Skocz do zawartości

Vectra


Rekomendowane odpowiedzi

Panowie wytłumaczcie mi taką rzecz.  Bo ogólnie nie miałem styczności z kablówką cyfrową.  Dopiero teraz. I zastanawia mnie jedna sprawa. A mianowicie VOD. Żeby to działało potrzebny jest kanał zwrotny tak? Czyli jeżeli podłączę router z plusa przez kabel Ethernet to i tak nie zadziała? I tak samo funkcje CutchUP czy restart?

 

Bo dziwi mnie że działa Netflix i w aplikacji VectraOnline widzę co nagrałem.  Ale nie idzie tego odtworzyć.  Mam dekoder PVR z Graphyne. I właśnie po co to się wyświetla w ogóle w aplikacji VectraOnline skoro tego się nie uruchomi? Wytłumaczcie mi to wszystko Panowie.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich użytkowników forum. Posiadam od niedawna router szerokopasmowy ubee EVW32C ze wsparciem dla częstotliwości 2,4 i 5 GHz. Po podłączeniu routera kablem z laptopem pisze mi że jest to sieć 2,4 GHz. Czy istnieje możliwość zmiany częstotliwości na 5 GHz po kablu? Jeśli chodzi o WIFI to wiem że taka możliwość jest dostępna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co to ma za znaczenie? Jeśli jesteś spięty na kablu to w zależności od twojej karty sieciowej albo masz GbE - 1Gb albo na FE - 100Mb. A jaka jest nazwa połączenia to jest nie ważne - to tylko nazwa i nie ma wpływu na prędkość.
@wojtekmedia2 do vod i keczapa musi być kanał zwrotny RF czyli po antenie modemem docsis wbudowanym w dekoder. I jeszcze jedna ważna rzecz, w twoim mieście musi być zainstalowane na stacji urządzenie do VOD, jeśli nie ma takowego to o usłudze zapomnij.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No rzeczywiście Vectra ma super oferty dla abonentów, którzy chcą przedłużyć umowę. Dzwoniła do mnie babka i zaproponowała mi dwie opcje (oczywiście dwie droższe):

1) internet 150 + goła platyna - 150zł,

2) internet 600 + super HD pakiet - 160zł,

Powiedziała że nic taniej się nie da. A na pytanie czy byłaby szansa na wymianę mojego dekodera HD PVR powiedziała tak ale tylko na SMART 4K, bo tego 4K bez smarta już w ofercie nie ma :(

 

Oj chyba będzie trzeba rozejrzeć się za czymś innym w moim mieście niż Vectra - 21 lat jestem abonentem a oni tak chcą zatrzymać abonenta przy sobie :(

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, lukasz1122a napisał:

No rzeczywiście Vectra ma super oferty dla abonentów, którzy chcą przedłużyć umowę. Dzwoniła do mnie babka i zaproponowała mi dwie opcje (oczywiście dwie droższe):

1) internet 150 + goła platyna - 150zł,

2) internet 600 + super HD pakiet - 160zł,

Powiedziała że nic taniej się nie da. A na pytanie czy byłaby szansa na wymianę mojego dekodera HD PVR powiedziała tak ale tylko na SMART 4K, bo tego 4K bez smarta już w ofercie nie ma :(

 

Oj chyba będzie trzeba rozejrzeć się za czymś innym w moim mieście niż Vectra - 21 lat jestem abonentem a oni tak chcą zatrzymać abonenta przy sobie :(

Dzwonili do Ciebie z DUK po złożeniu wypowiedzenia? Te propozycje to jakiś żart, to już dużo taniej jest w Orange czy Platformie Canal+.

@kfm877

Nie wiem, gdzie Ty spotkałeś ogarniętych ludzi w BOK, bo w moim są strasznie nieogarnięci, a ich propozycje były dużo gorsze niż te z DUK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypowiedzenie to ostateczność? Dla mnie to zawsze była konieczność i były dużo lepsze oferty. Aż tak się wszystko zmieniło w ciągu 1,5 roku? Wątpię. Zresztą mnie coraz mniej zależy na dobrej ofercie z Vectry, dopóki tu nie będzie LM. Co najwyżej zapytam o internet i najniższy pakiet zawierający sportowe Polsaty, ale pewnie cena będzie zaporowa i wybiorę internet stacjonarny z Play razem z Viaplay, o ile nadal będzie obecna promocja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypowiedzenie to nie wybór tylko  konieczność, jeżeli chcesz dobrą ofertę. Ja nie miałem w planach rezygnacji z Vectry choć dawali mi słabe oferty na przedłużenie umowy, ale jak w marcu złożyłem wypowiedzenie i od razu zaczęli dzwonić z konkretnymi propozycjami. Jestem już w Vectrze 10 lat i dopiero po złożeniu wypowiedzenia dostawałem naprawdę super oferty.

Skoro nie składasz wypowiedzenia to Vectra odczytuje to jako klienta, któremu nie trzeba dawać super ofert, bo i tak z Vectry nie zrezygnuje, więc dlaczego mamy dawać mu coś taniej? Warto na takim kliencie zarobić nie oferując mu dużych obniżek i obniżyć oferty innym, którzy chcą odejść. To się wtedy bilansuje 😉 Prosta kalkulacja biznesowa. Operatorzy komórkowi działają dokładnie tak samo.  

  • Popieram 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.09.2021 o 00:11, Tok napisał:

Czy ktoś ma info czy przewidziana jest na wrzesień jakaś konkretna aktualizacja dla dekoderów smart? 
 

1. Brak napisów lub lektora na kanale Filmbox Arthouse HD Oraz Fun Box UHD Polskiej ścieżki lub pl napisów 

2. Ulubione kanały, poruszanie się tylko po swojej spersonalizowanej liście kanałów nie jest możliwe.

Czemu muszę z końca narzuconej listy aby wrócić do kanału z początku tej narzuconej listy przewijać cała listę setek kilkudziesięciu stacji by z początku jakiś kanał wlaczyc lub poruszać się po podgladach kanałów także wg kolejności narzuconej z góry często dziwacznie, cześć kanałów z edukacja listy dałbym spokojnie do rozrywka i odwrotnie i styl życia lista tak samo.

Albo czemu nie można z końca listy pójść do początku od razu przesuwając w prawo a nie w lewo przewijając x kanałów wstecz co tez nie jest takie łatwe ze podczas przewijania można zatrzymać, to nie jest tak łatwe.

3. Guzik channel +- przełączanie nim kanałów zajmuje 6 sek pomiędzy jednym kanałem a drugim.

4. Na liscie program tv nie mogę dla danej stacji zobaczyć ramówki w przód na kilka dni - trzeba przejść do Górnego menu, przestawić date, i wrócić do stacji której program się chciało sprawdzić

I w tym samym miejscu - liscie program tv z programem wszystkich kanałów nie mogę zaplanować nagrania - brak ikony rec.

smart 4K? Really? To wspomniane wyżej elementy na dekoderze Samsung ICU model nie pameitam

ale ten z nagrywaniem w chmurze i 4K, te wydawałoby się podstawowe funkcje jak na XXI w ma sprawnie dostępne.

5. Brak TV4HD - to łamanie umowy z zapisem kanały gwarantowane. Podkreślam ze posiadam pakiet platynowy, nie TVSmart pakiet. 

Czy tylko ja mam takie obserwacje, nikt się nie odniósł a liczyłem na merytoryczna dyskusje.

jak można dekoder nazywać Smart jeśli nie mogę w nim poruszać się tylko po liscie ulubionych kanałów, intuicyjnym poruszaniu, a nie w obecnej formie przez ciagle używanie guzika cofnij. Oraz bez możliwości podglądu co obecnie jest emitowane na innych ulubionych kanałach. Jest to obecnie niemożliwe, i tak- robiłem niedawna aktualizacje która chyba jedyne co zmieniła to w logo Vectra wstawiła logo TV SMart.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) Internet 150 lub lepszy 300 + goła platyna,

2) Internet 150 lub lepszy 300 + platyna ze Sportem na ostro 

 

Jeden z tych pakietów interesowałby mnie najbardziej, ale nie za takie pieniądze jakie Vectra mi teraz oferuje. Na jakie pieniądze wyceniacie te dwa pakiety ? Bo kurde trochę mnie to denerwuje jak czytam wasze komentarze że za to, to , to, to i to płace 99 zł a mi Vectra za szybszy net + gołą platynę zaśpiewała 150 zyla.

 

Chciałbym też wymienić mój dekoder HD PVR na ten 4K - problem w tym że już nie ma w ofercie tych 4K. Są tylko ten Smart 4K :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@euro to już tak nie działa, teraz Duk nie chce schodzić z ceny. Wolą dorzucic jakiś badziew typu filmbox czy sno żeby zostać conajmniej w tej samej cenie. Do przodu są tylko Ci klienci, którzy kilka lat temu dostali oferty w dobrej cenie, teraz przy końcu umowy oferty z Duk są dużo gorsze i można jedynie utrzymać cenę poprzez procesy lojalizacji klienta, ale inny klient który chciałby taka cene wywalczyć może tylko pomarzyć.

Teraz sprzedają paczki z voucherami netflix więc wychodzi drożej, ale jeśli bok znajdzie ofertę bez netflix to platynowy pvr (z gratisami typu filmbox, sno i Eleven) + 150 czy 300 było za 99,99 że zgodami. W ofertach lokalnych jest jeszcze taniej o 5 czy 10zł. Ale to miasta w których oferta lokalna obowiązuje.

Ps
Faktycznie zaprzestali sprzedaży z klasycznymi dekoderami pvr 4k. Pewnie skoczyła się dostawa. Kto ma telewizor 4k lepiej wziąć moduł CI+.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) Internet 150 lub lepszy 300 + goła platyna,
2) Internet 150 lub lepszy 300 + platyna ze Sportem na ostro 
 
Jeden z tych pakietów interesowałby mnie najbardziej, ale nie za takie pieniądze jakie Vectra mi teraz oferuje. Na jakie pieniądze wyceniacie te dwa pakiety ? Bo kurde trochę mnie to denerwuje jak czytam wasze komentarze że za to, to , to, to i to płace 99 zł a mi Vectra za szybszy net + gołą platynę zaśpiewała 150 zyla.
 
Chciałbym też wymienić mój dekoder HD PVR na ten 4K - problem w tym że już nie ma w ofercie tych 4K. Są tylko ten Smart 4K

Ja za złoty ,SNO+dekoder pvr ,telefon+100mb/s+Eleven płaciłem 93 a teraz 107 umowa na czas nieokreślony,podnieśli mi o 15 zł .Chciałem platynę +Sno+eleven +dekoder 4K +450mb/s to najtaniej udało mi się ugrać 93 zł i czekam dalej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Bartosz1 napisał:

Szkoda, że VECTRA tak nie chętnie dodaje nowe kanały. 

Bo jest nie chętna dodawania nowych kanałów.

😭

Inni operatorzy są chętniejsi. 😉

Edytowane przez lakiman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, Bartosz1 napisał:

Szkoda, że VECTRA tak nie chętnie dodaje nowe kanały. 

Świadomie podpisałeś umowę na pakiet programów. Pretensje możesz mieć tylko do siebie. Zawsze możesz iść do Canal+ czy innego operatora.

 

Ostatnio dodali Dizi, TVP Kobieta, Dokument, był TVP 4K, Eurosporty podczas mistrzostw. Cały czas coś się dzieje. Mało? Szukaj innego operatora skoro ten ci nie odpowiada.

 

Jeszcze ta Twoja pisownia. Więcej książek, mniej tv.

Edytowane przez Pawelgor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Bartosz1 napisał:

Szkoda, że VECTRA tak nie chętnie dodaje nowe kanały. 

A na jakie konkretnie nowe kanały czekasz ? Może na Polsat Seriale, Rodzina itp. gdzie ramówka jest identyczna. Czy na inne niszowe stacje ? Mi do pełnego szczęścia brakuje tylko Polsat Sport News i git oraz może zmiana kilku stacji z SD na HD i wy[beep]e dubli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie to trudne wybrać operatora, który zapewni Wam dostęp do większego wachlarza kanałów?

Na Vectrze świat się nie kończy.

Sa operatorzy OTT, serwisy jak Canal+ .

Edytowane przez lakiman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...