Skocz do zawartości

Vectra


Rekomendowane odpowiedzi

5 godzin temu, Internauta napisał:

W analogu to już uja jest. Nawet pełnego dvbt nie ma. Lepiej kupić lewy dekoder z kartą i podłączyć w kuchni. 35 kanałów niekodowanych odbierzesz.

Chyba że masz tv z dvbc to spokojnie niekodowane znajdzie.

 

lewy Vectry ?

żeby na chwile podłączyć i sprawdzić do TV musiał bym chyba odciąć złącze kompresyjne na końcu kabla Vectry czy jest inny sposób bez odcinania złącza ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Darek23 napisał:

lewy Vectry ?

żeby na chwile podłączyć i sprawdzić do TV musiał bym chyba odciąć złącze kompresyjne na końcu kabla Vectry czy jest inny sposób bez odcinania złącza ?

Żeby sprawdzić jakie są u Ciebie programy dostępne z poziomu telewizora (niekodowane DVB-C i analogowe) wystarczy kupić tego typu wtyk i wkręcić do do złącza kompresyjnego: https://hollex.pl/zlaczka-meska-antenowa-p-54.html

Jeśli będziesz chciał samemu podłączyć dodatkowy telewizor poprzez przecięcie kabla i wstawienie rozgałęźnika musisz to zrobić starannie. Najlepiej dodatkowy telewizor podłączyć przez filtr kanału zwrotnego żeby przypadkiem nie wprowadzić zakłóceń do sieci. Jeśli masz w domu jakieś gniazdo multimedialne założone i jest tam wolne wyjście do podłączenia telewizora to najlepiej z niego skorzystać zamiast ingerować w instalację.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz już takie gniazdo i masz w nim wolne wyjście RTV a dekoder masz wpięty obecnie do wyjścia DATA to jak najbardziej możesz z niego skorzystać. Jeśli natomiast chcesz takie gniazdo wpiąć dodatkowo na drodze do dekodera to zależy czy masz wystarczająco wysoki poziom sygnału bo to gniazdo na wyjściu DATA tłumi sygnał "do przodu" o 10 dB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli już musisz ciąć kabel to kup dobry splitter np Telmor RA2F, filtr kanału zwrotnego, 3 złącza F i 1 męskie IEC najlepiej metalowe na wejście do telewizora. Wejście kablówki podajesz na IN, telewizor w kuchni zakręcasz z pierwszego OUT przez filtr kanału zwrotnego, a z drugiego OUT prosto do kolejnego pokoju. Jakość działania bedzie zależała od tego jak zrobisz złącza F.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Arkon napisał:

Niespecjalnie znam się na kwestiach technicznych, ale naprawdę nie lepiej zapłacić 10 zł za multiroom i mieć pełną ofertę cyfrową niż coraz bardziej wybrakowany analog?

Jak ma TV z DVBc to mu w kuchni wystarczy 35 kanałow niekodowanych chyba. Nie musi to być analog.

 

Osobiście to wziołem 3 dekoder MR i dałem mamie. Ma te kanały co ja plus sport za15zł i nie musi wiązać się umową na najtańszy pakiet złoty który kosztuje więcej niż 15zł z dekoderem.

Edytowane przez Internauta
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, dawid_bydgoszcz napisał:

Problem tylko w tym, że z automatu wiąże się to z koniecznością przedłużenia umowy na nie zawsze korzystnych warunkach warunkach. 

Dopytaj dokładniej zwłaszcza na infolinii, bo np. w przypadku mojej kablówki INEA początkowo również, gdy kiedyś chciałem sam dobrać tego typu opcje zastawiali się, że musi być podpisany aneks do umowy głównej, ale będąc cierpliwym trafiłem na odpowiedniego konsula, który sprzedał mi tę opcje multiroom bez zobowiązania do głównej umowy, a wyłącznie z zapisem z korzystania do końca trwającej umowy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, shark napisał:

Dopytaj dokładniej zwłaszcza na infolinii, bo np. w przypadku mojej kablówki INEA początkowo również, gdy kiedyś chciałem sam dobrać tego typu opcje zastawiali się, że musi być podpisany aneks do umowy głównej, ale będąc cierpliwym trafiłem na odpowiedniego konsula, który sprzedał mi tę opcje multiroom bez zobowiązania do głównej umowy, a wyłącznie z zapisem z korzystania do końca trwającej umowy. 


da sie ugrac multiroom bez podpisywania aneksu umowy na 24 miesiace? Tylko do momentu zakonczenia biezacej umowy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.01.2020 o 22:13, adrian1981 napisał:

Jeśli masz już takie gniazdo i masz w nim wolne wyjście RTV a dekoder masz wpięty obecnie do wyjścia DATA to jak najbardziej możesz z niego skorzystać. Jeśli natomiast chcesz takie gniazdo wpiąć dodatkowo na drodze do dekodera to zależy czy masz wystarczająco wysoki poziom sygnału bo to gniazdo na wyjściu DATA tłumi sygnał "do przodu" o 10 dB.

Rozgałęźnik jaki posiadam teraz: patrz foto

https://zapodaj.net/dc8c5750748b7.jpg.html

Podłączone są do niego dekoder, router

 

Teraz muszę mieć rozgałęźnik do:

- dekodera

- routera

- TV kuchnia analog 

 

Kupować to: "Gniazdo multimedialne GMDF-352 Telmor" czy coś innego ?

 

Edytowane przez Darek23
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, jose arcadio morales napisał:

właśnie dlatego modyfikacja sieci we własnym zakresie może zakończyć się bardzo kosztowną wizytą technika :)

rozumie nie trzeba tego powtarzać

przykręcając kabel do rozgałęźnika to co można zepsuć ?

Multiroom - umowa 24m-ce  - 4mce po 7,50zł, potem 15zł miesięcznie, aktywacja 10zł= 400zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po dzisiejszej pierwszej rozmowie z DUK dostałem następującą ofertę:

Internet 150mb/s, Dekoder PVR, Pakiet Złoty, SnO, Eleven, C+ Select za 109,88 PLN na 24 miesiące.

 

Jak oceniacie tę ofertę? Da się jeszcze coś ugrać?

Edytowane przez marafc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

W jakim przedziale cenowym można uzyskać pakiet Złoty z nagrywarką (ewentualnie Platynę z nagrywarką) + Eleven + SNO + 300mbit?

Obecnie mamy: pakiet Złoty z nagrywarką + Eleven + 150mbit w cenie 90 zł.

 

Pytam ponieważ DUK kontaktował się już 2 razy i propozycje wyglądają mało zachęcająco:

Pierwsza oferta Zloty pvr + Eleven + SNO + 300mbit  w cenie 95 zł i umowa na 32 miesiące - odrzucona 

Druga oferta w zasadzie to samo co wyżej tylko że w cenie powyżej 100 zł :blink: - również odrzucona 

 

Patrząc na oferty z podpisów/postów na forum jak i ofert dla nowych klientów wygląda to słabo (szczególnie okres zobowiązania), tym bardziej ze jesteśmy z Vectrą grubo ponad 10 lat.

 

 

 

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...