Jump to content

Recommended Posts

37 minut temu, djadijos napisał:

Netia od dawna ma upload minimum 50 Mbps tam gdzie jest ETTH,FTTH.

Tam to równie dobrze może mieć i symetryczne, bo technicznie nie ma żadnych przeciwwskazań.

Duży upstream na HFC to już większe wyzwanie.

Witam, kończy mi się za niedługo umowa i przyszedł czas na jej wypowiedzenie. Da się to zrobić obecnie mailowo czy w inny zdalny sposób? Czy jest jakiś wzór wypowiedzenia? Mam kilka pakietów i usług i zależy mi aby nic nie zostało pominięte w wypowiedzeniu.

Chyba niezbyt jasno jest napisane o przejęciu Multimedii.

Chodzi mi o te miasta w których sieć musi być sprzedana.

W Olsztynie ma być sprzedana sieć Vectry czy Multimedii ?

W związku z przejęciem Multimedia chciałem się zapytać jak z jakością obrazu w Vectrze? Może być? Mam też możliwość przejścia do UPC.

Generalnie nie jest źle.

Na UPC tez narzekają.

Doskonała jakość HD w Vectrze była ale kilka lat temu.

Przejście na QAM 256 miało umożliwić zachowanie jakości przy jednoczesnej większej ilości kanałów.

Ale jak zaczęli upychać nowo dodawane kanały to jakość się pogorszyła.

Zresztą chyba dotyczy to wszystkich kablówek. Jak się chce zmieścić jak najwięcej kanałów to zawsze traci się na jakości.

Niestety ale ostatnio jakość nawet Canal+ według mnie się pogorszyła :( Z jakością jest coraz gorzej. Mam na dysku stare nagrania nawet sprzed dwóch lat i wydaje mi się że rozsypywanie ekranu widać już nawet na Canal+ dosyć często a kiedyś było to sporadyczne. 

Z ciekawości zapytam, na ilu kanałach (częstotliwościach) odbieracie telewizję cyfrową w Vectrze i czy wszystkie paczki są w QAM256? U mnie dla porównania (lokalny operator) mam 37 kanałów zajętych przez DVB-C i wszystkie w QAM256 a programy, które są pobierane po światłowodzie mają duży bitrate. Nic nie jest nadmiernie upchane kosztem mocnego ograniczenia bitrate.

Czy Vectra aktualizuje moduły CI+, tak jak dekodery?

Chyba wszystkie kanały są w QAM 256. Nawet te w SD (sprawdzałem wyrywkowo). Oczywiście wyjątkiem są kanały, na których leci telewizja lokalna.

Co do modułu CI to nie zauważyłem, żeby był aktualizowany.

12 godzin temu, Enox napisał:

Czy Vectra aktualizuje moduły CI+, tak jak dekodery?

Są aktualizacje modułów CI+, tylko bardzo rzadko, bo co w zasadzie w nich aktualizować?
Co do częstotliwości, z tego co się orientuję, są one lokalne i w każdym miesicie będzie to wyglądać inaczej. Mogę robić screen z programu do edycji listy kanałów na E2.

Witam, wypowiedzenie mam do końca lutego. Dzwonił jeden gość, ale jego oferta była identyczna, co na stronie internetowej, a w dodatku coś rozłączyło i już nie oddzwonił. Jest tu mnóstwo osób, które wypowiadały umowy. W jakich terminach dzwonili z DUK-u? Czy było to już np. pod koniec wypowiedzenia? Dzwonili kilka razy, czy tylko raz?

Coś długo się zastanawia Vectra wsprawie komunikatu UOKIK.Czyzby miała watpliwości?

Internet od Vectra mogę szczerze polecić (przynajmniej w Gdańsku). U znajomego kilka razy były problemy z internetem od UPC, u mnie i innych znajomych z Vectra problemów nie było - ani z prędkością, ani z dostępnością usługi, ani ze sprzętem.

W dniu 25.01.2020 o 13:47, Szefu89 napisał:

Witam, wypowiedzenie mam do końca lutego. Dzwonił jeden gość, ale jego oferta była identyczna, co na stronie internetowej, a w dodatku coś rozłączyło i już nie oddzwonił. Jest tu mnóstwo osób, które wypowiadały umowy. W jakich terminach dzwonili z DUK-u? Czy było to już np. pod koniec wypowiedzenia? Dzwonili kilka razy, czy tylko raz?

Do mnie dzwonili kilka razy. Kilka razy też nie mogłem odebrać, wtedy sam do nich zadzwoniłem i też załatwiłem sprawę. Ogólnie jest tak jak ktoś pisał wcześniej - dużo zależy na jakiego konsultanta trafisz. Ponawiaj próby kontaktu i negocjuj. Powodzenia.

Czy Vectra dostanie w końcu kanały Polsat Sport Premium? Coś wiadomo w tym temacie?

Edited by Barti
Przeniesiono dyskusję do odpowiedniego działu forum i wątku.

Dostanie? Raczej zamówi i zapłaci. Tu tylko i wyłącznie o pieniądze chodzi.

W dniu 29.01.2020 o 13:21, hubearth napisał:

Czy Vectra dostanie w końcu kanały Polsat Sport Premium? Coś wiadomo w tym temacie?

Przecież Vectra nie udostępni tego za darmo.

Tam gdzie są te kanały ludzie płaca po ok. 30 zł miesięcznie dodatkowo.

Po za meczami na żywo w ciągu kilku dni reszta to same powtórki.

Ilu z Was będzie chciało tyle płacić dodatkowo ?

Na tym polega problem i nic dziwnego że mało kto udostępnia te kanały.

Jakie nowe kanały Vectra mogłaby potencjalnie uzyskać w wyniku fuzji z MM? 
Żadnych, to tak nie działa.