Skocz do zawartości

Vectra


Rekomendowane odpowiedzi

Było wcześniej 125 zł, ale dobralismy Eleven za 15 zł, bo zależało nam na czasie. Wszystko jest już na czas nieokreślony, tylko właśnie paczka Eleven jest do czerwca. Dzięki za pomoc, na pewno napiszę, jeżeli coś się uda ugrać. :)

 

/edycja

Czy zdarzyło się komuś, że dzwonił konsultant nie tylko z DUK z Gdyni, ale i z numeru komórkowego z Warszawy?

 

/edycja2

Propozycja ostatnia:

Platyna 4K + Multiroom PVR + SnO + Eleven + Canal+Select + HBO Go 4 miesiące za darmo + Internet 100 mb/s za 129 zł. Z Internetem 300mb/s - 144 zł. 

Edytowane przez AniaR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, AniaR napisał:

@Madekp, zależy mi na tym co wyżej w ofertach. 4K, wszystkich sportowych i Internecie 300 mb/s + Multiroom. Dekoder 4K z oferty jest z nagrywarką, dekoder do Multiroomu Full HD z nagrywarką. 

 

Dla mnie dzisiejsza czyli druga propozycja to 4 m-ce HBO GO gratis do tego co posiadam. Pierwsza z przed 2-óch tygodni to upust 2zł i reszta bez zmian. Jakiś tam postęp jest 108.60zł + HBO GO 4-m-ce.  Oczywiście odmowa z mojej strony. Muszę czekać na ....

Edytowane przez Madekp
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Zdecydowałem się dołączyć do forum, mam za sobą sporo rezygnacji/ponowień/negocjacji.

 

Obecnie jestem kolejny raz przed końcem umowy.

 

Poprzednia umowa wynegocjowana: wizyta w biurze + rezygnacja na piśmie + telefon z Vectry:

 

Abo 69.90/24 miesiące

TV Pakiet złoty + sport na ostro + łącze 100mb/10mb upload (realnie 85 - 90 mb, upload pełny)

Dekoder z nagrywarką 1TB

 

Właśnie zbliżam się do końca umowy, widzę już połączenia nieodebrane z wiadomych telefonów. Jestem zadowolony z obecnego pakietu (w domu jestem gościem, praca po 10/12h), net śmiga, wifi nie gubi zasięgu (sprzęt audio na wifi).

 

Nie zależy mi na pakietach TV, bardziej na pakiecie neta.

 

Chcę praktycznie to samo + celowanko w 150 mb/20 upload lub 300mb/20 upload. Jakieś sugestie?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miał ktoś przypadek, że oprócz DUK kontaktował się z Wami pracownik z biura z Warszawy z numeru komórkowego? Miał wiedzę o moim wypowiedzeniu, biegła znajomość oferty Vectry, przedstawiona dobra oferta, która została przeze mnie zaakceptowana, termin przyjścia techników ustalony, a techników brak. Infolinia nie ma informacji o przyjściu techników w swoim systemie. Biorę pod uwagę próbę oszustwa, ale nie wiem jaki miałby być cel oszusta, bo nie prosił o zupełnie żadne dane. Mam imię, nazwisko, numer telefonu owego przedstawiciela. Telefonu nikt nie odbiera, a Internet mówi skąpo o tym numerze w jednym komentarzu, że to "Vectra". 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że już to pytanie padało, ale chciałbym jeszcze raz się upewnić: czy najnowsze modele dekoderów Vectry (HD, PVR) oferowane abonentom umożliwiają ustawianie własnej listy kanałów, tak jak w oprogramowaniu NOVO?

 

Myślałem nad przedłużeniem umowy przy której wymienionoby mi obydwa dekodery. Setkowa lista kanałów nie wchodzi jednak w grę dla niektórych moich domowników. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@cyfromaniak niestety nie ma takiej opcji - nowe dekodery posiadają soft Graphyne a tam nikt nie pomyślał o własnych listach kanałów od nr 1... to powód dla którego przy przedłużaniu umowy zostawiłem sobie stary dekoder 5830cdx Te nowe to jakaś porażka, ani przelotek nie maja, ani własnych list układać nie można, na dodatek jakieś takie małe i plastykowe jak z chińskiego targu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.03.2019 o 10:21, Internauta napisał:

Technik przyniósł ubee czarny 2 zakresowy pracujacy jako modem. Aktywowałem za free WiFi i wsio śmiga. Nawet DNS dodałem jako trzeci 1.1.1.1 jakby padły te z Vectry.

Tak z ciekawości pytam: w jaki sposób wpisałeś dodatkowy DNS  do routera Vectry (lub cokolwiek, o np. przekierowaniach portów nie wspomnę...), bo o ile wiem, nie ma takiej możliwości. No chyba, że coś się zmieniło... Z kolei konfiguracja przez stronę ebok jest baaardzo ograniczona, właściwie sprowadza się tylko do możliwości zmiany nazwy sieci wifi/hasła, kanału i trybu pracy urządzenia bridge/router.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej. W ubee działało hasło kotekdomowy ale już chyba nie działa. Odkrecilem kabel i zrobiłem reset na małym przycisku z tyłu. Po włączeniu zapytał o nowe hasło i login. W polu DNS wpisałem te z Vectry i jako trzeci 1.1.1.1. Wkrecilem kabel dołączyłem zasilacz. Działa.

Co do portów to były pozamykane. Dopiero 5 telefon na infolinię i trafiłem na kumatego. Powiedziałem że mam kamerki na parkingu i NAS. Zrobił że mam ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej. W ubee działało hasło kotekdomowy ale już chyba nie działa. Odkrecilem kabel i zrobiłem reset na małym przycisku z tyłu. Po włączeniu zapytał o nowe hasło i login. W polu DNS wpisałem te z Vectry i jako trzeci 1.1.1.1. 

Hm, o takich sztuczkach resetami, domyślnymi hasłami czytałem już kilka lat temu. Z tym, że zazwyczaj działały do momentu ponownego podłączenia i synchronizacji urządzenia z siecią Vectry, a potem modem/router wracał do ustawień pobranych od operatora.

Wkrecilem kabel dołączyłem zasilacz. Działa.

Jesteś pewien? Sprawdziłeś np. wchodząc ponownie w ustawienia?

Co do portów to były pozamykane

No raczej trudno, żeby były pootwierane. Zresztą skąd router miałby wcześniej "wiedzieć" które porty maja być przekierowane oraz na jakie adresy ip w sieci wewnętrznej.

 

Dopiero 5 telefon na infolinię i trafiłem na kumatego. Powiedziałem że mam kamerki na parkingu i NAS. Zrobił że mam ok.

Ja ten temat "od zawsze" w Vectrze załatwiłem własnym routerem (ichni modem ustawiony tylko w trybie bridge), który bez łaski i proszenia się konfiguruję jak chcę i kiedy chcę według własnego uznania i potrzeb. Ale to tak trochę OT, widzę, że w sprawie konfiguracji vectrowego sprzętu generalnie nic się nie zmieniło.

 

 

Edytowane przez Stanley99
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Arkon daję znać, że wzięłam Platyna 4K PVR + Multiroom HD PVR + SnO + Eleven + Canal+ Select + HBO Go na 4 miesiące + Internet 100 mb/s na 24 miesiące za 129,80. Upgrade do 300 mb/s +15 zł.

 

Technik dał modem czarny dwuzakresowy ubee (do 250 mb/s), który podobno jest lepszy od tego białego w zasięgu Wi-Fi (kilkupokojowe mieszkanie) i wg niego nawet przy upgrade do 300 mb/s wg niego warto poświęcić 50 mb dla tego zasięgu. Sama nie wiem? Mam 14 dni na ewentualną zmianę. 

 

Na Multiroomie nie mam obecnie wszystkich Eleven oraz paczki Canal+. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kmf877: np.  mam 10 urządzeń w swojej sieci i w każdym dopisywać DNS-y? Można i tak, tylko po co, skoro można raz w routerze. Poza tym chodziło mi nie tylko o DNSy, a wpisanie czegokolwiek "trwale" do modemo-routera Vectry, np. przekierowań portów, czy innej adresacji swojej sieci lokalnej. . Na pewno sprzęt dostarczany przez Vectrę ma takie możliwości, tylko są celowo dla użytkownika ograniczone, do  tego co można przez stronę eBOK (opisałem w poście #18597). Dzięki czemu operator ma po prostu mniej problemów ?

Przy czym uprzedzając - nie żalę się, tylko stwierdzam fakt. Jeśli ktoś (tak jak ja) potrzebuje bardziej zaawansowanych funkcji oraz  samodzielnie je kontrolować, może dołączyć własny router. Operator przecież jak najbardziej na to pozwala. Zaintrygowała mnie tylko ta rzekoma możliwość wpisania  do vectrowego routera DNS-ów - myślałem, że jeśli tak, może można już konfigurować więcej. Ale gdyby nawet tak się stało, myślę, że dodatkowe opcje pojawiłyby się w panelu na eBOK.

Edytowane przez Stanley99
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, vizir napisał:

@cyfromaniak niestety nie ma takiej opcji - nowe dekodery posiadają soft Graphyne a tam nikt nie pomyślał o własnych listach kanałów od nr 1... to powód dla którego przy przedłużaniu umowy zostawiłem sobie stary dekoder 5830cdx Te nowe to jakaś porażka, ani przelotek nie maja, ani własnych list układać nie można, na dodatek jakieś takie małe i plastykowe jak z chińskiego targu...

i to jest podstawą decyzji o pozostawieniu starego wolnego dekodera? współczuję :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj monter wymienił mi stary dekoder ADB bez dysku na tego całego VEC-4730CDX i przyznam szczerze, że większej lipy niż ten cały Graphyn to jeszcze u nich nie widziałem. Nie da się na nim normalnie funkcjonować z tą szybkością działania i tą jego pseudo listą ulubionych programów. W domu szok i konsternacja bo wszyscy co najmniej od 15 lat przyzwyczaili się do własnej listy programów, a teraz choć np. program TVP1 HD jest na pierwszej pozycji własnej listy ulubionych programów to i tak można go wywołać ręcznie tylko poprzez wybranie sentencji 111 (Polsat HD - 116, itd.).

 

To są jakieś kpiny z abonentów, a największą z nich jest to, że w sobotę, podczas aneksowania umowy konsultant powiedział mi, że monter wymieni mi dekoder na model Arris 4120. Tymczasem koleś zamiast tego przyniósł mi takie dziadostwo, że głowa mała. Dziś zadzwonię na infolinię i spróbuję wymusić wymianę tego dekodera na jakiś model z normalnym softem bo jeśli to się nie uda to muszę odstąpić od tej umowy (aneksu).

 

Wie ktoś czy w takim przypadku mogę jakoś wymusić na nich wymianę tego dekodera na jakiś normalnie działający sprzęt z dyskiem? Ewentualnie jak to zrobić i co najlepiej wybrać w zamian?

Edytowane przez musiolek
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...