej strzałce w prawo na pilocie wybieram czerwony przycisk a jak dzień do przodu, to zielony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam parę pytań, bo niedługo kończy mi się umowa i chciałbym wiedzieć na czym stoję.

1. Czy opłaca się wymieniać stary ADB 5830CDX na coś innego z PVR (to tylko dodatkowy dekoder, nie główny)? Naczytałem się o problemach z 4730CDX, a nie wiem co teraz mają w magazynie. Zależy mi na własnej liście i niezacinaniu.
2. Czy jeżeli się uda bezkosztowo wymienić TECHNICOLOR CGA2121 (mam 300 Mb) na CGA4236 (zmiana na 600 Mb), to warto to zrobić? Czy nie ma z nim jakichś problemów?

 

Przy okazji pytanka:
3. Czy u Was też na ADB 3770CFX catchup działa tylko parę godzin do tyłu? Innych dni nie pokazuje. W dodatku nie wszystkie programy można przewijać.
4. Czytałem też o tym, że nie można nagrywać programów z C+, ale rozumiem, że chodzi tylko o dekodery Smart?

 

Z góry dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.01.2023 o 19:32, SHY-BUS napisał(a):

Czy wykupując Filmbox w Vectrze dostanę też dostęp do Filmbox+? Nie widziałem opcji logowania od operatora w apce Filmbox+ na androida.

Tak, wraz z pakietem Filmbox w tv abonent zyskuje dostęp do Filmbox+. Inna sprawa, że w mojej ocenie niewiele materiałów jest wartych zobaczenia w tym serwisie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, sikor18 napisał(a):

Mam parę pytań, bo niedługo kończy mi się umowa i chciałbym wiedzieć na czym stoję.

1. Czy opłaca się wymieniać stary ADB 5830CDX na coś innego z PVR (to tylko dodatkowy dekoder, nie główny)? Naczytałem się o problemach z 4730CDX, a nie wiem co teraz mają w magazynie. Zależy mi na własnej liście i niezacinaniu.

 

Posiadam ten stary już model ADB 5830CDX więc mogę coś napisać o nim.

To dość dobry dekoder - z tego co się orientuję Vectra już nie daje tego modelu.

Przede wszystkim posiada on ładny wygląd menu, 3 opcje wyboru EPG, możliwość nagrywania, nie zacina się i nie zawiesza.

Można tworzyć własną listę programów.

Pilot dość intuicyjny w obsłudze.

Maksymalna rozdzielczość obrazu: 1080i

 

I właśnie dla tej funkcji, czyli PVR nie wymienię go na żaden inny, bo mam tam swoje nagrania "zbierane" przez lata, a nie ma możliwości

przeniesienia ich na inny nośnik. Gdyby była taka możliwość, to może zastanowił bym się nad dekoderem 4K.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie dominujący dekoder PVR w Vectrze to 4730cdx. Jest na Graphyne, co już trochę odstrasza bo moim zdaniem jest dla niego za "ciężki". Z jego plusów na pewno 4 tunery, czyli 1 program oglądasz a 3 nagrywasz, możliwość ustawiania własnej listy, aczkolwiek po restarcie lista lubi wracać do ogólnej i trzeba ją ręcznie zmieniać. Obsługuje VOD i catchup z restartem. Na minus stabilność jego pracy. Są dni, że działa ok, ale nie można mu za szybko wydawać poleceń pilotem bo się pogubi i muli...
Do niedawna był jeszcze PVR z rodziny oprogramowania carbo HMC4120, ale są poważne braki i pojedyncze sztuki chyba zostawione jedynie na serwis jak 3770cfx. Akurat ten dekoder nie wyróżniał się niczym w porównaniu do 5830cdx czy 3831cdx oprócz tego że tak nie zamulał. Był po prostu szybszy, bardziej responsywny, niestety lubił bardzo niespodziewane restarty i to była jego bolączka.
Nic innego obecnie z dekoderów antenowych do nagrywania nie ma.

Jeśli chodzi o 600Mb to możesz zostać przy CGA2121 ale wolałbym na twoim miejscu przejść na modem z Wifi6 np CGA4236 lub Arris 6441b. Obydwa modemy łapią synchro po wifi na 1.2Gb, oczywiście na urządzeniach które wspierają wifi6. Cga2121 synchronizuje się max na 866Mb. Plusem cga4236 jest możliwość pracy w meshu.

Jeśli chodzi o obsługę restartu i catchup na dekoderach antenowych to one żyją własnym życiem. Ciesz się, że wogóle ci działa. A C+ na dekoderach antenowych normalnie się nagrywa.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, sikor18 napisał(a):

Mam parę pytań, bo niedługo kończy mi się umowa i chciałbym wiedzieć na czym stoję.

1. Czy opłaca się wymieniać stary ADB 5830CDX na coś innego z PVR (to tylko dodatkowy dekoder, nie główny)? Naczytałem się o problemach z 4730CDX, a nie wiem co teraz mają w magazynie. Zależy mi na własnej liście i niezacinaniu.
2. Czy jeżeli się uda bezkosztowo wymienić TECHNICOLOR CGA2121 (mam 300 Mb) na CGA4236 (zmiana na 600 Mb), to warto to zrobić? Czy nie ma z nim jakichś problemów?

 

Przy okazji pytanka:
3. Czy u Was też na ADB 3770CFX catchup działa tylko parę godzin do tyłu? Innych dni nie pokazuje. W dodatku nie wszystkie programy można przewijać.
4. Czytałem też o tym, że nie można nagrywać programów z C+, ale rozumiem, że chodzi tylko o dekodery Smart?

 

Z góry dzięki za pomoc.

To i ja wtrącę swoje parę zdań na temat twojej niepewnosci. Posiadałem dekoder 5830cdx przez parę ładnych lat i wymieniłem go przy przedłużaniu umowy 2 lata temu na hmc 4120 za namową kolegów z forum. Jedno jest pewne ten dekoder to błyskawica porównując do 5830 cdx. Wszystko działa sprawnie i szybko. Dodatkową zaletą tego dekodera jest sygnał,który wyświetla to 1080p a nie jak starszy dekoder 1080i. Różnica widoczna gołym okiem. Co prawda nie jest to 4k ;-). Odnośnie internetu posiadałem pakiet 300mb na sprzęcie Ubee evw32c i dawał radę do czasu podwyższenie prędkości na 600mb. Po tej zmianie mój Ubee osiągał maksymalne prędkości po wifi 400mb w porywach 440-450mb. Po bezpłatnej wymianie (zgłosiłem na infolinii) na Technicolor CGa4236 problem został rozwiązany. Obecne prędkości na wifi to 550mb minimum. Tak więc moim zdaniem powinieneś o ile posiadają hmc 4120 jak najszybciej wymienić. Obraz i prędkość działania w 100% lepsze. To samo się dotyczy modemoruterow CGA4236 wymiata.

 

 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za wszystkie odpowiedzi.
Wynika z nich, że na pewno warto przejść na tego CGA4236 (600 Mb). A ten polecany dekoder HMC 4120 chyba już nie będzie dostępny, dopytam przy okazji.

Będę składał wypowiedzenie, bo niedługo kończy się umowa, ciekawe czy zaproponują coś dodatkowego - najlepsza chyba byłaby wymiana routera na CGA4236 i przyspieszenie do 600 Mb.

 

Myślicie, że to co mam teraz, jest warte tej ceny

 

Złoty (PVR 4 K) - 50 zł
300 Mb (CGA2121) - 30 zł
Multiroom PVR (5830CDX) - 10 zł
SnO, Eleven - 15 zł
Telefon - 10 zł

 

Razem - 105 zł (bo 10 zł rabatu za zgody)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niech kolega pamięta, że przedłużając umowę i mając pvr w multiroomie, konsultant ani nie kiwnie palcem żeby zrobić wymianę dekodera (technik nie będzie miał wymiany w zleceniu). Dla konsula nie ma znaczenia gdy jest pvr na obecnej umowie, a ty chcesz wymienić na inny model pvr. Albo to wyraźnie zaznacz, albo zrób na niego zlecenie usterkowe.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kfm877 witam. Czy u Ciebie też zacina się router z vectry?? mam bialy technicolor, 600Mb net i czasem się traci internet. Czy oni mają może sam modem a ja bym swój router sobie podłączył aby nie stawiać 2 routerów obok siebie nawet jak z jednego zrobie bridge-modem?? Czy robiąc bridge, dostanę zewnętrzne ip by zrobić monitoring??

Edytowane przez blaugrana18
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.01.2023 o 22:39, sikor18 napisał(a):

3. Czy u Was też na ADB 3770CFX catchup działa tylko parę godzin do tyłu? Innych dni nie pokazuje. W dodatku nie wszystkie programy można przewijać.

To nie tylko na  3770 tak jest u mnie na 4730cdx było to samo, że nawet strzałkami na pilocie nie mogłem wbić się wyżej niż kilka godzin. Ale w ustawieniach w preferencjach zmieniłem rozdzielczość z 1080p na 1080i i można powiedzieć iż jest w miarę OK bo cofam się tydzień do tyłu, fakt że tylko strzałkami bo gdy wybiorę opcję wyboru dnia np czwartek to nie wchodzi, trzeba strzałką narażać w górę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...