Jump to content

Recommended Posts

W wątku Canal+ na forum napisane jest że gdy mecz równolegle leci w 4K to bitrate naszego HD wynosi około 5-6 Mbit/s. Natomiast w 4k 25Mbit/s przy kodeKu HEVC.  Różnica jest kolosalna.

Ciekawe czy i kiedy nasza "kochana" Vectra wprowadzi 4K i czy w końcu doda PSP. Ja najbardziej żałuję, że w moim bloku nie ma UPC, choć Orange też kusi, nc+ też jest fajna gdyby nie talerz. Niestety od Vectry gorsza jest chyba tylko Multimedia.

PSP mam w IPLI na tv i jakość jest jak na razie za[beep]ista około 18Mbit/s. Tyko kiedy 4k, w Vectrze? Coś czuję trochę to potrwa.....

• Upvote 1

Ja też mam PSP w IPLI i nie do końca zgodzę się co do jakości, parę razy mi buforowało. Dla mnie mecze jednak w tv. Poza tym po co Vectra jak wszystko można mieć w Playerze czy IPLI? Ja coraz poważniej rozważam rozwód. Zobaczymy co wyklaruje się do końca roku.

• Like 1

Vectra od lat nie potrafi poradzić sobie nawet z Polsat Sport News i Fight a co dopiero Premium. U mnie w bloku niestety nie ma UPC.

Edited by Xentic

Jeśli chodzi o 4k w vectrze do końca roku nici.  A Iplę mam na telewizorze 55cali i jakość jest lepsza niż canal+  vectry. Porównanie jakości odtwarzanego programu przytoczone wcześniej. Canal+ 6Mbit/s < Ipla psp 17Mbit/s

@Madekp No u mnie na 50 cali, momentami jest na C+ pikseloza, zwłaszcza przy szybkim ruchu kamery. Wyjdę tutaj może za jakiegoś gościa od marketingu Polsatu, ale Eleven to zupełnie inna liga, obraz bomba. Chyba nawet lepiej niż z satelity. 

4k w Vectrze to raczej marzenia ściętej głowy, oni przecież nadal mają problem z dobrej jakości 1080i. 

Edited by Xentic

@Madekp Tak, jest. Szkoda tylko, że nie ma go w żadnym pakiecie stricte sportowym i trzeba dokupić osobno cały FilmBox.

Godzinę temu, Arkon napisał:

Ja coraz poważniej rozważam rozwód.

I Ja również , zaczynam sprawdzać Player.pl itp. Zakupiłem C+ z HBO za 50 zł ze względu na najlepszą ligę świata (Ekstraklasa) i obraz jest przyzwoity 🤪

4 godziny temu, Madekp napisał:

Jest tak gdy dany mecz nie tylko naszej kopanej jest również transmitowany w 4K.  Wtedy  jakość HD leci na łeb. To nie wina Vectry raczej NC+ który obcina nam pasmo kosztem 4K.

Dokładnie jest tak jak piszesz.  Nie tylko wam obcina. W NC+ jest tak samo.  Kiedyś w ramach eksperymentu przełaczyłem z 4K na transmisje w HD  i wiem, że już więcej tego nie zrobię. Od piątku czeka was więcej takich niespodzianek, bo rusza Ekstraklasa i spora ilość meczy będzie transmitowana w jakości 4K. Na ten weekend będę trzy mecze.

Edited by kingofsouth

Więc na pewno C+Sport w piątki i soboty oraz C+ w niedzielę straci mocno na jakości.

I tak przy okazji : 25 marca są Orły na C+ i gala ma być odkodowana. Ciekawe, czy w Vectrze C+ też będzie odkodowany? ;)

• Like 1

Da radę w DUK wyrwać net 150 mb na 12 miesięcy za 35 zł?
Dla nowych jest za 39,99 to myślę że tak.

Jest 39,99 ale na 2 lata. Kilka miesięcy temu wyczytałem, że ktoś dostał 35/12, dlatego pytam może ktoś jeszcze potwierdzi.

49 minut temu, jose arcadio morales napisał:

ten problem z epg pojawia się na konkretnym modelu dekodera czy na wszystkich?

Ten problem z EPG jest na wszystkich modelach z oprogramowaniem NOVO tj. 3830, 3831, 5810, vec1721, hmc4120 itd. Po prostu co jakiś czas jak się przełącza kanały na niektórych stacjach znika EPG bądź jest dostępne tylko dla bieżącego programu i nastepnego.

Nie zauważyliście tego problemu? Na pierwszy rzut oka można go nie dostrzec. Trzeba troche poskakać po kanałach. To jest dopiero od dzisiaj, coś kombinowali bo dodali nową opcję w EPG na niektórych pozycjach "Oglądaj w VOD"

Edited by yogut
Poprawka
  • Upvote 1

Godzinę temu, yogut napisał:

Ten problem z EPG jest na wszystkich modelach z oprogramowaniem NOVO tj. 3830, 3831, 5810, vec1721, hmc4120 itd. Po prostu co jakiś czas jak się przełącza kanały na niektórych stacjach znika EPG bądź jest dostępne tylko dla bieżącego programu i nastepnego.

Nie zauważyliście tego problemu? Na pierwszy rzut oka można go nie dostrzec. Trzeba troche poskakać po kanałach. To jest dopiero od dzisiaj, coś kombinowali bo dodali nową opcję w EPG na niektórych pozycjach "Oglądaj w VOD"

ale przełącza kanały i uruchamia epg czy w uruchomionym epg zmienia na inne kanały?

• Upvote 1

Chodzi o samo EPG, zaczyna na niektórych stacjach znikać bądź jest dostępne nie na cały tydzień ale tylko dla dwóch najbliższych programów. Staje się tak po jakimś czasie gdy przełączamy kanały, szczególnie wpisując konkretny numerek kanału. Trzeba trochę poskakać po kanałach aby problem wystąpił. Chwile gdy zostawimy na jednym kanale po jakimś czasie EPG ponownie ładuje się na cały tydzien dla wszystkich stacji. Coś jest nie tak.

Edited by yogut
poprawka
  • Like 1

20 minut temu, yogut napisał:

Chodzi o samo EPG, zaczyna na niektórych stacjach znikać bądź jest dostępne nie na cały tydzień ale tylko dla dwóch najbliższych programów. Staje się tak po jakimś czasie gdy przełączamy kanały, szczególnie wpisując konkretny numerek kanału. Trzeba trochę poskakać po kanałach aby problem wystąpił. Chwile gdy zostawimy na jednym kanale po jakimś czasie EPG ponownie ładuje się na cały tydzien dla wszystkich stacji. Coś jest nie tak.

rozumiem, ciekawe czy można powtórzyć ten efekt wybierając konkretną kombinację kanałów :)

Wczoraj wieczorem oglądam sobie telewizje i na dekoder otrzymałem SMS o tereści: promocja dla abonentów Vectry. Wybierz pakiet na miesiąc za darmo. Po tym czasie zostanie on automatycznie wyłączony. Do wyboru są pakiety kanałów (jak dla mnie - mam platynę): HBO, Eleveny i pakiet ostry sport i erotyka. Kto coś takiego otrzymał ? 

Tak, to przychodzi na dekodery i listami z rachunkiem. Zadzwoń na 601 601 601 to Ci aktywują.

W EPG zmienił się nieco układ informacji, wrzucili na samą górę krótkie info o programie. Więc pewnie musi na nowo zaciągać cały EPG