Jump to content

Recommended Posts

Jakie są na dzień dzisiejszy realne ceny na internet przez DUK?

Przejrzałem temat do listopada i nic nie ma na ten temat.

W googe.pl > przedstawiciel Vectra > Facebook znalazłem dla nowych to, ulotka z końcówki maja:

102384219-1541491816011550-8955101898440

Realne jest 30zł za 150 i 40zł za 300? Ktoś przedłużał goły internet ostatnio?

Posted (edited)

Pierwszy po złożeniu wypowiedzenia telefon z DUK i propozycja 50 PLN za 300. Odmówiłem.

Edited by Barti
Usunięto zbędne cytowanie. Nie cytujemy treści poprzedniego postu w całości.

Dzięki. Jak możesz to informuj, jak ci poszło.

Ja mam czas do końca lipca i nie wiem, na co można liczyć w Vectrze.

Ewentualnie zostanie nowa umowa. Za 300 Mbit/s pierwszy miesiąc 1 zł, kolejne 49,99 zł i cashback Goodie 150zł za Vectrę daje 41,69 zł/m-c. :)

Posted (edited)

Z tego, co się zorientowałem w rozmowie tel z przedstawicielem, który zajmuje się nowymi klientami, to po wypowiedzeniu umowy jest 3 miesięczna karencja, więc jeśli skończysz w lipcu to nowa umowa dopiero po trzech miesiącach w listopadzie. Z tego co mówił można to obejść podpisując umowę na inną osobę, żonę, brata itp. 

Natomiast konsultant z DUK powiedział, oczywiście nie dosłownie, że to co w tych reklamach, czy to na ich stronie czy gdziekolwiek indziej to można sobie w d... wsadzić. 

Zresztą ten, co się zajmuje nowymi tak, jakby to potwierdził, zapytałem go o jedną z tych krzykliwych ofert z ich oficjalnej strony, to powiedział, że takiej nie ma tak naprawdę. 

Czy to wszystko co napisałem to prawda, nie mam pewności, mówię to co usłyszałem od dwóch konsultantów w rozmowach telefonicznych.

Edited by Barti

Posted (edited)

Karencja to nie problem, widzę ją w regulaminie promocji:

https://n-8-1.dcs.redcdn.pl/file/o2/Vectra/www/Vectra/www/uploads/20200528083849/wl20-es-nk-lok-24-2-0.pdf?121

Zresztą podpisywałem już umowy z Vectrą nawet nie mieszkając w danym lokalu, ani nie mając najmu :D - potem leciało się zrobić cesje i spokój.

Ot. łatwiej jest mi zawrzeć umowę niż ponad 60letniej osobie która była 'stałym klientem' płacącym 240zł/mc i tylko podwyższała sobie rachunek kolejnymi 'super okazjami' jak do niej dzwonili.

Tak jak pisałem, daj znać co z tego wyjdzie u Ciebie. Bo w temacie ciągle dyskusja o paczkach usług.

Edited by kozaa

W dniu 5.06.2020 o 18:30, AtleticoM napisał:

Z tych programów co oglądam nie mają np Planete +, ale chetnie to przeboleje w zamian za dostep np. do MTV Rocks i innych kanałów.

Kiedys w Vectrze byl dostep do kanalow MTV i zabrali niestety. Najgorsze jest to, ze w kazdej wiekszej kablowce posiadaja paczke MTV, a Vectra juz nie....  Nie wiem co stoi na przeszkodzie, zeby te kanaly wlaczyc. Skoro inni maja, a Vectra jest w tyle.

Vectra w przejętej Multimedii wprowadza kanał CBS Europa HD, więc może i do nas on w końcu powróci...

Godzinę temu, scizor napisał:

Kiedys w Vectrze byl dostep do kanalow MTV i zabrali niestety. Najgorsze jest to, ze w kazdej wiekszej kablowce posiadaja paczke MTV, a Vectra juz nie....  Nie wiem co stoi na przeszkodzie, zeby te kanaly wlaczyc. Skoro inni maja, a Vectra jest w tyle.

Niestety masz rację, podobnie jest z Polsat Sport News. Ja już podjąłem decyzję i jeśli nadal tak kiepsko będzie wyglądała Vectra programowo (brak też dobrej oferty 4K i Polsat Sport Premium), zmienię operatora. Dość kompromisów.

1 godzinę temu, Arkon napisał:

Niestety masz rację, podobnie jest z Polsat Sport News.

Vectrze nigdy nie było po drodze z Polsatem.

Posted (edited)
2 godziny temu, Arkon napisał:

Niestety masz rację, podobnie jest z Polsat Sport News. Ja już podjąłem decyzję i jeśli nadal tak kiepsko będzie wyglądała Vectra programowo (brak też dobrej oferty 4K i Polsat Sport Premium), zmienię operatora. Dość kompromisów.

Polsaty tez swoja droga. Ja z Vectry zrezygnowalem jakos w 2014 albo 2015 roku i nie zaluje jesli chodzi o telewizje. Pani w salonie zapytala sie o przyczyne rezygnacji i podalem, ze zliwkidowali kanal MTV Rocks. Pani stwierdzila, ze "u innego operatora tez moga zlikwidowac" a to byla bzdura, bo minelo tyle lat i nadal mam ten program i nie widzialem, zeby inny operator tez zlikwidowal.

Jak mi sie konczy umowa z operatorem to wtedy patrze na oferte Vectry, bo syn twierdzi, ze internet z Vectry byl lepszy, mnie to jest obojtene, bo roznicy nie widze i w zwiazku z tym moglbym do Vectry wrocic, ale tyle lat minelo i MTV Rocks dalej nie ma.

Wyzej kolega napisal, ze CBS Europa podniesli na HD w zwiazku z tym naszla mnie mysl. Moze glupie pytanie, ale sie na tym nie znam. Czy jesli Multimedia polaczy sie z Vectra to programy z Multimedii przejda do Vectry? 

Edited by scizor

Posted (edited)

W Orange mam, ale jesli Ci zalezy na Polsat Sport Premium to tam nie ma tego. We wrzesniu mi sie konczy umowa. Jak kanaly MTV do Vectry nie wroca to bede przedluzal z nimi dluzej, bo jesli chodzi o telewizje Orange to polecam. Jedynym minusem dla Ciebie bedzie brak Polsatow Sport Premium.

Edited by Barti

W Orange Światłowód są Polsat Sport Premium. Ty masz satelitę?

Na satelicie też są, aczkolwiek w Orange kanały z LM połączone są z pakietami C+. Mając C+ Prestige masz za darmo, mając C+ Select już są płatne, podobnie jak posiadasz pakiet Extra. Nie mając żadnego pakietu C+ nie można ich wykupić. 

• Thanks 1

Ja wam powiem tak : u mnie nie ma konkurencji, płacę 84zł za coś, co normalnie płaciłbym aktualnie 31zł więcej. Są braki zauważalne, ale czy warto zmieniać operatora tylko dlatego, że nie ma kilku kanałów. Tym bardziej, że u mnie kablowej konkurencji też nie ma (a CP czy nc+ cenowo wychodzi baaardzo drogo w stosunku do tego co mam). 

Stagnacja nigdy nie jest dobra, bo kto stoi w miejscu tak naprawdę się cofa. Cena to nie wszystko, jakość też ma znaczenie.

Jak sprawdzałem Orange u siebie to Orange proponuje mi neta 7,5x wolniejszego niestety...

U mnie jest światłowód. Jeśli mówimy o samej cenie to wkurzeni mogą być abonenci Multimedia, bo tam rzeczywiście ceny były niesamowicie niskie, a jak przejmie ich Vectra to kto wie. Szkoda, że w mojej lokalizacji nie ma UPC. Miała niby być konkurencja i udostępnianie łącz, ale to chyba bajka. Ja naprawdę żałuję, że posłuchałem jednego z forumowiczów i zdemontowałem talerz, bo niby w nc+ miało nie być Polsat Sport Premium. A tu nie dość, że jest to dodatkowo w świetnej jakości i jest Canal+ 4K. Do dziś tego żałuję, a wcale nie płaciłbym więcej.

W dniu 14.06.2020 o 20:33, truedomel napisał:

Pierwszy po złożeniu wypowiedzenia telefon z DUK i propozycja 50 PLN za 300. Odmówiłem.

Za tyle dostałem 300+pakiet złoty.

1 godzinę temu, Arkon napisał:

U mnie jest światłowód. Jeśli mówimy o samej cenie to wkurzeni mogą być abonenci Multimedia, bo tam rzeczywiście ceny były niesamowicie niskie, a jak przejmie ich Vectra to kto wie. Szkoda, że w mojej lokalizacji nie ma UPC. Miała niby być konkurencja i udostępnianie łącz, ale to chyba bajka. Ja naprawdę żałuję, że posłuchałem jednego z forumowiczów i zdemontowałem talerz, bo niby w nc+ miało nie być Polsat Sport Premium. A tu nie dość, że jest to dodatkowo w świetnej jakości i jest Canal+ 4K. Do dziś tego żałuję, a wcale nie płaciłbym więcej.

U mnie jest dość duży wybór w bloku .UPC,Jambox,Orange, Vektra Netia  i  Multimedia .Fakt MMP ma dobre ceny ,tylko akurat brak jest kanałów 4k i FOX ,najlepsze

ceny ,można popatrzec na moje Ostatnio pogorszył się sygnał, klatkuje ,przycina ,ale może techicy to zrobią do porzadku i będzie GIT  Ale mam zastrzeżenia ,grzebią i grzebią i nic z tego nie wynika.

Gratuluję wyboru tylu operatorów. Ponoć Jambox ma najlepszą jakość, ja bym pomyślał o UPC. Mam nadzieję, że nie dosięgną Cię podwyżki jak przejmie Was Vectra.

No, przejęła Vectra, tylko nie w mojej  miejscowości.

Właśnie przeglądam ofertę w UPC, ale chyba nie przebije MMP.

W dniu 15.06.2020 o 19:14, scizor napisał:

Wyzej kolega napisal, ze CBS Europa podniesli na HD w zwiazku z tym naszla mnie mysl. Moze glupie pytanie, ale sie na tym nie znam. Czy jesli Multimedia polaczy sie z Vectra to programy z Multimedii przejda do Vectry? 

Tak naprawdę to nigdy tego nie wiesz. Jak Sinclair kupił stacje sportowe Foxa to czekał az wygasną dotychczasowe umowy i dopiero potem negocjował z platformami. Kiedy chodziła plotka ze Apple odkupi PS Vue to jedni mówili że kontrakty w przypadku zmiany właściciela musza byc negocjowane a inni ze wręcz przeciwnie. Tak naprawdę to zależy od systemu prawa gospodarczego w danym kraju, bo to może zależeć od tego, czy to jest przejęcie czy fuzja i sztaby prawników w tego typu umowach drobiazgowo mogą sprawdzać i uzgadniać warunki, nawet osobno dla każdego miasta.

Do tej pory sam net za 50zł (150 Mb/s) i na wypowiedzeniu proponują to samo za 40zł. Niestety brak możliwosci skorzystania z promocji że pierwsze 4 miesiace za 19.90.

Szybszy net mi niepotrzebny, a jedyną alternatywą jest Orange Światłowód, ale najniższa prędkość to 300 za 59.90 lub 69,90 bez zobowiązania 2 letniego.