Skocz do zawartości

Vectra


Rekomendowane odpowiedzi

19 godzin temu, kfm877 napisał:

@vizir
Nie wiem czy nowy klient czy obecny, jakie miasto?
Z oferty TAMiTU
DTV ZŁOTY PVR + 50Mb = 74,90
Domowy bez limitu = 15,00

 

@kfm877umowa kończy mi się w kwietniu, taką ofertę dostałem na przedłużenie w Skarżysko - Kamienna (woj. świętokrzyskie):

 

- telewizja cyfrowa pakiet złoty

- dekoder PVR

- internet 50 MBit

- telefon stacjonarny z pakietem bez limitu

 

za 89,90 zł

 

da się ugrać coś taniej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, vizir napisał:

 

@kfm877umowa kończy mi się w kwietniu, taką ofertę dostałem na przedłużenie w Skarżysko - Kamienna (woj. świętokrzyskie):

 

- telewizja cyfrowa pakiet złoty

- dekoder PVR

- internet 50 MBit

- telefon stacjonarny z pakietem bez limitu

 

za 89,90 zł

 

da się ugrać coś taniej?

Ja po złożeniu rezygnacji i kontakcie z DUK za pakiet Złoty, 50 Mbps i multiroom płacę 64,20. Gdy zapytałem o telefon to chcieli chyba 20 zł ale nie pamiętam za jaki pakiet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, vizir napisał:

Czy ktoś kojarzy ten dekoder Vectry? Jaki to model i jakiego producenta? Jest gdzieś w internecie jakiś jego test? Czy to on jest dodawany aktualnie jako PVR z softem Graphyne?0a43479e49ee26aae8e24eaaec5fd716b8722f6f

To jest HD 3831CD/CDX. Ten dekoder nie jest już dawany dla nowych klientów, zapewne też dla obecnych, którzy decydują się na wymianę dekodera.

 

Aktualnie dawane są tylko:

- HD 4730CDX, czyli dekoder z nagrywarką, a więc z dyskiem wewnętrznym, tzw. PVR.

- HD 4730CD, czyli dekoder bez dysku wewnętrznego, ale z możliwością nagrywania po podłączeniu własnego dysku zewnętrznego, jest to tzw. PVR USB (usługa jest dodatkowo płatna 2 zł. od 3 miesiąca, ale musi być w umowie).

- 4K 3770CFX, czyli dekoder 4K w ofercie od kilkunastu dni, oczywiście PVR, w dodatku z dyskiem 1TB.

 

Można mieć maksymalnie trzy dekodery (np. trzy HD 4730CDX), ale dekodera 4K raczej tylko jednego, chyba, że się mylę(?).

 

Oprogramowanie Graphyne nie posiada HD 4730CD. Niewykluczone jednak, że dostanie za jakiś czas, bo takie było (a nie wiem, czy nadal jest) założenie. Tylko, że ten dekoder ma zablokowane oprogramowaniem dodatkowe tunery. Działa tylko jeden.

Ponadto, ten Graphyne działa dość słabo i jest mocno niedopracowany, najpewniej optymalizacji oprogramowania do sprzętu nie ma żadnego. Oby najdalej przed końcem roku działało już bez zarzutów. 

 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za pomoc, nurtuje mnie jednak temat tego dekodera. Kobieta z którą rozmawiałem na infolinii przy przedłużaniu umowy powiedziała, że da mi dekoder PVR z nowszym oprogramowaniem - domyślam się, że chodzi o Graphyne. Aktualnie mam ADB 5830CDX - jak myślicie? Jaki dekoder chce mi dać? I czy wg Was to będzie zmiana na lepsze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z Was ma dekoder Vectra 4730CDX ? Czy ma on z tyłu "przelotkę" antenową? Chodzi o wyjście antenowe, pod które możemy podłączyć TV do odbioru telewizji analogowej?

Czy zmieniło się coś w kwestii układania własnej listy kanałów w tym dekoderze? Kilka postów wyżej abonenci pisali, że nie ma w nim takiej możliwości - może jakaś ostatnia aktualizacja oprogramowania to zmieniła?

 

pozdrawiam,
Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taki problem że zrobiłem upgrade netu do 600mb, mam swój router w trybie bridge i sieje internet max 470mb ale po WiFi 5g. Po kablu na dwóch PC mam max 220. Obydwa bez problemu widzą sieć 1 gb/s, kabel nowy cat 6. Nie mam pojęcia czemu tak się dzieje.
Nie ma znaczenia czy podepne się pod router vecrty czy swój. Zresztą ten z vecrty daje do mojego te 470 ale na kablu nie mogę więcej osiągnąć. Oba PC maja dyski ssd więc nie są jakieś wolne padaki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, ynsiwy01 napisał:

Ale nie śmiga. Na infolinii powiedział że w bridge można podłączyć dwa urządzenia. I nie ma znaczenia czy podpinam swój router kablem, czy bezpośrednio do routera Vectry i tak leci tylko 220.
470 to i tak nieźle skoro w umowie gwarantują 50% szybkości

 

Weż, jak mam 300 i leci 297 to nie będę spiny robił. Ale 600 a leci 470? Bez jaj.

 

Jaki masz sprzęt od Vectry?

 

Możesz wezwać technika co przyjdzie ze swoim laptopem i sprawdzi.. Jak u siebie masz wszystko OK to nie zapłacisz kary za przyjście gościa i będziesz miał podstawy do reklamacji. 

 

Na infolini pierwszego kontaktu robi Ukraina. Musisz zadać konkretne pytanie i poprosić o drugiego konsultanta.

Edytowane przez Internauta
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...