Skocz do zawartości

Vectra


Rekomendowane odpowiedzi

Mam pewne pytania. A mianowicie.  Ile kosztuje C+ w umowie na czas nie określony? Czy istnieje możliwość samodzielnego włączenia i wyłączenia w formie online? 

Umowa na czas nieokreślony ponieważ,  mieszkanie jest wynajmowane, a w razie eksmisji czlowiek nie chce dostać w czarnej tego.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, wojtekmedia2 napisał:

Mam pewne pytania. A mianowicie.  Ile kosztuje C+ w umowie na czas nie określony? Czy istnieje możliwość samodzielnego włączenia i wyłączenia w formie online? 

Umowa na czas nieokreślony ponieważ,  mieszkanie jest wynajmowane, a w razie eksmisji czlowiek nie chce dostać w czarnej tego.  

https://www.vectra.pl/oferta/2962/

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, lukasz1122a napisał:

Brawo dla techników z Vectry:

Właśnie dziś usunęli z oferty kanał TVP 4K, który to dziś oficjalnie kończy swoje nadawanie.

Niemożliwe, że wyłączyli. Przecież "kanałowy detektyw" @Bartosz1 pisał, że ten kanał zostaje na stałe. To na pewno musi być jakaś wielka awaria 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O, widzę że zamknęli "otwarte okno" TVP Sport :-D
Tak się zastanawiam, jaki ma sens blokowanie kanału, który jest ogólnodostępny przez DVB-T i internet (i również na dekoderze Smart Vectry po instalacji aplikacji)
 

Edytowane przez dsd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Kmicik napisał:

O co chodzi z tym blokowaniem portów? Chodzi o modem? 

 

Chodzi o brak dostępu do GUI w modemie i tym samym nie masz jak użyć opcji przekierowania portów, czy DMZ. Pomijając to, że porty poniżej 1000 bywają zablokowane przez operatora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego jeśli ktoś chce mieć otwarty modem powinien zrezygnować z internetu Vectra i pójść do ich "bratniej" konkurencji Play i tam wziąć ten sam internet. Wyjdzie taniej, korzystna umowa, przyjdzie ten sam zaufany technik z Vectry i masz otwarty modemorouter bez hasła do panelu admina i z hasłem do wifi z naklejki modemu. Tak oto vectra sama strzela sobie w kolano.
Innym można, swoim nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, kfm877 napisał:

Dlatego jeśli ktoś chce mieć otwarty modem powinien zrezygnować z internetu Vectra i pójść do ich "bratniej" konkurencji Play i tam wziąć ten sam internet. Wyjdzie taniej, korzystna umowa, przyjdzie ten sam zaufany technik z Vectry i masz otwarty modemorouter bez hasła do panelu admina i z hasłem do wifi z naklejki modemu. Tak oto vectra sama strzela sobie w kolano.

Zgoda, Vectra strzela sobie w kolano, ale Play w ogóle nie daje publicznego IP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, kfm877 napisał:

Dlatego jeśli ktoś chce mieć otwarty modem powinien zrezygnować z internetu Vectra i pójść do ich "bratniej" konkurencji Play i tam wziąć ten sam internet. Wyjdzie taniej, korzystna umowa, przyjdzie ten sam zaufany technik z Vectry i masz otwarty modemorouter bez hasła do panelu admina i z hasłem do wifi z naklejki modemu. Tak oto vectra sama strzela sobie w kolano.
Innym można, swoim nie.

A po co takie kombinacje? Przecież wystarczy przy zamawianiu internetu poprosić, żeby modem ustawili w tryb "bridge" i do tego dołożyć swój router, który konfigurujesz, jak Ci się podoba.

A tak w ogóle, to jest OT, bo to wątek o TV a nie internecie.

Edytowane przez CureMar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vectra też nie daje globalnego ip. Kiedyś było to możliwe i adresy zamówione kiedyś działają do dziś. Niestety teraz nie można zamówić nawet odpłatnie, co uważam u operatora ISP za skandal.

Owszem, jeśli komuś zależy na indywidualnych ustawieniach łącza to jak najbardziej swój router i tryb bridge. Kiedyś dawali tylko same modemy np Cisco 3008 z jednym portem Gb, a teraz dają normalnie modemorouter, na którym można wyłączyć wifi i na jednym z portów LAN mieć bridge. Nie wiem co lepsze, ale samych modemów już nie dają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...