Skocz do zawartości

Vectra


Rekomendowane odpowiedzi

OK, juz widzę że Technicolor jest badziewny. Jwst cokolwiek od nich dobrego czy nastawić się na własny router ??

16 godzin temu, vectriusz napisał:

Moja umowa:

Platyna, SNO, Eleven, Erotic, PVR, 150Mbit = 81zł

Ale mam trochę zniżek

Fajny zestaw, z czego wynikają te zniżki ??

 

Ten modem/router technicolor jest OK ?? Widzę taki na allegro niedaleko mnie.

Podłączą go czy raczej będzie problem, że odkupiłem od kogoś taki sprzęt ??

Edytowane przez 5QR
doczytanie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie podłączą, bo modem zapewne pochodzi z kradzieży lub wyłudzenia od operatora. Narobisz sobie tylko problemów i stracisz pieniądze.

 

Lepiej będzie wziąć najnowszy model (ten duży biały). U rodziców działa bez zarzutu. Ja mam poprzednią wersję i też ok. 200-220 po wifi pójdzie. Jedyny minus ciemnoszarego technicolora, to piszczenie cewek podczas przesyłu danych. Router wydaje minimalny hałas, słyszalny w idealnie cichym pomieszczeniu. W salonie nie zauważysz ale w sypialni może wkurzać (jak „cykanie” Arrisa).

 

Jak będzie Ci mało, zainwestuj w router z dodatkowymi antenami. Chcąc uzyskać pełne 300 albo tym bardziej 600 wypada wziąć coś o standardzie AC1700 albo AC2400. Mój D-Link po wifi przesyła w sieci LAN pliki nawet przekraczając 800Mbit, więc „wszystko się da zrobić” ale czasami będzie wymagało to trochę więcej zachodu.

 

Zanim wybierzesz, poczytaj recenzje i testy. Prawda jest taka, że wystarczyłby mi ten Technicolor, ale miałem zachciankę zbliżyć się do 300. Jak ktoś używa internetu bez jakichś konkretnych potrzeb, nie zauważy różnicy powyżej 100Mbit. W szczególności, jeśli ma się starszego laptopa z kartą pracującą tylko na 2,4Ghz. Wówczas 40-60Mbit po wifi to max i nie pomoże router nawet za 1000zł.

Edytowane przez regedit32
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Modemy z routerami od Vectry wbrew pozorom nie są złe. Sprzęt jest dostosowany do prędkości w pakiecie. Jeśli ktoś kupi 150Mb to dostanie modem z gigabiotowym Lanem i 2 zakresowy 2xMimo. Z zasięgiem jest różnie, ja nie polecam dużych mocy nadajników wifi, jeśli go brakuje lepiej zainwestować w dobry AP lub kolejny router z gigabitowym WANem i Lanem oraz 5GHz (to są już koszty) i połączyć oba urządzenia kablem. To na dużych mieszkaniach najlepsza alternatywa.

Oczywiście trzeba zdawać sobie sprawę, że takie prędkości po wifi to tylko na nowym sprzęcie. Śmieszą mnie klienci tanich laptopów za 999zl i problemem bo ich karta przy samym routerze łapie synchro na 72,2Mbps. Zastanówcie się ludzie na co wydajecie kasę.

 

 

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jak to jest w końcu z Technicolor CGA2121, generalnie ludzie piszą, że jest zablokowany dostęp do pewnych ustawień.

Przeglądam teraz jego instrukcję i np. jest wykastrowany z portu USB.

Nie chcę w nim zbyt wiele grzebać, ale np. ustawić własne nazwy, hasła, ukryć SSID itp.

 

"V" daje go do 300Mb u mnie nie ma warunków i pewnie skończy się na 150Mb, więc proste pytanie - o który modem poprosić?

Chyba lepiej dalej korzystać z własnego routera (chociaż jak wspominałem dopóki nie kupię nowego to poprzedni słabo łączy mi się z kartą w lapie).

Co ciekawe, teraz bez problemu jak zwykle łączy się w biurze i leci o 2,4GHz.

 

Parasol do ręki i w drogę z wypowiedzeniem do BOK :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam identyczną ofertę, plus 40zł za c+ i 20 za hbo go oraz 6,90 za filmbox i tyle samo za cinemax. Za drugi dekoder pvr policzyli 10zł.

 

to jest cena „dla nowych” (z ulotki). Jeszcze może parę złociszy urwiesz, ale mi już szkoda było czasu. Moim zdaniem w porównaniu do innych operatorów, jest to „dobra” oferta.

Edytowane przez regedit32
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@5QR Szczerze mówiąc nie pamiętam już skąd te zniżki. Mam je od bardzo dawna, pewnie po przejęciu przez Vectrę lokalnej kablówki. Muszę tylko pilnować aby zawsze aneksować umowę przed końcem zobowiązania. Inaczej zniżki przepadną.

Edytowane przez vectriusz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Dowiedziałem się że jeżeli nie chce przedłużać umowy z Vectra to wypowiedzenie muszę złożyć najpóźniej dzisiaj.

1.czy to prawda że da się to zrobić telefonicznie?

2.czy jak złoże wypowiedzenie to mogę go ewentualnie cofnąć w ciągu tych ostatnich dni obowiązującej umowy?

3.obecnie posiadam: Zloty, PVR, SNO, Eleven, internet 15 - płacę 77zł, na pewno chce zrezygnować z SNO czyli 71zł powinno być - czy jest szansa ugrać jeszcze niższą cenę?

4.Orientujecie się jak u innych operatorow wygladalo by to cenowo - potrzebuje: internet, eleven, tvn turbo i discovery - nic poza tym

5.Można od razu dzwonic na DUK przed wypowiedzeniem i tam ustalać?

Edytowane przez tomybb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tomybb przeważnie jest tak, że okres wypowiedzenia to jest jeden pełny miesiąc czyli dziś musiałbyś mieć potwierdzenie złożenia - ostatecznie nawet list polecony z dzisiejszą datą nadania.

 

Taka historia z wczoraj, czekając na złożenie wypowiedzenia obsługiwano pana starszego, miał jeszcze 6 mies. umowy, reklamował modem, coś tam dobierał chyba "11". Dołożyli mu "bardzo potrzebny" net ze 100 na 150 i bach... zobowiązanie zrobiło się na 30 miesięcy ?

Oczywiście pan się zgodził i zadowolony z modem wyszedł z BOKu.

 

Jak ja ostatnio aneksowałem (w górę rzecz jasna) to wszystkie terminy liczyły sie 24m. od dnia aneksu. Chyba mają jakieś nowe zwyczaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry wszystkim,
Aktualnie posiadam Srebrny + 100 mb/s za 59,90. Umowa przeszła już na czas nieokreślony.
Co w takiej cenie mogę wywalczyć - Złoty +300, Srebrny+300 czy może jeszcze coś innego? Raczej nie zależy mi na dodatkowych pakietach typu SnO, 11, chyba że istnieje możliwość by dostać je za darmo do jak najwyższego standardu. Preferuję raczej szybszy internet niż więcej TV.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jakoś ucichło. Umowa kończy mi się za kilkanaście dni, a nikt nie dzwoni do mnie, mimo wysłanego aneksy i jednej próby kontaktu.

 

Moja oferta aktualna to Platyna+PVR+150 internet za 89 zł. Co można ugrać? Powiem tylko, że nie zależy mi specjalnie na PVR, mogę zamienić na CI+. Internet też wystarczy, aby nawet 100 mb było do Netflixa :)

 

Macie jakieś propozycje? Ktoś ma znajomego w Vectra? Może mi coś zaoferować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja czekam jutro na montera - głównie na wymianę dekodera.

Za pomocą/radą kolegi z forum stanęło na:

Pakiet Zloty PVR z Graphine + 150 Mb/s z WiFi + Sno + 11 + odkodowane HBO FILMGO na 4 mies = abonament 79,90 zł

Chciałem pierwotnie platynę - tak jak miałem, ale w sumie racja że zawsze można domówić, nie pamiętam teraz z głowy co z niej chciałem pewnie coś BBC.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na taką propozycję przystałem od Juls2008 i wydaje mi się ona - OK. MOże się mylę, może mam rację?? Nie wnikam. Porównuję do tego co miałem do tej pory lub usłyszałem w BOK - niekoniecznie skierowanego do mnie ;)

 

Arkon dlaczego dodawanie potem nie ma sensu ?? Matematycznie wychodzi to samo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...